Captain America: Návrat prvního Avengera

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 136 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 374)

Po událostech z filmu Avengers Kapitán Amerika pracuje společně s organizací SHIELD. Plní pro ně různé tajné mise a společně s jeho parťačkou Black Widow se snaží udržovat celosvětový mír. Po nečekaném útoku na jeho přítele však dojde k řetězci událostí, které Kapitána postavý do situací, kdy on sám neví, kdo je jeho přítel a kdo nepřítel. Navíc okolo pobíhá další supervoják s kovovou rukou. A vše se již brzo změní. Marvel nám servíruje opravdu velmi povedený akční thriller, kterému nechybí skvělá hudba, dobrý spád, skvělý scénář, parádní herecké výkony a skvostná nestereotypní akce. Sice tam byly pasáže, ve kterých jsem si říkal, že film mohl běžet svižněji, ale to je oproti všem kvalitám jen maličký detail. Jednoznačně nejlepší sólovka z MCU, která se dá v pohodě srovnávat s úrovní filmu Avengers. 5* 90%(17.5.2014)

Překvapivě překvapivý... 8) 90%(3.6.2014)

"Captain America, nobody's favourite superhero". Keď som sa dozvedel, že sa točí dvojka čajovej jednotky, ťukal som si na čelo. Napriek tomu to dopadlo dobre. Určite lepšie ako hocijaký Iron man. Chris Evans u mňa nazbieral nejaké bodíky za Snowpiercer. A tu pridal ďalšie. Tvorcovia si na nás nechali veľmi kvalitnú akciu. Dobré bitky. Strielačky. Výbuchy. Vysokorozpočtová sci fi akcia. Proste s každého rožka troška. A kvalitne (na komixové pomery, stále tu nájdeme zbytočne prehnané efekty a hlúpe scény, ale je ich menej ako v podobných filmoch). Zápletka je ohraná ale podaná zaujímavo. Občas sa postavy snažia hláškovať. Špoinážna časť ma bavila. Nemám moc čo filmu vytknúť. Pocit z jednotlivých scén. 01:14:59 Are you fucking kidding me?!? Like this?!? Without warning?!? 01:41:07 Hmm I didn't see that coming. Twice! Well played. 80% Chlapci Russovi uplietli z hovna bič.(3.8.2014)

(92/2014) / Trošku mám pocit, že Captain 2 obdržal privysoké čísla. Akčný štandard na leto to áno, nič viac bohužial nie. Ale Marvelovky idú klasicky hodnotením nad ich reál. Prekvapivo ma zabavil viac Thor. (6/10)(3.8.2014)

Vizuálne veľmi atraktívna marvelovka, ktorú má síce opäť zmysel brať len ako nezáväznú zábavu, avšak ako celok kráča nie úplne dávno-vyšlapanými cestičkami, jej aktuálne-konšpiračne-paranoidný scenár neuráža príliš divákovu inteligenciu a jej hudobný motív je perfektný. Keby sú všetky Marvelovky aspoň takéto tak by som ich v kine nikdy nepremeškal (A ešte keby som za cenu lístku miestneho kina nebol schopný uživiť päťčlennú rodinu).(7.9.2014)

Nejlepší film od Marvelu? Společně s Avengers, ano. Ale dávat tomu plné hodnocení? To ne. Je to sice úchvatný akční film, se dvěma skvělými záporáky a pár posuny v událostech marvelovského světa, nicméně příběh je stále to samé dokola a napříště, už by to chtělo něco odvážnějšího. Avšak automobilový útok na Furyho, rubačku ve výtahu a další si prostě zapmatujete! 4 hvězdy.(13.9.2014)

Tak druhý díl Captaina zhlédnutý a nemůžu si stěžovat. Oproti jedničce znatelné zlepšení snad po všech stránkách. Příběh je vyšperkovanější a mnohem napínavější, jen začátek mi přišel dost vleklý. Chris Evans konečně předvádí super herecký výkon a po jeho boku mu sekunduje kráska Scarlett Johnsonová alias Black Widow. Je vidět, že i Marvel se dal na drsnější cestu. Oproti první vlně snímků studio ubralo komičnost a naopak napasovalo do univerza trochu té realističnosti a temnosti. Mně rozhodně to vyhovuje, nevím jak vám. Hudba se nesla ve stejném stylu jako v prvním díle, což je dobré. Ale to nejlepší teprve přijde... Samotný Winter Soldier! Z bývalého Steveova kamaráda Buckyho se stane smrtící zbraň Hydry a její představitel Sebastian Stan si ji znatelně užívá. Naprosto parádní bojové sekvence při vypnuté hudbě dodávají snímku to, co z něj dělá super film. Takže díky Marvel studios, že jste z jednoho z mých nejméně oblíbených superhrdinů udělali vcelku slušného borce. Přidávám se k ostatním fanouškům, že tento snímek bratří Russových je jedním z nejlepších filmů MCU. Už se těším na trojku.(29.10.2014)

Já tomu Cpt. America asi nikdy nepřijdu na chuť.(25.11.2014)

Bravóó! Tým marvelovskym sequelom (hádam s výnimkou druhého Iron mana) sa proste darí! Takto to má vyzerať! Evans je síce sladký hoch, ale vhodnejšieho retro kapitána ameriku si neviem ani predstaviť. "Mám, 95 rokov, nie som mŕtvola..." :-). Zápletka mala ten sympatický nadhľad a nepôsobila dojmom, že by sa brala príliš seriózne (náckovia vždy boli a vždy budú najlepší padouši). A akcia bola super vyvážená a hlavne jej bolo dosť! Necítim to na 5, ale som uspokojený... Inak vďaka Nickovi Furymu mi začína byť sympatický aj Samuel L., ale Johanssonka je pre mňa stále rovnaká zrúda.(24.5.2015)

První Avenger se nám vrací v událostech ,které časově spadají po prvních Avengerech.Ano ,komiksový svět se propojuje a nyní je opravdu nezbytné vidět všechny komiksové filmy pro úplné pochopení celého vesmíru ,takže ač nejsem velký příznivce komiksů ,dělám tak a dokoukávám ,co jsem neviděl a inu ,vesmír se vyplňuje ,zakulacuje a mnohem lěpe definuje a je plnější a jasnější.Captain America se tedy přesouvá z druhé světové válkjy do současnosti ,je členem týmu Avengers ,je mnohem vážnější a dospělejší a jeho nové dobrodružství je o mnoho akčnější a velkolepější.Scénář je v duchu současných komiksovek a rozhodně se nemá za co stydět ,stejně jako oba režiséři ,kteří jedou na plný plyn a šlape jim to.Trochu jsem nemohl překousnout-pozor malý spojlírek ,že stále a tajně už od druhé světové války existuje Hydra a dělá neplechu.To si toho nikdo za takových let nevšiml?Pak jsem se s tím smířil ,řka si ,že politici je verbež všeho schopná a bylo to vpohodě.Vše šlape na výbornou a to jak zvuk ,vizualizace ,tak herci ,hlavně Chris Evans a Scarlett Johansson ,které to stále a pořád pekelně sluší a zraje jako víno a hraje jako z partesu.Taky jsem si po delší době moc užil Roberta Redforda ,jehož politický záporák je opravdu skvělý.Trochu mi tu v závěru chyběl větší tah na branku ,trochu víc nápadů ,ale jinak jsem byl velmi spokojen ,takže dávám 85% a velmi se těším na další marvelovky.(20.10.2018)

"Myslel jsem, že trest přichází až po spáchání zločinu, a ne před ním. Tohle není svoboda, tohle je teror." Současná politika proti terorismu a ne jenom proti terorismu je už taková. Všude špehující organizace, odposlouchávající se země navzájem. Taková je realita. Kapišto Kapitáne? Tohle je totiž dnešní svět. Tohle téma se mi v novém snímku o stoletém patriotovi sakra líbí. Skvělá práce scénáristů ale hlavně také režisérské dvojice. Bratři Russovi ukázali, že jsou více než zruční filmaři. Kupříkladu jejich akční sekvence, a že jich nebylo málo, byly sakra cool. Herecký ansábl solidní, CGI bylo dobré, neboť místy nefungovalo, tak jak má, a hudba dost kvalitní. Henry Jackman se zdá být dobrou náhradou za Silvestriho. Jeho osudové téma pro Kapitána je fakt dobré. Tento film zásadně promluvil do marvelovského universa. A když už jsme u toho MCU, tohle byl nejlepší film. 95%(3.4.2014)

Neni to pro me sice nejlepsi Marvelovka, ale jedna ze dvou nejlepsich: setsakramentsky tesna plichta s The Avengers! KONECNE vyzralej a temnej film, nejen klasickej superhero akcnak, ale i spy-thriller kterej jako by vypadl z pera Toma Clancyho. Na tohle jsem od Marvelu cekal uz dlouho.(5.4.2014)

Takže, druhý díl je určitě lepší než ten první. Stálo za to shlédnout ho v CSFD projekci ve 3D. Nechybělo vůbec nic: super grafika, epické souboje, napětí a akce. Nejvíc jsem si užila rvačku mezi Stevem a jeho dávným přítelem Buckym, ze kterého se vyklubal pohledný hezoun. A Chris Evans v upnutém tričku byl také k nepřehlédnutí. Scarlet Johansson role tvrďačky pasuje a doufám, že ji v dalším díle také uvidíme. Zkrátka bych se na tenhle film koukla ještě jednou, abych mohla vstřebat všechny rvačky a detaily.(5.4.2014)

I když kapitán není zrovna můj nejoblíbenější super hrdina, film se mi vcelku líbil. Jenom pro příště, když se film jmenuje Captain America, tak to mělo být hlavně o kapitánovi a nejenom, že v první půlce filmu sekundoval Nickovi Furymu, kterého teda zrovna dvakrát v lásce nemám a o druhou polovinu se dělil s Natašou, na kterou se strhávala všechna má pozornost, takže kapitán šel do kytek. Možná lepší název by byl Čtvrtka Avengers: Návrat Nicka Furyho. Už jsem se jenom sám sebe ptal, kdy se tam objeví Iron Man nebo Thor. Velkým plusem filmu jsou akční scény, zápletka, přítomnost Natašy, ale i mě zaujalo proplétání s kapitánovou minulostí. Když to porovnám s Thorem nebo Iron Manem jedná se o slabší věc a po konci promítání se ke mě bohužel pocit "Musím to vidět ihned znovu" nedostavil, proto slabší čtyři. PS: Podtitulková scéna mě možná i víc zaujala než celý film, a ještě víc mě natěšila na další Avengers.(7.4.2014)

Vzal si štít, novú uniformu a dostal nového padoucha. Znie to ako super námet na super nový marvelácky film, ale ... Kap dostal novú režisérsku dvojicu, od ktorej sa sľubovalo nové podanie príbehu a dynamická réžia. V skutku sa to aj podarilo. Réžia bola fajn, príbeh nebol zlý ale to podanie som nemohol prekusiť. Stále som mal pocit, že sledujem pokračovanie Avengerov. Aspoň vyvrcholenie tomu nasvedčovalo. Film má nudné dialógové pasáže kombinované s akciou, ktorá ale nie je taká dychberúca ako by som očakával. Ďalšie sklamanie bola divná kamera v súbojoch a absolútne nevyužité 3D-čko. A o udalostiach, ktoré sa jednoducho museli stať aby boli všetci spokojní ani nehovorím. A samozrejme nesmieme zabudnúť na predvídateľnosť. Potešil Winter Soldier, ktorý by sa mohol objaviť aj nabudúce, lebo mal štýl. Black Widow so svojím bojovým štýlom zase zložila niekoľkých nabúchancov a bola asi jediná, na ktorú sa dobre pozeralo. Malo to však aj taký politický kontext a myšlienky, ktoré na dnešnú dobu jednoducho sedia. V súboji s IM 3 alebo Thorom 2 však jednoznačne ťahá za kratší koniec. Takže jedným slovom, sklamanie. 3 z 5(8.4.2014)

Těšil jsem se moc. Měl jsem určité obavy, které se nakonec nekonaly. Co tady musím předevšim vyzdvihnout je to, že Marvel konečně našel důstojné záporky (a ne jen jednoho), z kterých se hlavní hrdinové sednou na zadek. Atmosféra vynikající, měl jsem dokonce moment, kdy jsem propadl lehkému zoufalství, že to skončí jinak, než si přeju. No prostě zážitek neskutečnej. Noví hrdinové se neztratili a ty staří válí. Nemá cenu psát další věci. Pokud jste fanda Marvelu, tohle Vám nesmí uniknout a pokud jste fanda dobrých filmů, tak stejná odpověď. Have fun.(13.4.2014)

Místy jsem se tak nudil, že se mi v sále zavíraly oči a nebýt těch posledních 20 minut, tak tvrdě spím!! 3D úplně o ničem, jako vidět za dvě a čtvrt hodiny mého drahocenného života jeden 3D efekt, je fakt k smíchu!! Je to lepší než jednička, ale žádný zázrak... Stěží 65%(21.4.2014)

• grizly007

To se prostě nedá....utrpení od první minuty.(26.4.2014)

Další tuctová filmová marvelovka s jejich nesympatickými hrdiny a pro budoucnost nekonečným pokračováním jejich bezpohlavních příběhů. Nevýrazný Chris Evans, ošklivá Johansson a chudák Bobby Redford se na stará kolena pokouší o padoucha v komiksu. Akce je opulentní, souboje okouzlující, Winter Soldier do sundání masky geniální a Nick Fury nejlepší postavou. Scéna dobývání jeho pancéřovaného vozu je tím nejlepším, co lze brát za pamětihodnotné. Což je málo a nebo naopak dost u tohoto pubertálně-popcornového výplodu.(5.8.2014)

Až na konec typicky komiksové destrukce, jsem myslel že koukám na akční film z produkce Michaela Baye, akce velmi přehledná a fyzická. Líbilo!(29.8.2014)