(Das Filmfest, Praha 2012) Nejsem fanda bláznivých komediíí, za to jsem fanda Leandera Haußmanna díky jeho perfektnímu filmu Herr Lehmann. Musím říct, že jsem se pobavil a film se mi líbil. Není to žádná hitparáda a asi těžko někdo zatouží se na film podívat opakovaně, ale mix historických reáliíí a černého humoru u mě fungoval. Pro české, resp. spíš slovenské filmové fanoušky může být lákadlem i výborný Juraj Kukura.(22.10.2012)

zábavně natočená alegorie na předválečné a válečné události za Hitlerova Německa, která nám přibližuje osudy dvou komiků a jejich strastiplnou cestu za svobodou. Rozhodně stojí za podívání díky dobrému scénáři i hereckým výkonům. A měli byste si z ní odnést přinejmenším ponaučení o tom, jak je užitečné nebát se převlékat kabáty a lozit do prdele - určitě se to vyplatí - hlavně v politice. Doporučuji především těm, co neví jak má vypadat správná sebereflexe a těm, kteří dějiny trochu znají nebo se chtějí dozvědět víc [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.4.2013)

Hotel Lux je skvělý film a dokazuje, že německá kinematografie je nejenom na vzestupu, ale dokonale si uvědomuje ve své sebereflexi dobu minulou, což jsem už v některých jejich filmech dříve potkal. Michael Herbig je skvělý herec a pokaždé, když ho vidím, okamžitě mi zvedne náladu. Jeho postava herce byla fakt skvělá a samotný příběh nádherně představil porovnání fašista vs. komunista. Kromě toho, že je to hodně slušná komedie, je to taky dost zajímavý film, který určitě stojí za to vidět, protože nad samotnou druhou světovou válkou člověk může opět přemýšlet z jiného pohledu.(8.3.2013)

Neskutečně chytrá politická satira, která si bere na mušku především fanatismus dvou nechvalně ochutnatných ideologií nacismu a komunismu. Výborná práce s dialogy a co především povedlo, je kombinace směšnosti a reálnosti, třeba u scén se Stalinem jsem se musel smát, ale současně když si člověk uvědomí že lecos takhle skutečně bylo, tak mu zádech drandí mráz jak na autodráze. Před tím jak se umí němci nejen filmově vyrovnávat se svou minulostí, fakt klobouk dolů.(4.3.2013)

Jedna z dalších férií na téma fašizmus a komunizmus jednou jsou s milou mini postavičkou Juraje Kukury. Potvrzení toho, že než se pouštět do hlubokomyslných filozofických úvah a úmorně sledovat vývoj psychiky od idealizmu přes vystřízlivění po odmítnutí, lze podstatu problému rychleji, precizněji a přesněji vystihnout vtipem.(9.3.2013)

• - Natáčanie filmu Hotel Lux prebiehalo v Berlíne, Kolíne nad Rýnom a na ďalších miestach v nemeckej spolkovej republike Nordrhein-Westfalen. (MikaelSVK)