poster

Nazareth - Nekonečný rockový mejdan

 • Slovensko

  Nazareth - Nekonečná rocková párty

 • USA

  Nazareth: Until We Drop

Dokumentární / Hudební

Česko, 2013, 82 min

Producenti:

Miloslav Šmídmajer

Střih:

Jakub Vansa

Zvuk:

Edgar Dutka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • plutofv
  ****

  Pokud jste rockový fanda, oceníte především pohled do zákulisí koncertů. A tady vidíme šatnové setkání s kolegy z Uriah Heep nebo zkoušky na nové turné. Dokonce se podíváme i do domácnosti McCafertyho - a to je už něco, co už prozrazuje, že tvůrci získali důvěru kapely, když si je pustili domů. To se u dokumentů cení! Stejně jako skvělé archivní materiály z dob začátků nebo amerického turné. Jinak jde o jediný dokument o této skotské kapele, jiný zkrátka neexistuje a z výpovědí jasně vyplývá, co pro fungování takové kapely znamená managment. Když si jej děláte sami, jste v nevýhodné pozici, v těchto poznáních je přínos tohoto filmu. A jasně, že velkým plusem je muzika a také sympatický, ennafoukaný projev zakladávajících členů skupiny. Umím si představit, že pro někoho, kdo nemá rád rocovou hudbu, nemá film "power", ale ti se nejspíše na takový dokument nepodívají. A nezapomeňme, že češi natáčeli o světově známé kapele, to je taky husarský kousek. Proto dávám 75%.(19.3.2017)

 • Slarque
  ***

  Miloslav Šmídmajer je zřejmě fanouškem kapely, ale bohužel není nijak výrazným filmařem. Takže tento dokument sice musí každý fanoušek Nazareth vidět, ale vypadá to, že vznikal bez jasné koncepce, jaký by výsledný film měl být. Proto spousta střihů působí rušivě, aby o chvíli dál stříhal záběry jako videoklip. Ale nakonec mu nahrála historie, když nevědomky zachytil konec legendární kapely s Danem McCaffertym v čele (ale o tom tu logicky ještě nic není).(29.2.2020)

 • bearmeedek
  ****

  Dokument o historii i současnosti rockové legendy Nazareth. Tentokrát neobvykle podaný českými tvůrci. Film nenásilnou formou mapuje historii a hlavně: je osobitou zpovědí členů kapely. Převážně dvou zakládajících muzikantů, basáka a zpěváka. Dokument je v podstatě rozhovor s těmito legendami, s tím rozdílem, že otázky nikdo neklade. Jen ti dva se vyskytují před kamerou a vypráví. Odehrává se na různých místech během českého turné, hotelové pokoje, nahrávací studio, český autobus. Nazareth se sami hodnotí jinak, než byli jejich současníci. Nevyhazovali televizní přístroje z oken hotelových pokojů, byli spořádaně ženatí, měli děti a přesto měli neuvěřitelný světový úspěch. Pro každou zemi upravují repertoár aktuálního turné. Mají zmapováno, že pojem hitu od Nazareth je v každé zemi jiný. V době jejich velké slávy jsem je také poslouchal. Ale po zhlédnutí dokumentu získali ještě můj respekt. Dnes sedmdesátiletí staříci mají pořád neuvěřitelný elán ke koncertování, nahrávání, do života. Jejich současné nadšení pro jejich hudbu mi připomínalo něco, co kdysi fungovalo jen u amatérských kapel. V roce, kdy šel dokument do kin, odešel ze zdravotních důvodů z kapely jejich zakládající člen a rozpoznávající prvek Nazareth, zpěvák Dan Mc Cafferty. O to je film, ještě s ním, zajímavější.(4.1.2016)

 • Robbi
  ****

  Nazareth byli vždy tak trochu ve stínu větších a často komerčnějších skupin, ale to vůbec neznamená, že hráli špatně. A je nanejvýš záslužné, že se třeba poněkud pozdě, ale přece můžeme podívat na jejich kariéru. Možná ne podle obvyklých klišé, ale určitě zajímavě a mnoho z nás může nostalgicky zavzpomínat. Leč mé hodnocení neberte zcela objektivně - měl jsem možnost se s Nazareth setkat a byl to skutečně nevšední zážitek.(26.11.2013)

 • lubospoti
  ****

  Mě tenhle snímek bavil. Není to úplně klasický dokument o rockové kapele, ale o to je zajímavější. Ukazuje, že i rockeři (někteří) jsou jen obyčejní lidé. Takhle civilní a osobní dokumentaristický přístup je u podobných počinů dost ojedinělý.(29.2.2020)