Opravdu výborný film s bravurními hereckými výkony a mistrnou nadasázkou. Obzvlášť pokud vám nejsou figurky typu Stoph, Ulbricht, Dimitrov, Ježov nebo Berija cizí a některými z nich jste byli krmeni každý den v Televizních novinách. Samozřejmě pokud zrovna tyto osoby nebyly lidem vymazávany z paměti a z dějin vůbec (jako třeba právě Berija či Ježov). Skvěle jsem se bavil. Scény z kabaretu nebo z příchodu do hotelu Lux jsou famózní. A nesmrtelný Kukura v malé roli navíc - co si ještě přát?(16.4.2013)

zábavně natočená alegorie na předválečné a válečné události za Hitlerova Německa, která nám přibližuje osudy dvou komiků a jejich strastiplnou cestu za svobodou. Rozhodně stojí za podívání díky dobrému scénáři i hereckým výkonům. A měli byste si z ní odnést přinejmenším ponaučení o tom, jak je užitečné nebát se převlékat kabáty a lozit do prdele - určitě se to vyplatí - hlavně v politice. Doporučuji především těm, co neví jak má vypadat správná sebereflexe a těm, kteří dějiny trochu znají nebo se chtějí dozvědět víc [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.4.2013)

Žid, Hitler a Stalin vejdou do baru… Či v tomto případě spíše vyjdou z varieté a dokazují, jak to vlastně je s tím německým (ne)smyslem pro humor. Navíc to i pěkně zapadá do vlny německých filmů, jejichž prostřednictvím Němci v posledních letech nekompromisně zúčtovávají se svými historickými kostlivci.(22.10.2012)

Príjemná komédia, ktorá si berie na mušku politiku a pritom ju podáva znesiteľnou formou. Príbeh pútavý, na zamyslenie, miestami nepriehľadný ale znesiteľný. Herecké obsadenie skvelé, herci dávajú počas celého filmu dobré výkony. Kukura konečne v poriadnej úlohe! Nemci sa trochu vyhrali s CGI technológiou, čo miestami bolo na škodu. Ruské pasáže pridali filmu na autenticite. Za námet, obsadenie a kostýmy 3 z 5(22.3.2013)

Výborná politická komedie odehrávající se nejdříve v nacistickém Německu a posléze v bolševickém Rusku před vypuknutím druhé světové války. Moc jsem se bavil a to jsem neměl v úmyslu se na to dívat. Zápletka, dialogy, herecké výkony, vše na jedničku! Neustále je tu znát kontrast dvou největších totalitních režimů, ve kterých jsou hlavní postavy jako mezi mlýnskými kameny. Pokud chcete vidět Stalina v trenýrkách, s vlasy dohola a s oholeným knírem jak se snaží obyčejným lidem vysvětlit, že on je ten pravý Stalin, tak směle do toho....(31.8.2014)

• - Natáčanie filmu Hotel Lux prebiehalo v Berlíne, Kolíne nad Rýnom a na ďalších miestach v nemeckej spolkovej republike Nordrhein-Westfalen. (MikaelSVK)