Kytlice, Zimmer Frei nahlíží do absurdních dějin středu Evropy skrze malou obec Kytlice v bývalých Sudetech, ležící na severní hranici Čech. Průvodci filmu jsou Luděk Farkáš, naivistický malíř a pacient místního blázince, a režisérka Rozálie Kohoutová, jejíž rodina si zde v padesátých letech koupila za tři tisíce korun jednu z chalup po odsunutých Němcích. Rozálie a Luděk, nesourodá dvojice, se spolu snaží pochopit absurditu nacionalismu, který toto místo poznamenal. (oficiální text distributora)

krabatt76

: http://www.fdb.cz/film-trailery/81714-kytlice-zimmer-frei.html?PHPSESSID=7de5ac7c6f0fcab0b795e8f9b4ac9496 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX PREMIERA 14.7.2012 V 18:00 V KYTLICÍCH !!!!!! XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.................................14.7.2012 23:43 hod. Mám přibližně 3 hodiny po premiéře ve zcela zaplněnéném sále kytlického hostince Duha,ale na nějaký delší koment si s dovolením beru ještě "time". Musí to ve mě zkrátka trochu uzrát.... ()

DaViD´82

Pro skupinu lidí, kteří mají ke Kytlicím chorobně obsesivní vztah nutící je vystřihovat a do památníčků si vlepovat články, kde je o Kytlicích jakákoli zmínka… Tak pro tyto hypotetické dotyčné a ještě možná tak autorčino nejbližším příbuzenstvo to nějakou hodnotu (těžko ovšem kvalitu či smysl) čistě „pro zajímavost“ mít snad i může. Pro kohokoli jiného ovšem jen těžko. ()

Marze

Kytlice se nachází uprostřed lesu v Lužických horách. Příjemný dokument ze zapadlé varty s mnoha zajímavými informacemi. Havel se , jak také zaznělo v dokumentu odsunutým sudetským, omluvil. Ale dovedete si představit zde mít tři miliony Němců když nám Merkelová hrozí vysokými pokutami za nepřijímání afričanů a arabů? ()

raroh

Ta forma je tak nějak amatérská v tom horším slova smyslu. Škoda, že autorka nevytěžila více z Jana Fischera. ()

Volodimir2

Film je o osude jednej chalupy v bývalých Sudetách, severočeskej Kytlici. Aj napriek tragickej minulosti je snaha o formy spoločného zbližovania, bývalých majiteľov vysídlených z pohraničia a ľudí, ktorí do pohraničia sa prisťahovali. Nikto z nich nechce hovoriť o minulosti. Životy českých obyvateľov tu v pohraničí boli ťažko skúšané, mnohí z nich za život v tejto oblasti zaplatili aj tým najcennejším. A tak pomstou po vojne bolo vyrovnávanie si účtov, ale aj neorganizované odsuny, kde sa odhaduje, že bolo odsunutých 600 tisíc obyvateľov Československa nemeckej národnosti. Od roku 1946 bol odsun organizovaný a bolo odsunutých 2 232 544 Nemcov, 2/3 do amerického sektoru a 1/3 do sovietskeho sektoru v Nemecku. ()