Kytlice, Zimmer Frei (studentský film)

Dokumentární

Česko, 2012, 63 min

Film je o osude jednej chalupy v bývalých Sudetách, severočeskej Kytlici. Aj napriek tragickej minulosti je snaha o formy spoločného zbližovania, bývalých majiteľov vysídlených z pohraničia a ľudí, ktorí do pohraničia sa prisťahovali. Nikto z nich nechce hovoriť o minulosti. Životy českých obyvateľov tu v pohraničí boli ťažko skúšané, mnohí z nich za život v tejto oblasti zaplatili aj tým najcennejším. A tak pomstou po vojne bolo vyrovnávanie si účtov, ale aj neorganizované odsuny, kde sa odhaduje, že bolo odsunutých 600 tisíc obyvateľov Československa nemeckej národnosti. Od roku 1946 bol odsun organizovaný a bolo odsunutých 2 232 544 Nemcov, 2/3 do amerického sektoru a 1/3 do sovietskeho sektoru v Nemecku.(22.4.2017)

Ta forma je tak nějak amatérská v tom horším slova smyslu. Škoda, že autorka nevytěžila více z Jana Fischera.(29.1.2017)

• DaViD´82

Pro skupinu lidí, kteří mají ke Kytlicím chorobně obsesivní vztah nutící je vystřihovat a do památníčků si vlepovat články, kde je o Kytlicích jakákoli zmínka… Tak pro tyto hypotetické dotyčné a ještě možná tak autorčino nejbližším příbuzenstvo to nějakou hodnotu (těžko ovšem kvalitu či smysl) čistě „pro zajímavost“ mít snad i může. Pro kohokoli jiného ovšem jen těžko.(11.9.2013)

: http://www.fdb.cz/film-trailery/81714-kytlice-zimmer-frei.html?PHPSESSID=7de5ac7c6f0fcab0b795e8f9b4ac9496 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX PREMIERA 14.7.2012 V 18:00 V KYTLICÍCH !!!!!! XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.................................14.7.2012 23:43 hod. Mám přibližně 3 hodiny po premiéře ve zcela zaplněnéném sále kytlického hostince Duha,ale na nějaký delší koment si s dovolením beru ještě "time". Musí to ve mě zkrátka trochu uzrát....(28.1.2012)