Captain America: Návrat prvního Avengera

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 136 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 374)

Díky zhlédnutí seriálu Agents of S:H:I:E:L:D: lze všemu,co se v tomto filmu děje,skvěle porozumět. Už v prvním filmu se první Avenger profiluje jako člověk,vyznávající správné hodnoty. V tomto druhém pak u hodnot zůstává,ale těžko se v soudobém světě s nimi orientuje.Prosté podání rukou na stvrzení "smlouvy" tady nefunguje a tak se není co divit,že se obočí prvního Avengera mračí čím dál víc.(22.10.2014)

O něco slabší jak jednička, ale pořád jeden z lepších současnejch komiksáren.(10.1.2015)

• Stefan_M

Americka komiksova hovadina. Uz je toho na mna privela.(14.3.2015)

Už je to méně komiksové, Kapitán se dostává do souboje s realitou dnešního světa, kde je rveme jako bestie o moc. Falcon mi do děje zapadl o trochu více než Black Widow, ta je tam spíš na okrasu. Škoda taky, že MODOC nebyl využit poněkud lépe. Ale co, hlavně že Hydře se useklo pár hlav... přece jí znovu nevyrostou.(25.3.2015)

• Karmin

Kapitán Nuda: Klišovitý voják. Nevím, proč si tvůrci myslí, že superhrdinský film musí mít nutně debilní příběh bez špetky překvapení. Možná by se to pro to ohromné množství "návratů" mohlo jmenovat spíš Jarmark nesmrtelných.(27.3.2015)

Skvělé akční scény a efekty. Bavil jsem se.(28.3.2015)

začalo to fajnově, jenže ... zdá se, že filmaři ve snaze zobrazit "něco co tady ještě nebylo" posouvají hranice do stále většího absurdna ... nulový příběh je u komixu téměř jistá věc a zas tolik mi nevadí, ale ty postupné šílenosti a ukázky k čemu všemu je možný užít štít už moc nekoušu ...(23.5.2015)

Politická kritika v komiksových bublinách. Trošku hloupá, s předvídatelnými zvraty, ovšem dokud Kapitán Mirek Dušín nezačne mluvit, výrazně zábavnější než jednička. Skvělá akce mě nutí přemýšlet nad čtvrtou hvězdou. Ukazuje se, že Kapitán potřebuje Vdovu mnohem víc než Ironman, postava tím získala vhodný protipól. Také pomohlo zasazení do přítomnosti. Marvelu by prospělo, kdyby neustále neoživoval mrtvé postavy. Evidentně co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít.(3.7.2015)

Stále nadprůměr mezi evendžry, zvláště v první polovině jsem si chrochtal, pak přišly srandovní průpovídky mrtvých nacistických vědců, a leccos šlo do kopru. Všechna ta spiknutí a tajuplná společenství...no nevim...ale poslední hodinka to zase nakopne. Psát u superhrdinského fláku o civilnosti je odvážné, leč kapitán Amerika u mě asi bere body především na svém přístupu, střílí se z relativně normálních zbraní, choreografie celkem uvěřitelných soubojů je kvalitní, hudba akci v přesných okamžicích podpoří a celé to šlape. A kapitán je jedna z mála marvelovských postav s něčím jako motivací. Johanssonová jako Black widow se dá přežít, leč kdyby ji někdo praštil s některou z těch hyperlodí, prd by se stalo. Totéž platí pro okřídleného černocha - jen zabírá stopáž. Winter soldier výborně funguje jako ten tajemný chlapík v masce, co moc nemluví, když jo, tak mu není rozumět a má to všechno v paži. Když se kolem něj má začít odvíjet story, už je to slabší. Celkově dost vtípků, které udrží pozornost i ve slabších pasážích to dotáhnou na čtyřku. Ale o budoucnost téhle značky mám strach, protože onen (nebo jiný) srandovní nemrtvý nacistický vědec na nás vyskočí i v potitulkové sekvenci, aby pronesl obvyklou větu hahaha, vše byl jen začátek a teď se připravte protože...a záběr přejde na něco jakoby z oka vypadlo z hvězdné brány a dvě individua za mřížema, která pro změnu...no proč vás ošidit o překvapení...další díl vyhlížím, ale s vlažnými očekáváním.(25.7.2015)

Komiksovej spektátl, kterých už je šest půlek (chápej tři prdele) kde, když se kde do války, tak jedině v uniformě. Bylo to koukatelný, na rozdíl od ušišlané jedničky a přematlané trojky.(11.3.2017)

Opravdu hodně akce, ale nic víc.(22.4.2017)

Díky S. L. Jacksonovi je to napínavé a koukatelné... nic. Dvojka je klasický roztahaný sequel s mdlým vizuálem a speciálními efekty, které převažují nad dějem. Moderní doba Kapitánovi nesluší. 60 % (20.6.2017)

Kapitán změnil dobu, změnil žánr a neskutečně mu to sekne. Pro mě je Winter Soldier stále jedna z nejlepších Marvelovek, ne-li úplně nejlepší (psáno v červnu 2017). Špionážní akční thriller je jako svěží vánek, který se mi setsakramentsky líbil. Osobně i hodně chválím absenci Ironmana. Nechápejte mě špatně, mám tu postavu rád, má šmrnc a je s přehledem nejlepší, ale je ho už prostě moc. Scarlettka a Chris si to dávají s přehledem a jako vždy chemie mezi nimi funguje už od Perfektního skóre. Ke konci se Návrat prvního Avengera sice trochu dostává do mlýnku na maso s nápisem "Marvel", ale přepálený závěr dokážu snést, když jsem před tím dostal 90 minut perfektního komorního akčňáku se Scarlett v upnutým oblečku :-)(3.7.2017)

• Durgas

Keďže si so svojim najsuper kamošom z vojny nedal na tej padajúcej helikopotvore pusinku, dám len dve hviezdičky.(7.6.2018)

Dva roky po zásahu Avengers v New Yorku se Kapitán Amerika přemístil do Washingtonu, kde pracuje pro organizaci SHIELD. Když její šéf Nick Fury skončí v nemocnici s vážným zraněním, musí Steve Rodgers přejít do utajení, protože je jako hlavní podezřelý pronásledován na každém kroku. Spojí se s Natashou Romanoff, aby společně odhalili pravou identitu tajemného zabijáka přezdívaného Winter Soldier a zjistili, kdo stojí za spiknutím v SHIELDU.___V porovnání s druhým dílem Iron Mana nebo Thora se pokračování Kapitána Ameriky setsakramentsky vydařilo. Anthony a Joe Russo natočili špionážní film, který si pohrává s tématem konspirace, dvojích identit a zrady ve vlastních řadách. Řemeslo zvládají výborně, od úvodní stealth akce, přes následné naháněčky a souboje s přesilou, až po závěrečnou infiltraci do pevnosti SHIELDU a takřka půlhodinovou týmovou bojovku. Marvel dál pracuje na obrazu starosvětského hrdiny s nešťastným osudem, který v moderní době a světě špionů hledá smysl života a někoho, komu lze věřit. Ve snaze dopadnout Winter Soldiera mu zdatně sekunduje Natasha Romanoff, známá z Avengers jako Black Widow, a vojenský veterán Sam Wilson alias Falcon. Návrat prvního Avengera je skvělý snímek, který nabízí slušnou porci twistů a přikládá důležité díly do stavebnice marvelovského univerza. Scénář má logické lapsy a stopáž by bylo vhodné zkrátit o čtvrt hodiny, ale tím jsem se při sledování filmu moc netrápil.(22.7.2018)

Konecne poriadny Marvel film. Mozno len kvoli tomu ze je to akokeby kopia The Dark Knight. Ziadny fialovy mimozemstania, dementny prvoplanovy humor, Sherlock Holmes krutiaci rukami v carovnom plasti alebo priblbly milionar v cervenom plechovom kostyme. Chapem ze toto vela nezarobilo o to je to smutnejsie ze ludom sa pacia zlataniny typu Iron Man, Thor, Captain Marvel, etc.. sice stale poriadne hlupe (kam sa hrabu na Nolanovu trilogiu), ale dotahuje sa to na Infinity war a pravdepodobne to je najlepsi MCU film.(10.7.2019)

Zatiaľ najlepší post-avengersovský sequel. Konečne je tu už aj voľáky dej, a nie len ten klasický záporák stelesňujúci zlo vs Iron man. Režijné duo Russovcov je o dve triedy vyššie oproti Johnstonovi čo sa akcie týka a vôbec celý film je výrazne lepší aj vďaka reálnejšiemu pojatiu príbehu. Zhliadnuté v kine. 6/10(27.3.2014)

Ta první polovina, která si hraje na politickej thriller je milá, ale jak se objeví kompjůtr Zola apod... ono je to fakt jenom takové hraní si. Holt Marvel a i když riskuju, že budu za hatera, tak mi ty jejich filmy do sebe splývají čím dál tím více. Neurazí, nenadchne. První půlka 8*, ta druhá 6*, takže z toho vychází klasická sedmička.(3.4.2014)

Marvel se posunul na novy level. Po 8 filmech velka zmena. Pockejte si na podtitulkovou scenu k Avengers 2 a na ,..:-)(4.4.2014)

Jedine preto davam 4* , lebo tam boli super efekty. Dej bol hrozne predvídatelný a ani herecke vykony neboli nic moc.(4.4.2014)