poster

Pravda o dinosaurech (TV seriál)

 • Česko

  Vláda dinosaurů

 • USA

  Dinosaur Revolution

 • USA

  Reign of the Dinosaurs

Dokumentární / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 4x45 min

Hudba:

Mark Leggett

Hrají:

David Krentz
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  ****

  Hodnotím zatím po jednom shlédnutém díle. Koncept Vlády dinosaurů je podobný jako u BBC, ale přesto je svým způsobem hodně jiný a originální. Epizoda Vítězná evoluce mě uchvátila nádhernou animací, obsáhlými informacemi i povedeným českým komentářem. Našlo by se sice pár chybek, ale těch je opravdu minimum. Vláda dinosaurů je další dinosauří seriál, který mě velice zaujal. Trvá hodinu, ale ani chvíli mě nenudil. Povedené ve všech ohledech. A ta animace je snad ještě lepší než u BBC... Vysoce kvalitní dokumentární seriál, i Discovery umí... Za mě 90%.(16.2.2013)

 • Zeck
  *

  Jděte už s těmi bajkami do prdele! Že se citově zabarví film o ohrožených druzích, které v současnosti trpí pod tíhou člověka a nevymírají přirozenou cestou ale v záplavě plastu a faktu, že nějaký kokotský Číňan používá jejich kosti na léčbu hemeroidů v prdeli, to v zájmu lobby za jejich záchranu přehlížím a kvituji. Pokud je ovšem někdo schopen přišpendlit lidské vlastnosti i dinosaurům, ze kterých dnes zbyly jen zkamenělé kosti, jen aby udělal dokument zajímavý, to už přehlížet nedokážu. Celý dokument tím totiž ztrácí informativní hodnotu, jelikož to není nic jiného než rodinný animák kompletně vycucaný z prdele, u kterého si tvůrci dali práci spíše s tím aby vytvořili nějakou vtipnou krkolomnou scénku a příběh, než aby divákovi sdělili nějakou pádnou vědeckou informaci. Já sleduji dokumenty právě proto, abych se něco dozvěděl, ne abych se rozplýval u scénky, "jak Beta samec k harému přišel". Ovšem, pro totální české konzumenty ZOOMu, kterým musela dokumentární žánr přiblížit až komerční televize, dokonale dostačující. 10% Putování s dinosaury(17.2.2013)

 • Taron
  **

  Hodně špatný "dokument" o dinosaurech. On to totiž ani pořádný dokument není, většinu času se jenom díváme, jak bezpochyby přehnaně zbarvení dinosauři předvádí nějaké scénky. Fakta jsou tady také přinejmenším zkreslená, na to toho vím o dinosaurech hodně, než abych věřil každé větě v tomto dokumentu. No zkrátka by Prima ZOOM udělala mnohem líp, kdyby dávala nějaký opravdový dokument o dinosaurech, jako je například Planet Dinosaur.(26.2.2013)

 • Nyron
  odpad!

  Měl sem v posledních dnech možnost zhlédnout dva díly tohoto velice nepovedeného seriálu o dinosaurech. Jak kvalita dokumentární tak i vizuální zpracování je otřesné. Člověk se zde nic nedoví. Ba naopak jej to ještě může totálně oblbnout. Oproti kupříkladu PUTOVÁNÍ S DINOSAURY, jež je na vysoké úrovni po všech stránkách je tohle pohádka. Dinosauři mají do opravdovosti daleko ať už se to týká vzhledu nebo přirozeného chování (např. dravec x kořist). Doslova zde bije do očí zásah produkce jež si spletla dokument s Cčkovou scifi slátaninou a nevytvořila dinosaury ale ošklivé, divně se hýbající, polidštěné příšery které kdyby se místo těch rádoby dokumentárních žvástů v pozadí nadabovali tak by si to kdokoli mohl splést s dalším dílem DINOTOPIE (nepovedeným). Tohle není nic pro lidi co to s touhle tématikou myslí vážně.(12.2.2013)

 • hiding
  odpad!

  Tentokrát opravdu nechápu hodnocení okolo 60%. Proč? Vždiť je to vlastně jenom velmi nepodařená animace okolo které se motá spousta chytrých blábolů. Když jsem tento TV seriál vyděl poprvé vydržel jsem u toho asi 15 minut max. Řekl jsem si že jsem možná vyděl jenom špatný díl ale kdeže další díl byl ještě horší. Docela mě pobavilo to že ČSFD tu jsou napsány žánry: dokumentární,animovaný,KOMEDIE :)(18.2.2013)

 • - Tvůrci se rozhodli z natočeného materiálu sestříhat celovečerní film Dinotasia (2012) jako ukázku, jak původně zamýšleli natočit seriál. (Pod)

 • - Příběhy jsou volně založeny na komiksu "Age of Reptiles" od Ricarda Delgada. (Pod)

 • - Produkce seriálu začala na jaře roku 2009 a trvala celkem 3 roky. (Pod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace