Následuj svůj sen

Nasleduj svoj sen

Drama / Rodinný / Sportovní / Road movie

Velká Británie, 2011, 102 min

• noriaki

Zbytečně roztahané náborové video liverpoolského fanklubu. Začátek měl našlápnutý na sice trochu křečovitý, ale přesto poetický rodinný film, bohužel pomocí několika deus ex machina se příběh překlopil do dětské road movie a definitivně se utopil v patosu. Režisér nevynechal jedinou možnost jak zdůraznit osudovost celého příběhu. Dramatické scény na každém rohu, nepravděpodobné chování všech kterým Will zasáhne do života, emocionální vsuvky a vše je podbarvené sborovým zpěvem a náladovou hudbou. Díky podbízivému cílení na nekritické nadšení fanoušků LFC si svoje publikum určitě najde, ale jako snímek který by měl fungovat sám o sobě, je až příliš prostoduchý a nepravděpodobný. SPOILER Při scéně kdy malý kluk ztratí svůj první kopačák v minovém políčku u vesnice a při pokusu ho vylovit vybouchne, jsem definitivně umazal druhou hvězdičku.(1.3.2012)

Pre mňa ako fanúšika Reds vcelku očakávaný film. Nemôžem ale nevyjadriť sklamanie nad tým, akým smerom sa film ubral. Umelo tvorené emócie hrajúce na city, náhle striedanie smutných momentov s tými šťastnými. Nechápem takisto prečo musíme byť vo filme zobrazujúcom úspešnú históriu klubu svedkami niekoľkých úmrtí len preto, aby film nasilu dostal dávku negativizmu. Tri hviezdy lebo je to o Reds, inak by to bolo za dve.(9.4.2012)

Místy dost naivní a nevěrohodná je ta cesta malého Willa a Aleka napříč Evropou. Také to Alekovo trauma z poválečné Jugoslávie mi tam přišlo takové našroubované, nepasovalo mi to tam. Určitě by se daly najít další chyby, ale já přesto uděluji pět hvězd. Je to totiž film o skalních fanoušcích, podle mého názoru nejlepší hry světa, tedy fotbalu. Willa stíhá jedno neštěstí za druhým, ale on nepovoluje a dělá vše proto, aby se dostal do Istanbulu na finále ligy mistrů ve fotbalu. Jako v každé pohádce( a já to jako pohádku vnímám) všechno končí dobře. Pro nás, Čechy, má toto finále v roce 2005 také tu pikantnost, že v barvách vítězného Liverpoolu hráli také dva naši reprezentanti, Milan Baroš a Vladimír Šmicer.(19.6.2013)

Nejsem fotbalový fanoušek, ale něco mě k tomuhle filmu prostě táhlo. Pro mě to nebyl jen obyčejný film o chlapci, který chtěl zažít jedno ze svých největších dobrodružství v životě. Film má v sobě úžasnou energii, kterou si drží až do konce. Jsou tam také malé momenty, které život prostě obsahuje a malý Will se stále blíž a blíž dostává ke svému cíly... Pro mě byl nejlepší záběr na muže v červeném na chůdách ve Francii, jelikož přestože, se tam jen mihnul - znamenal tam opravdu hodně. Malý Will, který podle mého názoru nemusel nic moc hrát, jelikož jsem mu jeho postavu věřila od začátku až do konce a jeho "odvážný" kamarád v maskovacím převlečení :D To byl můj favorit číslo dvě :D A závěrečná atmosféra - měla jsem husinu až do titulek :D(23.3.2013)

Zo začiatku to vyzeralo na silnú drámu, správne dávkujúcu smutné momenty s vtipnými, no po tom, čo sa Will vydal na cestu, sa to akosi zvrtlo a stratilo to tú svoju silu. Niektoré postavy a situácie boli vo filme úplne zbytočné, vrátane Zukica, s jeho traumou z Bosny. Malo to pôsobiť emotívne, no na mňa to malo úplne opačný výsledok. To sa vážne zdalo scenáristom málo, že zabili chlapcovi oboch rodičov, museli nechať vybuchnúť aj nejaké dieťa? Ešte sa mohla objaviť nejaká Willova kamarátka, ktorá by dostala rakovinu... Menej je niekedy viac. Každopádne tá druhá polovica výrazne pokazila môj úvodný dojem a veľa nechýbalo, aby som z piatich klesol na tri hviezdičky. Aj vďaka rozprávkovému koncu, ktorý ma ako nefanúšika futbalu dosť otrávil a tiež kvôli takému detailu, že sa Bosniaci doma medzi sebou rozprávajú anglicky. Škoda, námet bol fajn a keby tá tŕnistá cesta do Istanbulu prebiehala ináč, mohol to byť fakt dobrý film.(27.8.2012)