Extáze

• Kanada

Irvine Welsh's Ecstasy

Drama / Romantický / Komedie

Kanada, 2011, 99 min

A toto vôbec nebolo zlé. Sinclair vyzerá ako Billy Zane, Kreuk fajna, scenár tiež, prevedenie jednoduché predsa pútavé. Pozeral som pol hodinu ale mal som pocit, ako keby som to sledoval minimálne hodinu. Takú zvláštnu atmosféru ma ten film. Nvm či to je tou hudbou, dialógmi, ale rozhodne pocit to zanechalo. Konečne kanadský film, ktorý sa mi páčil. 4 z 5(5.2.2013)

• slunicko2

Takhle přibližně chutnala čajová směs Asia za socialismu - nijak. 1) 34letý Angličan Adam Sinclair (hlavní postava - Lloyd) měl pěkné štíhlé vyrýsované tělo._____ 2) Ještě jsem zaznamenal 37letého Kanaďana Kerama Malicki-Sáncheze (Ally, co dělal stojku) a 43letého Skota Billyho Boyda (malý éčkový fanatik Woodsy).(1.9.2019)

Mám rád Welsha a jeho halucinačný svet. Avšak práve tento svet je v tomto filme potlačený. Heydon kladie dôraz na romantiku vo vzťahu hlavných postáv. No napriek všetkým snahám, romantika je tu je studená ako minuloročná nanuky zabudnuté v mrazáku. Finálna podoba filmu mohla byť o mnoho lepšia, ak by román chytil do ruky niekto zdatnejší. V konečnom dôsledku to mohlo byť aj o dosť hošie, ak by všetci pri tom filme boli tak netalentovaný ako Kristin Kreuk. Úprimne povedané, film prekvapil a zabavil, Kristin je čičina a Welshova látka je stále zaujímavá tak čo si viac priať?(14.10.2012)

tvůrci nejspíš moc dobře věděli,proč dávají jméno Irvina Welshe přímo do názvu.Ne jednu stranu je to pro ně plus a celkem tahák na diváky a je faktže z Extáze je cítit Welshův rukopis.Na druhou stranu to ovšem Extázi celkem láme vaz,protože (nejen) díky jménu autora knižní předlohy vypadá snímek jako slaboučký odvar a kopie Trainspottingu.A bohužel,Trainspotting je jen jeden.Zklamání samo o sobě je pak soundtrack,který by u podobného filmu měl být nabušenější,energičtější,hlasitější...prostě asi jako ten z Trainspottingu :-) Vyložený provar to sice není a vyloženě jsem se nenudil,ale očekávání byla větší...60%(24.5.2013)

• SaNcHeZ_cz

Lloyd žije pro jednu nekonečnou párty. S jídlem ale roste chuť a celý jeho svět se zamotává. Bohužel mezi zamotanými je i divák. Průměrnou kaši která se snaží vyjádřit snad úplně ke všemu doplňují vydařené úniky z reality. Nicméně není jich tolik aby zakryli až příliš velkou snahu napodobit Trainspotting a tvářit se přitom strašně vážně. Snaha o originální romanci bohužel končí jako naprostý průměr snažící se ze všech sil vymanit ze své škatulky. Bezvýsledně. [40%](3.9.2012)

• - Okrem Škótska, kde sa film odohrával, prebiehala časť natáčania aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)

• - Autor plagátu Mark Blamire vytvoril taktiež plagát k filmu Trainspotting (1996), ktorý je rovnako ako Irvine Welsh's Ecstasy adaptáciou knihy Irvine Welsha. (toi-toi)

• - Potom ako má Lloyd (Adam Sinclair) sex s Hazel (Olivia Andrup) si oblieka čierne spodné prádlo. Pred sexom jeho boxerky však mali bielu farbu. (toi-toi)