Film byl natočen podle kontroverzní knihy Irvina Welshe Extáze: Tři povídky o chemické lásce. Čeká Vás zamotaný příběh, který se zabývá euforickými stavy i ničivými pády chemické lásky. Lloyd žije na vrcholu světa - krásné dívky, skvělé hudební kluby a nekonečné zásoby drog lásky. Právě drogy lásky dodává místnímu drogovému bossovi Solovi. Jednoho dne se však Lloyd setká s Heather a je nucen položit si otázku, zda je jeho láska k ní skutečná nebo zda prožívá jen další z opojných drogových stavů. Jeho svět se pomalu začíná hroutit a čerstvě zamilovaný hrdina si uvědomí, že už nechce dál pokračovat v sebezničujícím způsobu života. V cestě za osvobozením mu stojí „jen“ poslední kšeft pro Sola… (oficiální text distributora)

Johnny.ARN

A toto vôbec nebolo zlé. Sinclair vyzerá ako Billy Zane, Kreuk fajna, scenár tiež, prevedenie jednoduché predsa pútavé. Pozeral som pol hodinu ale mal som pocit, ako keby som to sledoval minimálne hodinu. Takú zvláštnu atmosféru ma ten film. Nvm či to je tou hudbou, dialógmi, ale rozhodne pocit to zanechalo. Konečne kanadský film, ktorý sa mi páčil. 4 z 5 ()

SaNcHeZ_cz

Lloyd žije pro jednu nekonečnou párty. S jídlem ale roste chuť a celý jeho svět se zamotává. Bohužel mezi zamotanými je i divák. Průměrnou kaši která se snaží vyjádřit snad úplně ke všemu doplňují vydařené úniky z reality. Nicméně není jich tolik aby zakryli až příliš velkou snahu napodobit Trainspotting a tvářit se přitom strašně vážně. Snaha o originální romanci bohužel končí jako naprostý průměr snažící se ze všech sil vymanit ze své škatulky. Bezvýsledně. [40%] ()

Morholt

Trocha Trainspottingu, trocha Acid House nebo Human Traffic, závan Ritchieho a prostředí britské drogové scény. Normálně by stačilo, aby do toho rejža vložil jen špetku vlastní invence a dal tomu mírný řád, ale místo toho do filmu namontoval Lásku nebeskou a Extáze je díky tomu jen přeromantizovaný zmatek, o kterém jsem na konci nebyl schopen říct, o čem to vlastně celé bylo. 30% ()

M.i.k.e

tvůrci nejspíš moc dobře věděli,proč dávají jméno Irvina Welshe přímo do názvu.Ne jednu stranu je to pro ně plus a celkem tahák na diváky a je faktže z Extáze je cítit Welshův rukopis.Na druhou stranu to ovšem Extázi celkem láme vaz,protože (nejen) díky jménu autora knižní předlohy vypadá snímek jako slaboučký odvar a kopie Trainspottingu.A bohužel,Trainspotting je jen jeden.Zklamání samo o sobě je pak soundtrack,který by u podobného filmu měl být nabušenější,energičtější,hlasitější...prostě asi jako ten z Trainspottingu :-) Vyložený provar to sice není a vyloženě jsem se nenudil,ale očekávání byla větší...60% ()

slunicko2

Takhle přibližně chutnala čajová směs Asia za socialismu - nijak. 1) 34letý Angličan Adam Sinclair (hlavní postava - Lloyd) měl pěkné štíhlé vyrýsované tělo._____ 2) Ještě jsem zaznamenal 37letého Kanaďana Kerama Malicki-Sáncheze (Ally, co dělal stojku) a 43letého Skota Billyho Boyda (malý éčkový fanatik Woodsy). ()

• Film je adaptáciou románu “Extáza“ od Irvine Welsha, ktorý vyšiel v auguste 1996 pod nakladateľstvom W. W. Norton. (toi-toi)
  • Autor plagátu Mark Blamire vytvoril taktiež plagát k filmu Trainspotting (1996), ktorý je rovnako ako Irvine Welsh's Ecstasy adaptáciou knihy Irvine Welsha. (toi-toi)
  • Okrem Škótska, kde sa film odohrával, prebiehala časť natáčania aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)