Pravda o dinosaurech (TV seriál)

• Česko

Vláda dinosaurů

Dinosaur Revolution

Reign of the Dinosaurs

Dokumentární / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 4x45 min

Mark Leggett

David Krentz

Hodnotím zatím po jednom shlédnutém díle. Koncept Vlády dinosaurů je podobný jako u BBC, ale přesto je svým způsobem hodně jiný a originální. Epizoda Vítězná evoluce mě uchvátila nádhernou animací, obsáhlými informacemi i povedeným českým komentářem. Našlo by se sice pár chybek, ale těch je opravdu minimum. Vláda dinosaurů je další dinosauří seriál, který mě velice zaujal. Trvá hodinu, ale ani chvíli mě nenudil. Povedené ve všech ohledech. A ta animace je snad ještě lepší než u BBC... Vysoce kvalitní dokumentární seriál, i Discovery umí... Za mě 90%.(16.2.2013)

Dinosaury mám rád a tak jsem k tomuhle seriálu přistupoval s velkýma očekáváníma které se splnily. Takže bez moc keců okolo. Bavil jsem se celé 3 hodiny. Seriál na nás vrhá neustále něco nového takže se člověk ani nenudí, animace je navíc úžasná a nemá chybu. Scény s dinosaurama jsou kvalitní jen občasný zaškobrtnutí, jako ne moc zajímavý scény. Ale jinak paráda.(12.6.2012)

• Attta

Především chci říct, že pokud se tohle bere opravdu jako dokumentární film, tak téhlé produkce se budu vyhýbat opravdu masivním obloukem. Věděcky doložené fakta na nulové úrovni, rodinná pouta přenesená na dinosaury jedou opravdu na plné koule a zdrogovaní dinosauři a ostatní s prominutím pí*oviny jsou hodné tak pro děcka do školky při obědě!(4.3.2013)

• Nyron

Měl sem v posledních dnech možnost zhlédnout dva díly tohoto velice nepovedeného seriálu o dinosaurech. Jak kvalita dokumentární tak i vizuální zpracování je otřesné. Člověk se zde nic nedoví. Ba naopak jej to ještě může totálně oblbnout. Oproti kupříkladu PUTOVÁNÍ S DINOSAURY, jež je na vysoké úrovni po všech stránkách je tohle pohádka. Dinosauři mají do opravdovosti daleko ať už se to týká vzhledu nebo přirozeného chování (např. dravec x kořist). Doslova zde bije do očí zásah produkce jež si spletla dokument s Cčkovou scifi slátaninou a nevytvořila dinosaury ale ošklivé, divně se hýbající, polidštěné příšery které kdyby se místo těch rádoby dokumentárních žvástů v pozadí nadabovali tak by si to kdokoli mohl splést s dalším dílem DINOTOPIE (nepovedeným). Tohle není nic pro lidi co to s touhle tématikou myslí vážně.(12.2.2013)

• Momo_desu

Užívateľ honajz mi ukradol presne to čo som tu chcela napísať. Musím úplne súhlasiť, už pri párení Eoraptorov som sa musela tváriť kyslo z toho pokusu o niečo vtipné. A to popohnanie druha do bitky, a mimika tých dinosaurov, že bol pri Eoraptoroch badateľný úsmev... úplne to kazilo dojem z toho dokumentu. Navyše zvuky dinosaurov občas zneli ako upravené zvuky morčaťa. A animácia sa mi tiež nepáčila i keď vzhľad niektorých dinosaurov nebol na zahodenie. Sklamanie a je mi ľúto, že dákemu dokumentu o dinosauroch dávam menej ako tri.(11.2.2013)

• - Produkce seriálu začala na jaře roku 2009 a trvala celkem 3 roky. (Pod)

• - Tvůrci se rozhodli z natočeného materiálu sestříhat celovečerní film Dinotasia (2012) jako ukázku, jak původně zamýšleli natočit seriál. (Pod)

• - Původně neměl být seriál dokumentem. Kratší,či delší příběhy odehrávající se v odlišných dobách a na odlišných místech v rozmezí druhohor měly být rozdělené do šesti epizod po jedné hodině bez naprosto žádného komentáře. Každou epizodu by následovala epizoda z doprovodné série Science of Reign of the Dinosaurs, kde by vědci vysvětlili základy příběhů a to, které části byly spekulativní nebo imaginární. Vzhledem k škrtům v rozpočtu byl nakonec seriál přejmenován na Dinosaur Revolution a z již natočeného materiálu se sestříhal běžný typ dokumentu s tzv. "talking heads", v překladu "mluvícími hlavami", tedy vědci, vysvětlujícími probíhající situaci. Dále se snížil i počet epizod na pouhé čtyři. (Pod)