Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nekompromisní drama z drsného vězeňského prostředí je plné britských hereckých talentů a násilí. Toto je příběh o ztrátě, přežití, spasení a životě v britském vězení. (oficiální text distributora)

Recenze (25)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Život ve vězení byl podán syrovým a krutým způsobem, tedy přesně tak, jak to je a jak jsem očekával. Fajn byli i herci v čele s Johnem Lynchem a přimlouval bych se za doplnění Neila Maskella, který tu k mému rozladění nedostal příliš prostoru. Co mi ale příliš nesedlo byla ta hlavní nit. Že si někdo vezme na starost nového kluka s čistě nezištných důvodů, to beru. Basa je sice džungle, ale i v ní občas žijí lidé. Ale to odhalení zápletky mi příliš nesedlo. Nemyslím si, že by systém něco podobného dopustil a nedokázal jsem před tím zavřít oči. Celkově dobrý dojem mi to trochu pokazilo, ale ani to nebrání tomu, abych Ghosted hodnotil nadprůměrně. 70% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ghosted mně zalezl pod kůži od prvních minut až do konce, kde si ty prstíky mohli opravdu odpustit, jak už tady píše sochoking. Výborná atmosféra, psychologie postav a dost dlouho jsem přemýšlela, kdo je tady vlastně ten "tajemný". Martina a Johna znám už z jiných rolí a tady jim sedly jak přišitý. Nevinně vyhlížející klučina Paul versus zasmušilý, ale když přišlo na věc, tak tvrďák Jack ve velmi náročné zkoušce, která graduje a jde hluboko pod povrch až v samém závěru, který byl mírně kách, ale já se vážně vůbec nenudila. Shrnuto a sečteno, tak z toho velkého množství vězeňských dramat, která jsem měla možnost vidět, tenhle řadím na ty horní špricle. ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Sonda. Všemožně -ologická. A až moc dlouhá. Ideální pro dny, kdy se vám skrze poruchu erekce, nebo podobné důvody sociální exkluze, chce přemítat nad nezmrdatelností chrousta, či karmickými křečemi všehomíra. V bezstarostný čas sledujte raději datla, jak po lesích fláká hlavou o strom. Pobavíte se více. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi slušné vězeňské drama s excelující ústřední dvojkou herců v podání Johna Lynche a Craiga Parkinsona. Martin Compston se tentokrát drží hodně zkrátka a herecky zde nemá v podstatě nijak extra co nabídnout. Nejspíš je to tím, jak byla jeho postava napsána, ale třeba oproti svému výkonu v Sweet Sixteen mi přišel takový... nevýrazný. Závěrečný zvrat je možná nečekaný, ale nijak mě nešokoval. Ghosted si drží standard, a v rámci kategorie "Prison movies" bych ho zařadila mezi průměr, až lehký nadprůměr. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Celovečerní debut Craiga Viveirose je nečekaně vyzrálý film. Na daný subžánr vězeňského dramatu je to překvapivě civilní a významově hluboký snímek s jemnou psychologickou drobnokresbou dvou ústředních postav. Poměrům v nápravných ústavech se Viveirosův film blíží asi nejvíce v daném subžánru (mám samozřejmě na mysli poměry v britských věznicích, ty americké na jedné či skandinávské na druhé straně se budou asi výrazněji lišit) a výborně napsaná dramatická složka spěje až v anticky působící vyvrcholení, Craig Viveiros je opravdu výjimečně nadaný scénárista i obstojný režisér, jeho čistě autorský film je kompaktní a vícevrstvý. Problém je trochu v tempu a pomalejšímu začátku, chvilkami se to trochu vleče, ovšem konec je opravdu nečekaný a velmi silný...nebýt pomalejšího tempa, je Tajemný jedním z nejlepších snímků v daném subžánru vůbec... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Pracovným označením filmu bol názov Ghost. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama