Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film byl natočen podle kontroverzní knihy Irvina Welshe Extáze: Tři povídky o chemické lásce. Čeká Vás zamotaný příběh, který se zabývá euforickými stavy i ničivými pády chemické lásky. Lloyd žije na vrcholu světa - krásné dívky, skvělé hudební kluby a nekonečné zásoby drog lásky. Právě drogy lásky dodává místnímu drogovému bossovi Solovi. Jednoho dne se však Lloyd setká s Heather a je nucen položit si otázku, zda je jeho láska k ní skutečná nebo zda prožívá jen další z opojných drogových stavů. Jeho svět se pomalu začíná hroutit a čerstvě zamilovaný hrdina si uvědomí, že už nechce dál pokračovat v sebezničujícím způsobu života. V cestě za osvobozením mu stojí „jen“ poslední kšeft pro Sola… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Trocha Trainspottingu, trocha Acid House nebo Human Traffic, závan Ritchieho a prostředí britské drogové scény. Normálně by stačilo, aby do toho rejža vložil jen špetku vlastní invence a dal tomu mírný řád, ale místo toho do filmu namontoval Lásku nebeskou a Extáze je díky tomu jen přeromantizovaný zmatek, o kterém jsem na konci nebyl schopen říct, o čem to vlastně celé bylo. 30% ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Takhle přibližně chutnala čajová směs Asia za socialismu - nijak. 1) 34letý Angličan Adam Sinclair (hlavní postava - Lloyd) měl pěkné štíhlé vyrýsované tělo._____ 2) Ještě jsem zaznamenal 37letého Kanaďana Kerama Malicki-Sáncheze (Ally, co dělal stojku) a 43letého Skota Billyho Boyda (malý éčkový fanatik Woodsy). ()

Reklama

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Lloyd žije pro jednu nekonečnou párty. S jídlem ale roste chuť a celý jeho svět se zamotává. Bohužel mezi zamotanými je i divák. Průměrnou kaši která se snaží vyjádřit snad úplně ke všemu doplňují vydařené úniky z reality. Nicméně není jich tolik aby zakryli až příliš velkou snahu napodobit Trainspotting a tvářit se přitom strašně vážně. Snaha o originální romanci bohužel končí jako naprostý průměr snažící se ze všech sil vymanit ze své škatulky. Bezvýsledně. [40%] ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Tak toto éčko nebolo moc vydarené. Všetky podstatné prísady v ňom boli, ale výsledný mix zlyhal. Pokus adaptovať najväčšieho klasika žánru sa inšpiroval celou generáciou veľmi vydareného feťáckeho filmového matrošu. Bohužiaľ nie každý je Danny Boyle alebo Darren Aronofsky a celá tá dobre mienená snaha umiesiť dobrý fet vyznieva neautenticky a pokrivkáva aj vo vlastnom remesle. Ako vravím - tento dealer nebol podrazák, ale druhý raz by som už od neho nekúpil. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

tvůrci nejspíš moc dobře věděli,proč dávají jméno Irvina Welshe přímo do názvu.Ne jednu stranu je to pro ně plus a celkem tahák na diváky a je faktže z Extáze je cítit Welshův rukopis.Na druhou stranu to ovšem Extázi celkem láme vaz,protože (nejen) díky jménu autora knižní předlohy vypadá snímek jako slaboučký odvar a kopie Trainspottingu.A bohužel,Trainspotting je jen jeden.Zklamání samo o sobě je pak soundtrack,který by u podobného filmu měl být nabušenější,energičtější,hlasitější...prostě asi jako ten z Trainspottingu :-) Vyložený provar to sice není a vyloženě jsem se nenudil,ale očekávání byla větší...60% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Okrem Škótska, kde sa film odohrával, prebiehala časť natáčania aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)
  • Fotku autora predlohy možno zhliadnuť na vlajke zavesenej na pouličnom osvetlení v scéne, kde Lloyd (Adam Sinclair) v noci stojí na autobusovej zastávke. (toi-toi)
  • Pred tým ako bol samotný film natočený vytvoril režisér Heydon fiktívny trailer, ktorý zverejnil na stránke youtube. Jeho snahou bolo zistiť, aký názor by mali Welshovi fanúšikovia na adaptáciu knihy. (toi-toi)

Reklama

Reklama