Škody dokumentované v dnešných veľkochovoch ďaleko prekračujú mieru škôd, ktoré boli zobrazené v novele Džungľa (Upton Sinclair) napísanej pred viac ako 100 rokmi. EÚ je prakticky osamotená v snahe vytvárať zdravotné a environmentálne štandardy pre priemysel; v USA a všade inde v mäsovom a hydinárskom priemysle dominuje nebezpečné využívanie arzénu, antibiotík, rastových hormónov a vypúšťanie obrovských množstiev splaškov do krehkého ekosystému vodných tokov a životného prostredia. Dokument približuje rozsiahly katastrofický dopad na životné prostredie a verejné zdravie a odhaľuje tak obrovský škandál moderného industriálneho systému mäsovej a hydinárskej výroby. (whack)

Khalesi

Hmm, nepovedzte, že ste netušili, že všetky tie jedy, ktoré ládujeme do zvierat aby rýchlejšie rástli a všetky splodiny, ktoré sú výsledkom veľkochovov, musia niekde byť. Predsa sa nevyparia. Otrávená voda, otrávená pôda, otrávená potrava a deti aj dospelí umierajúci na rakoviny a všetky možné choroby, ktoré spôsobuje napríklad aj arzén...je toho veľa, čo by som mohla napísať, aby som sa pokúsila presvedčiť vás, že ten kus mäsa na vašom tanieri za to všetko utrpenie-zvierat aj ľudí-vážne nestojí...ale pozrite si to sami a utvorte si vlastný názor. ()