Inferno

• Česko Trojice smrti (více)

Studentky Rose a Sara objeví alchymistickou knihu architekta Varelliho, podle níž postavil někde ve světě tři budovy jako útočiště Třech matek nositelek zla. Když mladé ženy začnou pátrat po tajemství, Saru někdo zabije a Rose zmizí. V jejich pátraní pokračuje Rosein bratr Mark. Jak se ukáže, on jediný je schopný zastavit zlo, které chce ovládnout svět. (oficiální text distributora)

Kolyas

Atmosféra tentokrát na plné čáře zvítězila nad dějem, což ale vůbec nevadí. Rovněž použití hudby Keitha Emersona + Giuseppe Verdiho v těch nejbizarnějších scénách = na italské horory nadprůměrná podívaná. ()

tequilla

Druhý díl (no spíše semi-sequel) o třech matkách s názvem INFERNO/TROJICE SMRTI je sice momenty slabší než předchozí SUSPIRIA, ale pořád to má v sobě tu temnou atmosféru(smíchání jednotlivých barev a gore scény). Střídáním hlavních postav mi vůbec nevadilo. Hudbu tentokrát nejsou Goblins, ale Keith Emerson a rozhodně není špatná ba naopak je výborná, ale zazní jen v závěru a na závěrečných titulcích. Vražedné scény tu moc nejsou, ale to se dá snést, ale horší je to s urychleným koncem jako v SUSPIRIA, které mi nevadily, ale rozhodně to mohli lépe prodloužit. Jinak pro fanoušky Argenta pořád skvělá podívaná. ()

Leoric

Přestože je námět pro mne velmi zajímavý, scénář bohužel sebral tomuto filmu titul kultovního snímku, a tak z něj dělá nadprůměrný horor pouze úžasná snová atmosféra zahalená do modra.. ()

JimiH

Vizuálně skvělé, ale děj stojí za starou belu. Přesto stojí kvůli hrátkám s barvami za zhlédnutí. ()

Ivo

Největší horor na tomto filmu je hudba. Tak prázdnou a příšernou slátaninu jaká se tam ozývá (zejména syntezátorové pasáže) těžko pohledat. Neskutečně rušivé a iritující. Samotný film je dost vyumělkovaný, nedotažený a člověk většinou neví co se děje a proč se to děje ... ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Za mňa veľmi dobre pokračovanie filmu Suspiria 1977. Skvelá hudba. Herecké výkony sú tiež veľmi dobre. Pekne krvavý film. Je tu menej brutality ako v Susperii zo 77 roku. Taliani má opäť príjemne prekvapili. Nečakal som nič extra, takže možno aj preto. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Marty_v.S.

Nemá to takovej náboj jako Suspiria, ale ostatní zůstává na stejné úrovni, obraz, kamera, nápady paráda .. škoda jen, že hudbě se něvenoval opět Goblin. ()

Tormentor665

Tenhle snímek by měl jistě patřit do italského zlatého fondu, třebaže mi přijde, že mistr Dario neudržel tempo a v konci je to znát. První hodina je vpravdě děsivá a neskutečně unášející. Ten "pokoj pod vodou" považuji za vrchol snímku. ()

G04T

Lepší než suspiria? Hovno. Ano, má to skvělou atmosféru (když nepočítám konec). Ano, má to skvělý gore. Ano, je to krásně natočeno, ALE! - vlastně jsem vůbec nevěděl o čem to je plus konec byl úplně dojebanej a to s tím kostlivcem byla docela sračka k popukání ale jinak good job, Argento. Napínal jsi mě po celou dobu a bavil jsem se, takže ti dám 3 hvězdy. ()

pepino

Spousta lidí říká že italské horory jsou vizuálně skvělé ale se špatnými scénáři. Doteď jsem s tim nesouhlasil. Až při tomto filmu se to ukázalo. Scénář je tu opravdu, musím to tak říct, debilní. Prostě zmatený,divný atd. Vizuální stránka byla skvělá. Typický Argento se svými jakoby diskotekovými barvami, temnými zákoutími,synťákovou hudbou, spoustou krve a tak dále. Jen ten děj opravdu skřípe.Pro mě zatím nejslabší Argento. Ale stojí za to se na Inferno podívat. ()

Marat

Film takřka kultovní. Viděl jsem ho jako malé dítě a byl jsem z něj vyplašený. Ale nešlo o pravý strach, lekání atd, ale bylo to něco úplně jiného. Je to dost artově pojaté, i způsoby smrtí se mi líbí, že jsou originální, např. nůž zabodnutý do krku, ale z boku? to jsem snad ještě neviděl a to jsou věci, které já hodnotím jako originální. A scéna, kdy na začátku filmu plave slečna ve vodě pro klíče a začnout tasm plout mrtvolky je uplne supiš:-) ()

Luki.V

Zklamání. To že postavy jednají ještě hloupěji a pronášejí ještě více hloupější věty by mi ani nevadilo ale po perfektnm rozjezdu film uvázne na místě a už se z něj nehne. Nemluvě o otřesné masce Paní Temnoty která vyvolá spíše záchvaty smíchu. Hudba je přímo odporná a nedá se většinu času ani poslouchat, hlavně ty chorály co začnou hrát ke konci filmu a pak ještě během závěrečných titulků... no hrůza. Každopádně atmosféra je stále na úrovni, vraždy, už tradičně se světle růžovou krví, jsou i povedené i když opět už většina působí trochu směšně (hlavně díky hereckým výkonům) a tch koček (čtyřnohých i dvounohých) mi bylo celkem líto. Samotný podvodní úvod vysloužil tomhle hororu jednu hvězdičku navíc. ()

quicksilv3r

Popravde mi nevadí logicky nesúvis deja ak je nahradený dokonalou hororovou atmosférou. Pre tento film to platí stonásobne! Inferno obsahuje typické znaky Argentovských hororov na konci 70. rokov. Nad rozdiel od svojho krajana Fulciho, ktorý sa špecializuje na nezmyselné masakrovanie svojich obetí, Argento opäť (ako v snímke Suspiria) využíva predovšetkým hru svetiel (modrá a červená), kde vraždenie nadnáša do estetickej úrovne. Film dokáže výborne navodiť mystickú atmosféru už v úvode, ktorá je tvorená temným klavírnym doprovodom a legendou o Troch Matkách v podaní architekta Varelliho. Ďalej môžeme očakávať tajuplné osvetlenie ulíc, zákutí, dlhých chodieb a okien, ktoré doplňuje desivý vietor, či dážď. Nesmieme zabudnúť na starú mestskú budovu s tajnými chodbami, izbami, otvormi, schodiskom, pričom v nej dýcha dávne zlo. V podaní až metalovo-opernej hudby nám snímok servíruje hektický záver so zaujímavou pointou. Tento nenápadný, ale v zato zaujímavý filmový počin od Daria Argenta sa mohol kľudne volať Suspiria 2. ()

ac1976 odpad!

Na červenej a modrej farbe sa odbavil ten (netuším prečo) preceňovaný Argento a nad týmto úplne nehororovým nezmyslom sa tu odbavilo mnoho prispievateľov. Je to dvojka slávnej trilógie, ale dám si tú námahu a pretrpím aj ďalšie časti. Tak mnoho ľudí zatracuje Fulciho a tak mnoho ľudí ospevuje Argenta. Nechápem. Bonus: "strašidelná" smrtka. Sračka. ()

Yuri69

Scénář je slabší, ale tolik argentovských prvků... Stačí sledovat, jak je vystavěna každá scéna - světla kombinace červená/zelená, jednolité tapety kontrastující se složitými tvary, záběry na ruce vraždícího manika, gore v podobě bodání/napíchávání/řezání a samozřejmě Goblin. Suspiria je kvalitnější podívaná díky dějové složce. Inferno je mnohem pomalejší a za to vizuálnější. ()

maoc

Tohle že má být druhý díl skládačky tří Matek po výborné Suspirii?! Vždyť to nemá žádnou hloubku, chybí zajímavé postavy jak v hlavních tak vedlejších úlohách a hudba je o dva řády níže (a nepomůže tomu ani kuchání Verdiho Va Pensiero, spíš naopak)! Samostatnou kapitolou úpadku, o které se rozepíšu, je příběh, přesněji řečeno jeho absence. V Suspirii byl sice také naprosto jednoduchý, ale navěšovala se na něj mytologie Matek. Divák přemýšlel o učitelkách školy a dalším personálu a dohadoval se, kdo z nich je čarodějnice nebo černokněžník či kdo ze studentů byl příliš velký šťoura a stane se mu něco velmi nepěkného. Tady je likvidace postav přímočará jak pila. Inferno je strukturou spíš exploitation a ne atmosférický horor. Ani o jedné smrti nemohu říct, že by byla zobrazena nějak skvěle. Nejhororovější a nejlepší scéna pod vodou se odehraje hned za začátku a pak už je to bída. Chybí personifikace zla. Je jím spíš samotný dům. O samotných Matkách nám něco prozrazuje jen stará kniha jakéhosi alchymisty, který stavěl sídla matek ve Freiburgu (ten už máme odškrtnutý), Římě a New Yorku, což působí jako vtip. NY není zrovna historické město. Za renesance, kterou bych označil jako dobu alchymistů, to byla provinční díra New Amsterodam někde na světové periferii. Kdo by tam stavěl dům jedné z Matek :-o ? Summa summarum: Inferno je hodně špatné mohu jej s klidem doporučit jen pro studenty designu a bytové architektury. Jinak je to prázdné jak našminkovaná štětka a kvalit Suspirie nedosahuje ani smykem. Dost možná že kvůli rozpočtu, ale to jej neomlouvá, protože i s málem peněz jde natočit něco, co má sílu, ale hlavně hlavu a patu, což tento nudný až trapný film postrádá. Na milost jej beru kvůli krásně oblečeným holkám. Lehká saténová blůzička tak ráda ukazující mokrá ňadra, plisované sukně tak rády se vyhrnující nad kolínka. Dnešní hadry holkám nesluší. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr