Rocky Horror Picture Show: Návrat v čase (TV film)

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show

(neoficiální název)

The Rocky Horror Picture Show Event

(neoficiální název)

Muzikál / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2016, 85 min

Kenny Ortega

Jim Sharman (původní scénář), Richard O'Brien (původní scénář)

Luc Montpellier

Lou Adler

Don Brochu

Scénografie:

Peter Cosco

Kostýmy:

William Ivey Long
  • rikitiki

Jako bych se dívala na ročníkové video střední školy pro netalentované děti bohatých a ambiciózních rodičů. Herecké výkony jsou vpravdě otřesné. Proč do hlavní role obsadili ženu, je nepochopitelnou pitomostí. Victoria Justice má ještě k tomu sice velký rozsah, ale pro mě nepříjemné zabarvení hlasu. Snímek kopíruje předlohu do detailů, vlastní nápad téměř žádný. Snad jen ten úvod ve starém kině a náhrobek Mary Shelly na hřbitově, kde se hrdinové zasnoubí. Tohle neměli nikdy pustit do světa. Musela jsem si na spravení chutě hned pustit originál.(29.10.2017)

• Tom_Lachtan

Fuj tajbl. Tohle není pocta, tohle je odporné zprznění, které ignoruje naprostou podstatu a aureolu původního Rocky Horror . Hned první věc, která absolutně nesedí je obsazení a kostýmy, tam, kde jsou například charaktery Brada a Janet, zastydlí snoubenci, nastoupí... Ano, modelové, ne nepodobní různým vyrostlým hvězdičkám z disney seriálů (Hannah Montana a podobné kraviny). Rif Raf? V originálě vlasatoplešatec, hubený s obrovským hrbem a démonickým pohledem. Tady? Další tupomodel. A pak ej tu taky Frank-N-Furter, což je šílený transvestita, v originále hranej skvělym a tlamatym Timem Currym, tady v podobě kozaté černošky... Koho kurva napadlo, že je dobrej nápad, aby postavu, která má bejt chlap v korzetu a podvazkách hrát ženská, co vypadá jako ženská a ten korzet nepůsobí nepatřičně, ale sluší ji?! Naprosto mimo (a stejně tak Edieho part, kde nesedí u vůbec nic). Díky tomu jsou všechny Frank-N-Furterovi písně sice dobře zazpívané, ale totálně bez šťávy, absolutně všechny. Totálně. Snad jen Touch a touch a touch me první minutu zní docela dobře. Mimochodem, nemám nic, proti modernizaci, poctám a podobně, protože seriálový Glee předělal Rocky horror naprosto skvěle a obsazení, co typologicky nesedí tam nedává smysl (kozatá černoška jako Frank-N-Furter, Edie). Tohle je takovej zasmrádlej kefír, co ho někdo nechal tejden na poledním slunci.(5.11.2016)

Laverne Cox dokázala film, aj naprieč rozdielom utiahnuť. Bohužiaľ pokazila Sweet Transvestite, čož je ten najlepší song z celého filmu. Inak sa nemám prečo sťažovať. Mne sa to páčilo, na remake tak ťažkého filmu to splnilo moje očakávania, Rocky mi bol dokonca sympatickejší než v pôvodnom filme, krásne dojímavo si uctili pamiatku Tima Curryho, ktorý ma dokázal, znovu, dojať k slzám. Stratený párik bol roztomilý, Elvis ma rozosmial, travesty show nabudila na ďalší týždeň. Zároveň ale chápem to nízke hodnotenie a keby si mám vybrať, tak, samozrejme, beriem ten pôvodný film.(20.2.2017)

• victim42

Stejně provedené, hůře zapamatovatelné. Určitě tomu chybí kouzlo originálu. Tohle pro vás jedině pokud doopravdy nesnesete pohled na čtyřicet let starý film. Neuděláte chybu, když dáte šanci aspoň tomuhle. Za mě meh, ale vzhledem k specificky úchylné předloze je meh obrovský úspěch. V roce 2016 je k šokování diváka udělat víc.(27.10.2016)

• zdepapepa

Teď už vím, že původní Rocky Horror Picture Show byl hodně dobře udělaný špatný muzikál. Tahle verze je průměrně moderně udělaný průměrný muzikál, vytratilo se všechno kouzlo originálu. Z "Haunted Mansion" kulis a postav při Time Warp zbylo jakési hudební video s dokonalou choreografií, samými mladými herci, vypravěčem, který se nezapojuje do tance a ženou, co se převléka do ženských šatů a nejde z ní vůbec strach. Sice je hezké, že většina pěveckých hlasů zní podobně jako originál, ovšem co z toho, když ti lidi vůbec neumí hrát a na pořádné interiéry, exteriéry a kulisy nezbyly žádné peníze? Podobně je na tom scéna s Eddiem. Z rock'n'rollové jízdy, kdy lidé musí uskakovat před motorkou pryč a tančí se tu rock'n'roll je tu opět bezpečná verze bez koulí a když počítám i osud Eddieho, tak i skoro bez krve. Celkově to vypadá spíš jako záznam z nějakého G-rated (to G-čko je asi nejvíce vidět na Creature of the Night) představení než věrná filmová adaptace. Školní představení nějakých studentů kdesi na FAMU, kteří prokrastinovali a honem se snažili vše dohnat, takže úvodní číslo Dammit Janet se odehrává na jakémsi minihřbitově, sochy nejsou a divák je čas od času vytržen z děje pokusem udělat příběh "meta" pomocí prostřihů na kino s diváky.(10.9.2017)

• - Brad (Ryan McCartan) se zasnoubí s Janet (Victoria Justice) před náhrobním kamenem s vytesaným jménem Mary Shelley. Stejné jméno i data narození a úmrtí měla spisovatelka, která napsala klasický horor „Frankenstein“, jehož hlavním námětem je stvoření umělého člověka. Podobné téma obsahuje také  film, ve kterém Frank-N-Furter (Laverne Cox) oživí Rockyho (Staz Nair). Dalším odkazem na slavný román je písnička „Over at the Frankenstein Place“, kterou zpívají Brad a Janet, když jdou v dešti lesem. (rikitiki)