Extáze

Irvine Welsh's Ecstasy

Drama / Romantický / Komedie

Kanada, 2011, 99 min

• kikin01

Svět plný drog, sexu a hlaviček (kdo viděl, pochopí). Poněkud kontroverzní snímek, kde se setkáváme s bláznem, sympaťákem a Lloydem, který se zamiluje na prahu drogových a bujných večírků, kde nezůstane jeden zlomený nos od krve. Zprvu, velmi krátce na začátku mi to trošku připomělo Trainspotting, ale teď vím, že se to nedá absolutně srovnávat. Jediná na tomhle snímku je zajímavá taneční hudba, která se dobře poslouchá, ale to je asi tak všechno. Intervalové snímání si tvůrci mohli odpustit, ale zase pochopím, proč ho do tohoto filmu vsadily. I ta "láska" mohla jít trošku do hloubky, a vytřískat z toho maximum, protože tak je z toho jen další zapomenutý film.(1.9.2012)

• SaNcHeZ_cz

Lloyd žije pro jednu nekonečnou párty. S jídlem ale roste chuť a celý jeho svět se zamotává. Bohužel mezi zamotanými je i divák. Průměrnou kaši která se snaží vyjádřit snad úplně ke všemu doplňují vydařené úniky z reality. Nicméně není jich tolik aby zakryli až příliš velkou snahu napodobit Trainspotting a tvářit se přitom strašně vážně. Snaha o originální romanci bohužel končí jako naprostý průměr snažící se ze všech sil vymanit ze své škatulky. Bezvýsledně. [40%](3.9.2012)

• Morholt

Trocha Trainspottingu, trocha Acid House nebo Human Traffic, závan Ritchieho a prostředí britské drogové scény. Normálně by stačilo, aby do toho rejža vložil jen špetku vlastní invence a dal tomu mírný řád, ale místo toho do filmu namontoval Lásku nebeskou a Extáze je díky tomu jen přeromantizovaný zmatek, o kterém jsem na konci nebyl schopen říct, o čem to vlastně celé bylo. 30%(8.11.2014)

• Epco

Ak by som sa zaujímal o klubovú scénu v Edinburghu tak by som k filmu skúsil pristupovať ako s študijnému materiálu, ale myslím si že aj tak by som bol vyslovene sklamaný. Príbeh natočený štýlom inscenácie pre pondelkové vysielanie STV1 je nie len natočený zle, ale aj neskutočne nudný, zle zahraný. Proste nefunguje v žiadnom možnom ohľade, druhú hviezdu som dal čisto z úcty k autorovi predlohy, ktorý to snáď napísal lepšie.(17.12.2012)

tvůrci nejspíš moc dobře věděli,proč dávají jméno Irvina Welshe přímo do názvu.Ne jednu stranu je to pro ně plus a celkem tahák na diváky a je faktže z Extáze je cítit Welshův rukopis.Na druhou stranu to ovšem Extázi celkem láme vaz,protože (nejen) díky jménu autora knižní předlohy vypadá snímek jako slaboučký odvar a kopie Trainspottingu.A bohužel,Trainspotting je jen jeden.Zklamání samo o sobě je pak soundtrack,který by u podobného filmu měl být nabušenější,energičtější,hlasitější...prostě asi jako ten z Trainspottingu :-) Vyložený provar to sice není a vyloženě jsem se nenudil,ale očekávání byla větší...60%(24.5.2013)

• - Fotku autora predlohy možno zhliadnuť na vlajke zavesenej na pouličnom osvetlení v scéne, kde Lloyd (Adam Sinclair) v noci stojí na autobusovej zastávke. (toi-toi)

• - Potom ako má Lloyd (Adam Sinclair) sex s Hazel (Olivia Andrup) si oblieka čierne spodné prádlo. Pred sexom jeho boxerky však mali bielu farbu. (toi-toi)

• - Okrem Škótska, kde sa film odohrával, prebiehala časť natáčania aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)