poster

Pravda o dinosaurech (TV seriál)

 • Česko

  Vláda dinosaurů

 • USA

  Dinosaur Revolution

 • USA

  Reign of the Dinosaurs

Dokumentární / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 4x45 min

Hudba:

Mark Leggett

Hrají:

David Krentz
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  ****

  Hodnotím zatím po jednom shlédnutém díle. Koncept Vlády dinosaurů je podobný jako u BBC, ale přesto je svým způsobem hodně jiný a originální. Epizoda Vítězná evoluce mě uchvátila nádhernou animací, obsáhlými informacemi i povedeným českým komentářem. Našlo by se sice pár chybek, ale těch je opravdu minimum. Vláda dinosaurů je další dinosauří seriál, který mě velice zaujal. Trvá hodinu, ale ani chvíli mě nenudil. Povedené ve všech ohledech. A ta animace je snad ještě lepší než u BBC... Vysoce kvalitní dokumentární seriál, i Discovery umí... Za mě 90%.(16.2.2013)

 • Nyron
  odpad!

  Měl sem v posledních dnech možnost zhlédnout dva díly tohoto velice nepovedeného seriálu o dinosaurech. Jak kvalita dokumentární tak i vizuální zpracování je otřesné. Člověk se zde nic nedoví. Ba naopak jej to ještě může totálně oblbnout. Oproti kupříkladu PUTOVÁNÍ S DINOSAURY, jež je na vysoké úrovni po všech stránkách je tohle pohádka. Dinosauři mají do opravdovosti daleko ať už se to týká vzhledu nebo přirozeného chování (např. dravec x kořist). Doslova zde bije do očí zásah produkce jež si spletla dokument s Cčkovou scifi slátaninou a nevytvořila dinosaury ale ošklivé, divně se hýbající, polidštěné příšery které kdyby se místo těch rádoby dokumentárních žvástů v pozadí nadabovali tak by si to kdokoli mohl splést s dalším dílem DINOTOPIE (nepovedeným). Tohle není nic pro lidi co to s touhle tématikou myslí vážně.(12.2.2013)

 • Taron
  **

  Hodně špatný "dokument" o dinosaurech. On to totiž ani pořádný dokument není, většinu času se jenom díváme, jak bezpochyby přehnaně zbarvení dinosauři předvádí nějaké scénky. Fakta jsou tady také přinejmenším zkreslená, na to toho vím o dinosaurech hodně, než abych věřil každé větě v tomto dokumentu. No zkrátka by Prima ZOOM udělala mnohem líp, kdyby dávala nějaký opravdový dokument o dinosaurech, jako je například Planet Dinosaur.(26.2.2013)

 • Attta
  *

  Především chci říct, že pokud se tohle bere opravdu jako dokumentární film, tak téhlé produkce se budu vyhýbat opravdu masivním obloukem. Věděcky doložené fakta na nulové úrovni, rodinná pouta přenesená na dinosaury jedou opravdu na plné koule a zdrogovaní dinosauři a ostatní s prominutím pí*oviny jsou hodné tak pro děcka do školky při obědě!(4.3.2013)

 • Carol Pifková
  **

  Užívateľ honajz mi ukradol presne to čo som tu chcela napísať. Musím úplne súhlasiť, už pri párení Eoraptorov som sa musela tváriť kyslo z toho pokusu o niečo vtipné. A to popohnanie druha do bitky, a mimika tých dinosaurov, že bol pri Eoraptoroch badateľný úsmev... úplne to kazilo dojem z toho dokumentu. Navyše zvuky dinosaurov občas zneli ako upravené zvuky morčaťa. A animácia sa mi tiež nepáčila i keď vzhľad niektorých dinosaurov nebol na zahodenie. Sklamanie a je mi ľúto, že dákemu dokumentu o dinosauroch dávam menej ako tri.(11.2.2013)

 • - Původní název seriálu byl Reign of Dinosaurs. (Pod)

 • - Původně neměl být seriál dokumentem. Kratší,či delší příběhy odehrávající se v odlišných dobách a na odlišných místech v rozmezí druhohor měly být rozdělené do šesti epizod po jedné hodině bez naprosto žádného komentáře. Každou epizodu by následovala epizoda z doprovodné série Science of Reign of the Dinosaurs, kde by vědci vysvětlili základy příběhů a to, které části byly spekulativní nebo imaginární. Vzhledem k škrtům v rozpočtu byl nakonec seriál přejmenován na Dinosaur Revolution a z již natočeného materiálu se sestříhal běžný typ dokumentu s tzv. "talking heads", v překladu "mluvícími hlavami", tedy vědci, vysvětlujícími probíhající situaci. Dále se snížil i počet epizod na pouhé čtyři. (Pod)

 • - Tvůrci se rozhodli z natočeného materiálu sestříhat celovečerní film Dinotasia (2012) jako ukázku, jak původně zamýšleli natočit seriál. (Pod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace