Em a On

Baumaxa

Dokumentární / Hudební

Česko, 2011, 87 min

• blueskin

vypnul jsem to v momentu, kdy baumaxa s rudenkem jedou autem a rudenko vypráví, kterak jejich přátelství vyrašilo z toho, že si navzájem strkali prsty do zadku a teprve posléze přesedlali na děvčata. v tom okamžiku jsem pochopil, že mi tenhle dokument o skutečném baumaxovi nic neřekne a o sebemystifikační mlhu, kterou kolem sebe vytváří, nestojím.(23.9.2012)

• ouf

Xavi plně se synchronizující do životní role Bukowskiho ? To že fetuje hodně , mi došlo už dávno a do toho i trochu pije taky a právě to se odráží v jeho tvorbě. Jako jeden z mála dělá věci po svym a to jediný cenim - těžko by ho někdo šuplíkoval - písničkářsko-PIKO-panko-rumo-pivo-kokso-něco? Asi. Pankovej film v němž účinkují pankáči a baumaxa je setsakramensky velkej pankáč , minuta ticha a politování nad těmi kdo se ztotožnují s jeho životní filozofií. víte . když po no asi koncertě s ním odešla kámoše kámoška ulehnout na dobrou noc na moment se ve mě vytratila veškerá víra v pomyslnou soudnost. ha ha ha(7.3.2012)

Přes svůj počáteční odpor (kulminující ve 22. minutě), jsem se do snímku nakonec dostala a snad i nějaká ta katarzička na konci ukápla. Takže nemůžu aplikovat svoji oblíbenou dokumentární námitku "zvolené téma neunese takovouhle stopáž", protože kdyby po té první čtvrthodince nebyl ten hodinový ocásek, tak vůbec nemám čas si na styl a objekty zvyknout a ještě se do toho i zažrat.(19.10.2012)

Mrdám na vás!!! Nešlo začít jinak, protože tak to je. Tohle byl čistokrevnej punk. Koncepcí byla čirá bezkoncepčnost. Ujíždíte-li na Baumaxovi, budete se bavit stejně, jako hlavní protagonisté. Ale to kecám, ti se totiž budou bavit vždycky o třídu víc než vy, ale i tak to byl nářez. V kině nás bylo sedm. Ti z vás, kteří nevědí, kdo Xavier je, tak tohle není snímek na první kontakt, možná ani na druhej :) P.S.: http://www.youtube.com/watch?v=tuGrHymv38A(23.11.2011)

"Em a On" je nevídaná hovadina s nulovým prvkem dokumentu. Ty dva se pořád něčemu smějou, pijou v přímým přenosu, nemaj zábrany a neváží si sami sebe. A ty vulgarity! Otřesné. Snad jen prdění chybělo....ODPAD ; "Em a On" to je bomba úlet dvou sympaťáků! Zapomeňte na hýčkání diváka, tohle je vostrá jízda z litvínovskýho panelovýho "slumu". Prd*l a recese ze všeho a ze všech. Nikdo není ušetřen, ani Em s Onem. Kluci, já chci vidět druhej díl! A veřím, že pod stromečkem najdu DVD kde budou i z cenzurovaný záběry!!! 5STARS ==> Obě hodnocení jsou v podstatě pravdivá, hlavně ty dva pipula neberte příliš vážně ;-) Howgh.(24.11.2011)