Pravda o dinosaurech (TV seriál)

• Česko

USA, 2011, 4x45 min

Mark Leggett

David Krentz
  • Carol Pifková

Užívateľ honajz mi ukradol presne to čo som tu chcela napísať. Musím úplne súhlasiť, už pri párení Eoraptorov som sa musela tváriť kyslo z toho pokusu o niečo vtipné. A to popohnanie druha do bitky, a mimika tých dinosaurov, že bol pri Eoraptoroch badateľný úsmev... úplne to kazilo dojem z toho dokumentu. Navyše zvuky dinosaurov občas zneli ako upravené zvuky morčaťa. A animácia sa mi tiež nepáčila i keď vzhľad niektorých dinosaurov nebol na zahodenie. Sklamanie a je mi ľúto, že dákemu dokumentu o dinosauroch dávam menej ako tri.(11.2.2013)

• Taron

Hodně špatný "dokument" o dinosaurech. On to totiž ani pořádný dokument není, většinu času se jenom díváme, jak bezpochyby přehnaně zbarvení dinosauři předvádí nějaké scénky. Fakta jsou tady také přinejmenším zkreslená, na to toho vím o dinosaurech hodně, než abych věřil každé větě v tomto dokumentu. No zkrátka by Prima ZOOM udělala mnohem líp, kdyby dávala nějaký opravdový dokument o dinosaurech, jako je například Planet Dinosaur.(26.2.2013)

• Attta

Především chci říct, že pokud se tohle bere opravdu jako dokumentární film, tak téhlé produkce se budu vyhýbat opravdu masivním obloukem. Věděcky doložené fakta na nulové úrovni, rodinná pouta přenesená na dinosaury jedou opravdu na plné koule a zdrogovaní dinosauři a ostatní s prominutím pí*oviny jsou hodné tak pro děcka do školky při obědě!(4.3.2013)

• Eragon93

Prapodivný pocity mám z tohohle dokumentu..grafika dobrá, pohyby dinosaurů taky uvěřitelný, ale že by si Allosaurus lehl vedle nějakého Trotlosaura, chvíli tak leželi a pak by si řekli: "No nic, tak jdem na to" a začali se rvát..to se mi zdá trošku jetý. Putování s dinosaury mělo svoje kouzlo a to co se tam dělo se podle mého odehrávalo i před cca 65 mil. let, tady mám pocit že si tvůrci z lidí akorát střílej.(13.2.2013)

Skvělý dokument, který opravdu doporučuji hlavně těm (ne)fanouškům dinosaurů. Nebude vás to ničit informacemi o životě dinosaurů i když je jích tam hodně . Seznámí vás s dinosaury zábavnou formou a myslím, že se dost zasmějete. Perfektní dokument jak už jsem říkal doporučuji 93/100 PS:Lidi děláte si srandu ?? o tom to právě je chtějí vás o dinosaurech naučit zábavnou formou. Je jasné, že se to tak stát nemuselo, ale mě to třeba více pobaví tak jak to udělali viz scéna s Allosaurem a Torvosaurem. Tenhle dokument není o hučení dat, velikostí a pod. tvůrci chtějí aby jste se na dinosaury koukaly jinýma očima........(6.12.2011)

• - Příběhy jsou volně založeny na komiksu "Age of Reptiles" od Ricarda Delgada. (Pod)

• - Tvůrci se rozhodli z natočeného materiálu sestříhat celovečerní film Dinotasia (2012) jako ukázku, jak původně zamýšleli natočit seriál. (Pod)

• - Původně neměl být seriál dokumentem. Kratší,či delší příběhy odehrávající se v odlišných dobách a na odlišných místech v rozmezí druhohor měly být rozdělené do šesti epizod po jedné hodině bez naprosto žádného komentáře. Každou epizodu by následovala epizoda z doprovodné série Science of Reign of the Dinosaurs, kde by vědci vysvětlili základy příběhů a to, které části byly spekulativní nebo imaginární. Vzhledem k škrtům v rozpočtu byl nakonec seriál přejmenován na Dinosaur Revolution a z již natočeného materiálu se sestříhal běžný typ dokumentu s tzv. "talking heads", v překladu "mluvícími hlavami", tedy vědci, vysvětlujícími probíhající situaci. Dále se snížil i počet epizod na pouhé čtyři. (Pod)