Následuj svůj sen

Will

Nasleduj svoj sen

Drama / Rodinný / Sportovní / Road movie

Velká Británie, 2011, 102 min

Je to sice ždímačka slz, ale nějak mi to sedlo. Ten klučík a jeho kámoši z církevní školy, hlavně jejich dialogy, ty neměly chybu. Příběh ,,Zorana Zoranoviče" mě nijak za srdéčko nevzal, ale zase ho hrál velkej sympoš. Když nebudeme přemýšlet (v tomto případě,ani nechceme) nad pravděpodobnostmi - milej, příjemnej film, který vykouzlí úsměv na tváři.(8.1.2014)

• noriaki

Zbytečně roztahané náborové video liverpoolského fanklubu. Začátek měl našlápnutý na sice trochu křečovitý, ale přesto poetický rodinný film, bohužel pomocí několika deus ex machina se příběh překlopil do dětské road movie a definitivně se utopil v patosu. Režisér nevynechal jedinou možnost jak zdůraznit osudovost celého příběhu. Dramatické scény na každém rohu, nepravděpodobné chování všech kterým Will zasáhne do života, emocionální vsuvky, a vše je podbarvené sborovým zpěvem a náladovou hudbou. Díky podbízivému cílení na nekritické nadšení fanoušků LFC si svoje publikum určitě najde, ale jako snímek který by měl fungovat sám o sobě je až příliš prostoduchý a nepravděpodobný. SPOILER Při scéně kdy malý kluk ztratí svůj první kopačák v minovém políčku u vesnice, a při pokusu ho vylovit vybouchne jsem definitivně umazal druhou hvězdičku.(1.3.2012)

Místy dost naivní a nevěrohodná je ta cesta malého Willa a Aleka napříč Evropou. Také to Alekovo trauma z poválečné Jugoslávie mi tam přišlo takové našroubované, nepasovalo mi to tam. Určitě by se daly najít další chyby, ale já přesto uděluji pět hvězd. Je to totiž film o skalních fanoušcích, podle mého názoru nejlepší hry světa, tedy fotbalu. Willa stíhá jedno neštěstí za druhým, ale on nepovoluje a dělá vše proto, aby se dostal do Istanbulu na finále ligy mistrů ve fotbalu. Jako v každé pohádce( a já to jako pohádku vnímám) všechno končí dobře. Pro nás, Čechy, má toto finále v roce 2005 také tu pikantnost, že v barvách vítězného Liverpoolu hráli také dva naši reprezentanti, Milan Baroš a Vladimír Šmicer.(19.6.2013)

Dokud se nějaký film dotýká fotbalového Liverpoolu, musím jej prostě vidět. Není to sice ryze sportovní film, nicméně je to film o jedenáctiletém fanouškovi FC Liverpool, který udělá téměř vše pro to, aby se dostal z anglického kláštera pro sirotky do tureckého Istanbulu na životní zápas snů svého milovaného klubu. Tento rodinný film má jiskru, vtip, dojemné momenty a pro fotbalové fanoušky a milovníky FC Liverpool i pár záběrů ze zápasů tohoto slavného klubu.(13.1.2014)

*Spoiler* Jako překladatel tohoto filmu nemůžu být moc objektivní, ze začátku mi to přišlo moc naivní, prvky komedie se tam míchájí s dost smurnými situacemi, sám Will prohodí větu typu "až budu starší, tak mě syročinec vyhodí na ulici" , pak tu máme smrt otce, smrt dítěte v minové oblasti, uff rodinný film?:)) Ale nějak to do sebe zapadá a celkový dojem je velmi dobrý.(5.4.2012)