Pravda o dinosaurech

(TV seriál)
  • Česko Vláda dinosaurů (více)
Dokumentární / Animovaný / Komedie
USA, 2011, 4x45 min

Nejnovější vědecké poznatky přesvědčivě dokazují, že do dějin naší planety je třeba vepsat podstatnou změnu a upravit tak nejednu kapitolu z prehistorie. Převrat v současné paleontologii a nové postupy zkoumání nálezů nás posouvají dál. Poslední objevy potvrzují hypotézy probleskující vědeckými kruhy posledních 15 let – dnes je shrňme!
1.díl - Vítězové evoluce
Příchod nového druhu – od drobotiny po giganty. Pevné rodinné zázemí a uvědomělá ochrana mláďat základem strategie přežití.
2.díl - U napajedla
Sociální systémy v soužití uvnitř i vně jednotlivých druhů. Konkurence a koexistence. Společenské uspořádání zajišťující úspěšný vývoj.
3.díl - Taktika přežití
Adaptace na prostředí. Různé druhy, různá nebezpečí, rozličné taktiky přežití, a ne vždy je nezbytně nutné být největší, nejsilnější či nejzákeřnější.
4.díl - Poslední dějství
Deset let před dopadem, Země je ohrožena, zkáza se blíží.Většině přinese smrt, některým šanci na další život a pokračující vývoj ve změněném světě. (oficiální text distributora)

Attta

Především chci říct, že pokud se tohle bere opravdu jako dokumentární film, tak téhlé produkce se budu vyhýbat opravdu masivním obloukem. Věděcky doložené fakta na nulové úrovni, rodinná pouta přenesená na dinosaury jedou opravdu na plné koule a zdrogovaní dinosauři a ostatní s prominutím pí*oviny jsou hodné tak pro děcka do školky při obědě! ()

filmmovier

Hodnotím zatím po jednom shlédnutém díle. Koncept Vlády dinosaurů je podobný jako u BBC, ale přesto je svým způsobem hodně jiný a originální. Epizoda Vítězná evoluce mě uchvátila nádhernou animací, obsáhlými informacemi i povedeným českým komentářem. Našlo by se sice pár chybek, ale těch je opravdu minimum. Vláda dinosaurů je další dinosauří seriál, který mě velice zaujal. Trvá hodinu, ale ani chvíli mě nenudil. Povedené ve všech ohledech. A ta animace je snad ještě lepší než u BBC... Vysoce kvalitní dokumentární seriál, i Discovery umí... Za mě 90%. ()

Campbell

Dinosaury mám rád a tak jsem k tomuhle seriálu přistupoval s velkýma očekáváníma které se splnily. Takže bez moc keců okolo. Bavil jsem se celé 3 hodiny. Seriál na nás vrhá neustále něco nového takže se člověk ani nenudí, animace je navíc úžasná a nemá chybu. Scény s dinosaurama jsou kvalitní jen občasný zaškobrtnutí, jako ne moc zajímavý scény. Ale jinak paráda. ()

Zeck

Jděte už s těmi bajkami do prdele! Že se citově zabarví film o ohrožených druzích, které v současnosti trpí pod tíhou člověka a nevymírají přirozenou cestou ale v záplavě plastu a faktu, že nějaký kokotský Číňan používá jejich kosti na léčbu hemeroidů v prdeli, to v zájmu lobby za jejich záchranu přehlížím a kvituji. Pokud je ovšem někdo schopen přišpendlit lidské vlastnosti i dinosaurům, ze kterých dnes zbyly jen zkamenělé kosti, jen aby udělal dokument zajímavý, to už přehlížet nedokážu. Celý dokument tím totiž ztrácí informativní hodnotu, jelikož to není nic jiného než rodinný animák kompletně vycucaný z prdele, u kterého si tvůrci dali práci spíše s tím aby vytvořili nějakou vtipnou krkolomnou scénku a příběh, než aby divákovi sdělili nějakou pádnou vědeckou informaci. Já sleduji dokumenty právě proto, abych se něco dozvěděl, ne abych se rozplýval u scénky, "jak Beta samec k harému přišel". Ovšem, pro totální české konzumenty ZOOMu, kterým musela dokumentární žánr přiblížit až komerční televize, dokonale dostačující. 10% Putování s dinosaury ()

Carol Pifková

Užívateľ honajz mi ukradol presne to čo som tu chcela napísať. Musím úplne súhlasiť, už pri párení Eoraptorov som sa musela tváriť kyslo z toho pokusu o niečo vtipné. A to popohnanie druha do bitky, a mimika tých dinosaurov, že bol pri Eoraptoroch badateľný úsmev... úplne to kazilo dojem z toho dokumentu. Navyše zvuky dinosaurov občas zneli ako upravené zvuky morčaťa. A animácia sa mi tiež nepáčila i keď vzhľad niektorých dinosaurov nebol na zahodenie. Sklamanie a je mi ľúto, že dákemu dokumentu o dinosauroch dávam menej ako tri. ()

• Původní název seriálu byl Reign of Dinosaurs. (Pod)
  • Původně neměl být seriál dokumentem. Kratší,či delší příběhy odehrávající se v odlišných dobách a na odlišných místech v rozmezí druhohor měly být rozdělené do šesti epizod po jedné hodině bez naprosto žádného komentáře. Každou epizodu by následovala epizoda z doprovodné série Science of Reign of the Dinosaurs, kde by vědci vysvětlili základy příběhů a to, které části byly spekulativní nebo imaginární. Vzhledem k škrtům v rozpočtu byl nakonec seriál přejmenován na Dinosaur Revolution a z již natočeného materiálu se sestříhal běžný typ dokumentu s tzv. "talking heads", v překladu "mluvícími hlavami", tedy vědci, vysvětlujícími probíhající situaci. Dále se snížil i počet epizod na pouhé čtyři. (Pod)
  • Tvůrci se rozhodli z natočeného materiálu sestříhat celovečerní film Dinotasia (2012) jako ukázku, jak původně zamýšleli natočit seriál. (Pod)