Digimon Xros Wars - Toki o kakeru šónen Hunter-tači

(série)
  • Japonsko 時を駆ける少年ハンターたち (více)
Japonsko, (2011–2012), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Hóko Kuwašima, Bin Šimada, Fumiko Orikasa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Nozomu Sasaki, Romi Paku, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Wataru Takagi, Daisuke Sakaguči (více)

Epizody(25)

Israha

Na Digimon: Xros Wars z 2010 toto pokračování navazuje jen volně (některé společné postavy a pár dějových prvků, které znalým předešlé série budou trochu více dávat smysl), pokračují však herní prvky ve vyprávění - jen místo arkádového dobývání jednotlivých lokací Digisvěta se zde chytají divocí Digimoni, uniklí do světa skutečného (takže tady mohou zlí jazykové poprvé zcela oprávněně hudrovat, že Digimon kopíruje Pokémony). Vyprávění je epizodické, na začátku to ani nevypadá, že by série měla mít nějakou centrální dějovou linii (byť divák, sledující Digimon pravidelně, už něco tušit bude), protagonisté chodí do školy, chytají Digimony, kteří terorizují lidi ve městě, a zažívají poučná dobrodružství v duchu toho, co se vyskytuje v japonské seriálové fikci pro mládež tradičně (měl jsem pocit, že snad 80% použitých zápletek jsem viděl v trochu obměněné formě někde jinde). Ve chvílích snahy o humor je to převážně trapné, ale musím uznat, že na ploše dvaceti minut dokázaly některé díly odvyprávět relativně pěkné, dojemné osobní příběhy...a pak přijde finiš seriálu a z ničeho nic se z nevinné epizodické show stane monstrózní crossover, který propojí veškeré předešlé Digimoní série do multiverza. Ale nebojte, jistoty japonských anime pro mládež zůstanou neporušeny, síla vůle a přátelství přemůžou sebedokonalejší zlý plán. Jak to celé ohodnotit? No, za neoriginalitu, lenivost v rozvíjení ústředního příběhu, nižší atraktivitu pro staršího diváka a trapný humor výrazné body dolů, za kvalitu animace, některé díličí epizody a nečekaně velkolepý závěr se hodnocení nakonec ustálí na 2/5. ()