Vesnice roku (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2011, 39 min

Překvapila mě délka filmu a ještě mnohem více mě překvapilo, že jde o studentský film. Ani se mi nechělo uvěřit, že tohle mají na svědomí nějací studenti. Tenhle příběh by si určitě zasloužil délku "normálního" filmu. Jak už tu bylo řečeno, je tu spousta věcí, na kterých by se dalo klidně stavět a byly by to opravdu pevné základy. Kamera se mi hodně líbila a doprovodná hudba taky, i když místy působila jako z nějakého velkofilmu, ale hezky dotvářela děj příběhu. Dále už nic říkat nebudu, protože bych pořád dokola omílala jen samé superlativy.(16.10.2012)

Kvalitní filmařina s rozumným scénářem a kvalitním hereckým obsazením. Takhle nějak si představuji drama z vesnického prostředí, kde se otázka vraždy či jiného kriminálního zločinu objeví jen v minimalistické podobě. Skvělý Ondřej Vetchý jako starosta snažící se vesničku dotáhnout k získání titulu Vesnice roku. Vůbec nevadí, že je v jeho snažení neúspěšný, protože snímek je opravdu sympatické vyjádření vesnické atmosféry ...(6.3.2012)

Po výborných Sedláčkových Mužích v říji další povedená formanovská komedie o současném každodenním venkovském životě, aneb jak docílit získání dotace za titul Vesnice roku. Ve filmu zůstává spousta nezodpovězených otázek, které starosta Ondřej Vetchý přechází s ledovým klidem, aby se mu povedlo postavit kanalizaci a čističku odpadních vod... to vytváří ve filmu výbornou atmosféru a představuje starostování malé obce, jaké v současnoti asi opravdu je. Starostování, které se řídí nepravidelným cyklem státních dotací a ministerských oběžníků, kterým se podřizuje veškerý život v obci.(8.3.2012)

• Tuax

Od komedie bych očekával že se u toho zasměju, nebo alespoň pobavím. U tohohle jsem tak maximálně podivil nad tím co jsem si to vlastně pustil. Jinak ovšem herecky to je velmi dobré, režijně a střih takový rutinní přístup, dobře se na to dívá. Hudba se mi líbila, ale celkové dění mě nijak neoslovilo. Když už je to v takové tragikomické až dramatické rovině, tak bych uvítal větší psychologickou sondu postavy pana starosty. Moc mě to tedy nenadchlo. 4/10(27.4.2012)

Výborná minikomedie, která mi díky výkonu Ondry Vetchého velice připomíná "Okresní přebor". Za úvahu stojí, kolik solidních herců se dokázalo angažovat pro studentský film. Takže mám dvě úvahy: 1) Buď se hercům tento projekt opravdu líbil anebo 2) Studenti, kteří tento film dělali, mají známé na těch správných místech. Ať je to tak nebo tak, film stojí minimálně za jedno zhlédnutí. "Von, jak je ten hrobař, tak to měl vykopaný první".(22.5.2012)

• - Film byl natočen během necelých sedmi dnů, během kterých štáb neopustil obec Sedlčánky. (Clee)

• - Film se natáčel v obci Sedlčánky u Čelákovic a ve filmu je použit její pravý název. (V7M)

• - Titul vesnice roku Sedlčánky nikdy nezískají, protože ve skutečnosti jsou městskou částí. (V7M)