Začátkem října 2011 by se slavný český dirigent Karel Vlach dožil stých narozenin. Bohužel, život mu vymezil kratší život, neboť už celé čtvrt století mezi námi není. Orchestr, který nese jeho jméno už od roku 1939, a je tedy zjevně nejdéle působícím orchestrem u nás. Známá je jeho spolupráce se swingovými zpěváky (Arnošt Kavka, Inka Zemánková), angažmá v divadle Voskovce a Wericha a později s Janem Werichem v ABC a Hudebním divadle v Karlíně, se kterým orchestr spolupracuje dodnes. A právě Orchestr Karla Vlacha se rozhodl nenechat sté výročí svého legendárního dirigenta zapadnout a připravil na 29. září 2011 v Divadle Hybernia koncert, na kterém zazněly nejznámější písně z repertoáru orchestru, ale i řada zajímavých vzpomínek z úst pamětníků. (Česká televize)

otík

Tento koncert k nedožitým stým narozeninám velkého malého Karla Vlacha nemohl ani přinést nic jiného než hudbu a zpěváky starší generace pro starší generaci. Take zastoupení přítomných diváků bylo spíše seniorské. Zpěváci často byli rádi, že na pódiu zvládli svou píseň ustát, ale to samozřejmě není kritika, to je jen konstatování toho, že na koncertě vystupovala opravdu památná stará garda. Kdo má tento styl hudby rád, musel se mu koncert líbit. A je dobře, že Česká televize myslí aspoň sem tam na starší spoluobčany. ()