Lebkouni III: Temná budoucnost (TV film)

Alien Nation: Dark Horizon

Lebkáči: Temná budúcnosť

Sci-Fi / Drama

USA, 1994, 90 min

Koukám že tu není žádný koment... tak zhodnotím všechny filmy. Takže Lebkounský filmy jsou fajn - televiznost z nich číší na sto honů, hlavní dvojka je vykradená se vším všudy ze Smrtonosných zbraní (Sikes - obyčejnej chlápek, frajírek, trošku magor; Francisco - manžel a táta), ale přesto je to fajn dvojka, stejně jako ostatní postavy. Filmy samotné mixují sci-fi, krimi, rodinné dramata a komedii, přičemž na rozdíl od slavnějšího prvního filmu se tady o životě Lebkounů (neboli Tenctoňanů) dovídáme mnohem více a to jak o životě před příchodem na Zemi, tak o jejich integraci. Samotné hlavní zápletky (nejvíce se mi líbila ta s podrasou Eenů ze 4. filmu) ve filmech rozhodně neurazí a ty vedlejší se sympaticky táhnou přes všechny filmy. Celkově pohodových pět filmů, které neurazí žádného sci-fi fandu.(3.11.2009)

Po výborné poslední epizodě seriálu jsem se těšil, jak se situace vyvine. Co mě však hned od počátku zklamalo a co jsem nepochopil, proč se závěrečné události posledního dílu ve filmu odehrály znovu, jakoby o několit let později a jinak? To byl stín, který mě provázel do dobré půlky filmu. Tohle se nemá dělat, protože pak celá iluze reálného fikčního universa dostává na frak. Nicméně poté je to na poměry Lebkounů extrajízda. Nikdy předtím nebylo Alien Nation tak epické, děj tak závažný, záporák tolik zajímavý, a v žádném dílu nebyl závěr, který by měl kvalit tohoto filmu. Jak jsem si vždycky o Lebkounech myslel jen to nejhorší, tak musím změnit názor, tohle má smysl.(23.12.2014)