Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden vtípek o Hitlerovi navíc a přetekl pohár trpělivosti: komik Hans Zeisig proto musí v roce 1938 s falešnými doklady uprchnout z nacistického Berlína. Sní o Hollywoodu, místo toho ale končí v moskevském úkrytu komunistických funkcionářů z celého světa, pověstném hotelu Lux. Zeisig je sovětskou tajnou službou mylně považován za zběhlého dvorního astrologa Adolfa Hitlera a je tak nucen lavírovat na hranici krvavých intrik v rámci Stalinova mocenského aparátu. V hotelu potká také svého bývalého kolegu z jeviště Siggiho a nizozemskou členku odboje Fridu, kteří pevně věří, že komunismus má i dobré stránky. Pro tyto tři přátele však právě začíná dobrodružství na hranici mezi životem a smrtí… (Das Filmfest)

(více)

Recenze (38)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Žid, Hitler a Stalin vejdou do baru… Či v tomto případě spíše vyjdou z varieté a dokazují, jak to vlastně je s tím německým (ne)smyslem pro humor. Navíc to i pěkně zapadá do vlny německých filmů, jejichž prostřednictvím Němci v posledních letech nekompromisně zúčtovávají se svými historickými kostlivci. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hotel Lux je skvělý film a dokazuje, že německá kinematografie je nejenom na vzestupu, ale dokonale si uvědomuje ve své sebereflexi dobu minulou, což jsem už v některých jejich filmech dříve potkal. Michael Herbig je skvělý herec a pokaždé, když ho vidím, okamžitě mi zvedne náladu. Jeho postava herce byla fakt skvělá a samotný příběh nádherně představil porovnání fašista vs. komunista. Kromě toho, že je to hodně slušná komedie, je to taky dost zajímavý film, který určitě stojí za to vidět, protože nad samotnou druhou světovou válkou člověk může opět přemýšlet z jiného pohledu. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Jedna z dalších férií na téma fašizmus a komunizmus jednou jsou s milou mini postavičkou Juraje Kukury. Potvrzení toho, že než se pouštět do hlubokomyslných filozofických úvah a úmorně sledovat vývoj psychiky od idealizmu přes vystřízlivění po odmítnutí, lze podstatu problému rychleji, precizněji a přesněji vystihnout vtipem. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neskutečně chytrá politická satira, která si bere na mušku především fanatismus dvou nechvalně ochutnatných ideologií nacismu a komunismu. Výborná práce s dialogy a co především povedlo, je kombinace směšnosti a reálnosti, třeba u scén se Stalinem jsem se musel smát, ale současně když si člověk uvědomí že lecos takhle skutečně bylo, tak mu zádech drandí mráz jak na autodráze. Před tím jak se umí němci nejen filmově vyrovnávat se svou minulostí, fakt klobouk dolů. ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

[GFF 2012, Sydney] "Proletáři všech Zemí, spojte se." :) Avšak toto je naozaj reprezentatívna prča o ktorú snáď čoskoro zakopne každý priaznivec zábavného prekrúcania faktov na úkor presnej faktografie. Dôvtipnú deformáciu dejín naposledy pamätám od neskrotného Tarantina, nesmiem tiež opomenúť hédonika Verhoevena a do obávanej trojice momentálne pridávam aj gurážneho Haußmanna. Kolegom z prvej ligy na chrbát kvôli ospravedlniteľnej kolísavosti fabulačných skopičín síce len dýcha-nepredbieha, ale i tak si právom drží medialové umiestnenie a upovedomuje na svoj nepriehľadnutelný potenciál. Jeho fikčný svet plný karikaturistických figuriek a cirkusových čísel je bombastický, nemá vytýčené hranice a aj keď nezakrýva celoplošnú rozmarnosť, tak v maličkostiach dokáže spláchnuť vodopádom vycíbrených sidekickov i ozvláštnení. Rojčivá mizanscéna a delikátna fraškovitosť väčšiny sekvencií necháva dosť často spomenúť na delirickú "Baladu" od Iglesiasa, ktorá nebola ceľkovým vyznením ani zďaleka tak user-friendly, no občasnej podobnosti sa ubrániť nedokážem. Výprava s obsadením (neposední Michael "Bully" Herbig + Jürgen Vogel za pohlavárske extenpore, hot Thekla Reuten za špionážnu čarokrásnosť, maskovaný Juraj Kukura za Slovensko:) výborná, neustále sa obmieňajúca zápletka a nekomentovateľné vyvrcholeníe 2x výborné. Prosím vstúpte do Hotela Lux, preukážte sa povolením, v apartmáne pustite vodovodný kohútik a nezabudnite sa pomodliť, budete to potrebovať. Niekto už totiž klope na Vaše dvere a vedzte, že poslíček to na 99% nebude... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu Hotel Lux prebiehalo v Berlíne, Kolíne nad Rýnom a na ďalších miestach v nemeckej spolkovej republike Nordrhein-Westfalen. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama