Překvapení!

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama / Horor
Česko, 2011, 7 min

Krátkometrážní snímek s horrorovou atmosférou, ve kterém se Mialn Šteindler jako chlípný a arogantní šéf, nechá vtáhnout do nebezpečné hry, ze které pro něj není úniku. Postupové cvičení prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Tak po netypickém Jiřím Lábusovi jsme se v horroru dočkali i neméně netypického Šteindlera. A stejně jako Jirka, i Milan se s tím vypořádal docela dobře. Ona ta zápletka i pointa nejsou zrovna nic moc originálního a tuctovostí nezapáchajícího, ale hrozně se mi líbilo a zaujalo mě to provedení, hrátky s úvodními titulky i dialogovým textem. To mě moc bavilo a vytvářelo to (společně s mým oblíbeným řernobílým formátem) velmi slušnou atmosféru. Vcelku uspokojivý studentský kousek). ()

Jara.Cimrman.jr

"Zdravíčko šéfe! Jsi sám?" Jako poměrně zkušený filmový divák vím, že pokud na mne computer promluví, tak nemám odpovídat a čekat až na mě někdo vybafne. Ale taky vím, že bez toho bafnutí by snímky tohoto typu byly o ničem. Takže předvedené bafnutí se sice do filmové historie krvavým písmem nezapíše, ale ty tři koblihy ... tedy vlastně hvězdy za něj dám. ()

SOLOM.

Milan Šteindler je kvalitní herec, takže tahle amatérská jednohubka mu jistě nedělala žádný větší problém. Ani sám režisér si nevedl vůbec špatně a dokázal ukočírovat příběh od začátku až do samotného konce, aby se mu to celé nezvrhlo. Atmosféra se zvláště ke konci výrazně zlepšila, takže i po této stránce převládá spokojenost. Takže na české poměry docela zdařilá, leč stále jen průměrná krátkometrážní podívaná. ()

Aluska88

Tady se někdo vzhlédl v originálním a šokujícím He Dies At The End, že?:) Atmosféra zdařile funguje a stupňující se napětí mi dokázalo navodit jistý strach a zvýšený tlukot srdce. A konec mě nefalšovaně vylekal:) Ač závěr není ani zdaleka podobný tomu, v již výše zmiňovanému snímku, na mě zafungoval velmi efektně. ()

Tom_Lachtan

předlohu jsem neviděl, ale i tak nemám problém dát tomuhle dobré hodnocení, protože to hodnotím jako to, co to je. A to žánrové cvičení na škole, nic víc, nic míň, proto mi nějaké kopírování vůbec nevadí, ono snaha objevit ameriku se u studentskejch (tedy pokud mluvíme o cvičeních a ne o "finálním" dílu) filmů dost často nevyplácí. Tady je pro mě důležité, že je práce technicky zvládnutá skvěle. ()

• Sekretářka (Barbora Fišerová) donese šéfovi (Milan Šteindler) tři donuty, z nichž šéf jeden nakousne a vzápětí ho odloží zpět na talíř. Ke konci filmu je však na talíři donut pouze jeden. (JoranProvenzano)