poster

Vesnice roku (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2011, 39 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Milé, vtipné a především dobře natočené. Být Vesnice roku jednou tak delší a příběhově o něco bohatší, dovedl bych si ji beze všeho představit v kinech. Na rozdíl od Signálu (ano, srovnání se vyloženě nabízí) totiž není urážlivá a nedělá se z ní nevolno - právě naopak. Těším se na nějaký "velký" film Tomáše Morávka.(18.4.2012)

 • Marek1991
  ***

  Nenáročný a pohodový študentský film, ktorého mnoho scénok som akoby videl inde, no aj tak to bolo príjemné, akurát tam nie sú nejaké výraznejšie momenty, dokonca ani čo sa týka zábavy. Občas sa dá zasmiať na takých tých bežných momentoch, kde akoby sa odrážala realita, že pre spoločné blaho sa niekedy nevedia obetovať dokonca ani dôchodcovia, herecky je to tiež u hlavných postáv príjemné, no je to aj dosť predvídateľné a ko koncu som mal pocit nedotiahnutosti v niektorých záležitostiach, ktoré vo filme boli.(10.8.2014)

 • pe3czech
  ***

  Nebudu to s hodnocením přehánět. Na pět hvězdiček, ani na čtyři to není. Paradoxně kvůli dírám ve scénáři, který všechny účinkující tak nadchnul. Nejde mi do hlavy, jak je možné, že je Vetchý s Vlasákovou už 25 let, Vlasáková nedodělala školu, protože jí Vetchý zbouchnul a přitom jejich klučina nemá víc, jak čtyři roky. Řekněte si, že ryju do blbostí, ale u velkofilmů vám tohle dá kritika pěkně sežrat, ne?(3.3.2012)

 • honzii
  ***

  Pěkný výplod píseckého ansáblu, který je náhodou zároveň velmi zábavný a výživný. Ne však hlavním příběhem, který nestojí za moc. Jde o ty jednoduché mikronápady, mikropostavy a mikroscénky, které sice s příběhem mají pramálo společného, zato se u nich rádi pousmějeme. Je to ve své podstatě takový malý návrat klasické české komedie v duchu vesnice a piva. Nebýt kouzelného Vetchého, který je opět neodolatelným horlivcem podobně jako v Okresním přeboru, asi by z filmu zbyly jen ty příjemné pivní scénky, na kterých si kluci dokázali, že umí pobavit a zároveň točit s ramenem. Škoda, že se na 40ti minutách nepustili trochu hlouběji jako s tím zákopem, mé sympatie si však zaslouží.(16.7.2012)

 • Big Bear
  ***

  Tohle se tedy povedlo. Samozřejmě hodně udělaly dobře smíchané ingredience. Vtipný scénář (dostalo mně muzeum oušek :-) , příjemná kamera, sada oblíbených herců v čele s O.Vetchým, který se zabydlel v provinčních typech mužů.... K tomu příjemná hudba z pera O. Brzobohatého, který mne čím dál více překvapuje... Zkrátka díky tomu všemu to velmi dobře drží pohromadě a těch 39 minut uteklo jako nic. Tenhle absolventský film může směle konkurovat nejedné komedii zavedených režisérů. Normálně by to bylo za dvě hvězdičky, ale panu režisérovi-absolventovi dávám třetí a přeji zdar do budoucna. Budu se rozhodně těšit někdy příště! * * *(5.3.2012)

 • - Film byl natočen během necelých sedmi dnů, během kterých štáb neopustil obec Sedlčánky. (Clee)

 • - Titul vesnice roku Sedlčánky nikdy nezískají, protože ve skutečnosti jsou městskou částí. (V7M)

 • - Jedná se o první magisterský hraný film na půdě Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (V7M)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace