Vesnice roku (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2011, 39 min

Kvalitní filmařina s rozumným scénářem a kvalitním hereckým obsazením. Takhle nějak si představuji drama z vesnického prostředí, kde se otázka vraždy či jiného kriminálního zločinu objeví jen v minimalistické podobě. Skvělý Ondřej Vetchý jako starosta snažící se vesničku dotáhnout k získání titulu Vesnice roku. Vůbec nevadí, že je v jeho snažení neúspěšný, protože snímek je opravdu sympatické vyjádření vesnické atmosféry ...(6.3.2012)

Po výborných Sedláčkových Mužích v říji další povedená formanovská komedie o současném každodenním venkovském životě, aneb jak docílit získání dotace za titul Vesnice roku. Ve filmu zůstává spousta nezodpovězených otázek, které starosta Ondřej Vetchý přechází s ledovým klidem, aby se mu povedlo postavit kanalizaci a čističku odpadních vod... to vytváří ve filmu výbornou atmosféru a představuje starostování malé obce, jaké v současnoti asi opravdu je. Starostování, které se řídí nepravidelným cyklem státních dotací a ministerských oběžníků, kterým se podřizuje veškerý život v obci.(8.3.2012)

Někdy se můžete snažit být sebelepším starostou, ale ta urputná snaha jít doslova přes mrtvoly vám pořádně podkope nohy. Hořce vtipný příběh jedné vesnice, skvělé vyprávění, které se jen tak někomu v necelých 40 minutách rozvinout nepodaří, výborně propracované i zahrané charaktery postav a spousta dobře promyšlených vtipných detailů jsou jasným znamením, že film opravdu stojí za to zhlédnout.(4.3.2012)

Výborná minikomedie, která mi díky výkonu Ondry Vetchého velice připomíná "Okresní přebor". Za úvahu stojí, kolik solidních herců se dokázalo angažovat pro studentský film. Takže mám dvě úvahy: 1) Buď se hercům tento projekt opravdu líbil anebo 2) Studenti, kteří tento film dělali, mají známé na těch správných místech. Ať je to tak nebo tak, film stojí minimálně za jedno zhlédnutí. "Von, jak je ten hrobař, tak to měl vykopaný první".(22.5.2012)

Jsem zvědav co nám Vojtěch Morevec přinese za pár let. Tohle úplně špatné nebylo. Velmi příjemně mě překvapil i Ondřej Brzobohatý, kterého jsem měl uloženého v paměti jako neschopného vola a velmi mě tedy zaskočil příjemný soundtrack, který jistě výrazně film vyzdvihl. Ondřej Vetchý je pro podobné role jako stvořený, a tak film celkově nepůsobí vůbec špatně. Mezi profesionální kousky se film cpát nebude, takže proč mu nedát 3*.(13.4.2013)

• - Film byl natočen během necelých sedmi dnů, během kterých štáb neopustil obec Sedlčánky. (Clee)

• - Titul vesnice roku Sedlčánky nikdy nezískají, protože ve skutečnosti jsou městskou částí. (V7M)

• - Jednoho z členů výběrové komise si zahrál opravdový starosta Čelákovic Josef Pátek. (Vodnářka)