Em a On

Baumaxa

Dokumentární / Hudební

Česko, 2011, 87 min

• blueskin

vypnul jsem to v momentu, kdy baumaxa s rudenkem jedou autem a rudenko vypráví, kterak jejich přátelství vyrašilo z toho, že si navzájem strkali prsty do zadku a teprve posléze přesedlali na děvčata. v tom okamžiku jsem pochopil, že mi tenhle dokument o skutečném baumaxovi nic neřekne a o sebemystifikační mlhu, kterou kolem sebe vytváří, nestojím.(23.9.2012)

• caniferus

Stupidny teenedzersky humor dvoch mimonov. Je sice pekne ako si vedia spravit srandu z debilneho slovenskeho hip hopu, ci ich nonconformne divadelne vystupenia, atd. Ale inak toto rozhodne nie je moja salka kavy. Nuteny a tazkopochopitelny humor + urazanie ludi nie je nic pre mna!!!! Na svoj vek su obaja pseudoumelci za zenitom, a brat si do huby ludi akymi bol napr. V. Havel, ktoremu ani jeden z mimonov nesaha ani po paty, tak to je naozaj len tazkopochopitelne.(16.12.2012)

Jsem zklamaný. Šel jsem na dokument věnovaný Xavieru Baumaxovi, mému oblíbenému zpěvákovi. Místo toho jsem sledoval 87 minut zběsile sestříhaných úseků z koncertů, záběrů na čelní sklo automobilu, doprovázených monologem Em Rudénka a šotů kterak Xavi venčí své čtyřnohé miláčky, respektive turisty (kamarády ze zahraničí? Who knows) - Momenty kdy popisuje svou klasickou angličtinou okolní scenérie patří (bohužel) k tomu nejlepšímu co celý film nabízí. Abych to shrnul, o zpěvákovi jsem se nedozvěděl zhola nic Em sice občas něco povypráví, ale kdo ví co z toho je pravda a co čirá mystifikace. Celkově tedy zklamání. Kdyby byl film točený tímto stylem o komukoli jiném, šel bych s hodnocením asi ještě níže a téměř jistě film nedokoukal.(20.11.2011)

Přes svůj počáteční odpor (kulminující ve 22. minutě), jsem se do snímku nakonec dostala a snad i nějaká ta katarzička na konci ukápla. Takže nemůžu aplikovat svoji oblíbenou dokumentární námitku "zvolené téma neunese takovouhle stopáž", protože kdyby po té první čtvrthodince nebyl ten hodinový ocásek, tak vůbec nemám čas si na styl a objekty zvyknout a ještě se do toho i zažrat.(19.10.2012)

"Em a On" je nevídaná hovadina s nulovým prvkem dokumentu. Ty dva se pořád něčemu smějou, pijou v přímým přenosu, nemaj zábrany a neváží si sami sebe. A ty vulgarity! Otřesné. Snad jen prdění chybělo....ODPAD ; "Em a On" to je bomba úlet dvou sympaťáků! Zapomeňte na hýčkání diváka, tohle je vostrá jízda z litvínovskýho panelovýho "slumu". Prd*l a recese ze všeho a ze všech. Nikdo není ušetřen, ani Em s Onem. Kluci, já chci vidět druhej díl! A veřím, že pod stromečkem najdu DVD kde budou i z cenzurovaný záběry!!! 5STARS ==> Obě hodnocení jsou v podstatě pravdivá, hlavně ty dva pipula neberte příliš vážně ;-) Howgh.(24.11.2011)