Epizody(12)

Kodaka Hasegawa je študent, ktorý je preložený do Akadémie St. Chronica, čo je katolícka stredná škola. Aj tentoraz však, tak ako na každej škole, má problém nájsť si normálnych priateľov, pretože na každého pôsobí ako delikvent. Jedného dňa, keď sa Kodaka prechádza po škole, začuje, ako sa Yozora Mikazuki rozpráva so svojim imaginárnym priateľom Tomom. V tom okamihu Kodaku napadne vytvoriť si vlastný klub. Jeho príbeh sa môže začať... (Carol Pifková)

Subjektiv

Když jsem sledoval nultý díl Boku wa tomodachi ga sukunai, jenž vyšel samostatně jako OVA, dospěl jsem k přesvědčení, že seriál bude neuvěřitelným, nesnesitelným nesmyslem, s kterým budu vypořádán raz dva, ale zjevně jsem se spletl. Jak jsem ale mohl na základě té kraviny tušit, že v seriálu se objeví několik vcelku povedených vtipů? Na druhou stranu, ani fanfáry by neměly vyhrávat. Většina vtipných situací stojí a padá s rivalitou dvou hlavních hrdinek, jež se díl co díl tak zažírají do svého soupeření, až toto začíná mít destruktivní následky, případně čerpá z jejich převelice excentrických povah. Do svých bojů neustále vtahují hlavního hrdinu Kodaku, jenž se povětšinou neúspěšně snaží napětí mezi nimi zmírňovat. +++++ Bohužel, krom několika opravdu dobrých point tíží seriál tuna balastu. Ve vážněji laděných scénách tíhne k druhořadému mentorství ve snaze prodat svoje pojetí přátelství, hodnoty mezilidských vztahů a zodpovědnosti vůči druhým lidem. Největší strach ale mám z toho, že přijde láska. Tihle psavci nejsou Shakespeare, aby měli s láskou srandu. Nicméně, z komentářů, které věnuji této sezóně, je tento první, kterým se nesnažím od sledování potenciální diváky vyloženě odradit. Sám ovšem končím třetím dílem, bez hodnocení, dojem skorem ***. ()

Larky

Vlastně to není nic jiného, než harémovka...ovšem narozdíl od spousty ostatních má tahle srdce a vcelku hezké poselství o přátelství, navíc také obsahuje solidní porci komediálních momentů ke kterým bych měl výtku, že v posledních dílech působí už přecijenom poněkud repetetivně (mluvím o vztahu Sory a Yozory), jinak ale jde o příjemný seriál z perfektním vizuálem, solidní hudbou a sympatickými postavami...a ještě jednu výtku bych měl k posledním dílům (hlavně k tomu úplně poslednímu), že jsme se mohli dočkat nějaké té romance...no snad příště...a já doufám, že nějaké to příště bude, protože těchhle dvanáct dílů bylo až na menší výkyvy výborných...a...Sena rulezz! - blonďatá už dlouho nebyla takhle cool :) ()

Hees

Boku wa Tomodachi ga Sukunai je konečne kvalitnejšia háremovka. Jeden muž a veľa žien v rôznom veku s rôznym správaním a on chlapec/muž/hlavný hrdina je až príliš tupý na to, aby si najprv všimol, že po ňom idú všetky tie ženy a neskôr aby si jednu vybral (alebo všetky). Takýto bežný scenár je vždy pri háremovkách. Samozrejme, že sa to musí odohrávať v škole a kde inde? No lenže to by bola kritika žánru a nie konkrétneho počinu. Kvalitatívne je toto jedna z najlepších háremoviek. Má kvalitné a vtipné postavy, ktoré sa medzi sebou hádajú Yozora vs Sena a tým vytvárajú vtipné a plačlivé situácie. Romantika je tiež prítomná a hlavný hrdina sa venuje ostatným hrdinkám dostatočne aj keď je jasné, ktorej sa venuje najviac. Opening je veľmi uletený ako by dával jasne najavo o čo pôjde (aj ending). Klub susedov bol založených pre tých čo nemajú priateľov. V klube sa budú odohrávať rôzne aktivity predstaviteľov tohto anime. Najzaujímavejšie a najvtipnejšie sú práve tieto aktivity. Vyvrcholenie je v skutku zaujímavé pre takýto počin totiž má zmysel a je prekvapivé. Pokračovanie : http://www.csfd.cz/film/331668-boku-wa-tomodachi-ga-sukunai-next/ ()

Cracker

Paparapapaaaaa a máme tu ďalšiu tuctovú háremovku... Boku wa tomodachi ga sukunai malo však jednu potenciálnu výhodu, ktorú však nedokázalo premeniť, v mojom prípade na hviezdičky. ''Ako si nájsť priateľov?'' To bol práve ten tromf, ten nápad držiaci toto anime nad ostatnými háremovkami a musím povedať že som bol veľmi sklamaný keď sa autori rozhodli nezobrať to po psychologickej stránke. Namiesto toho tu máme delikventa s pudingom na hlave, ktorý vlastne ani nieje delikvent. Kodaku sa každý bojí, pretože vrhol jeden škaredý pohľad, to sa však dá očakávať keďže navštevuje katolícku školu v Japonsku... S ostatnými postavami je to podobne zlé, tsundere Yozora, kráska bez priateľov, ktorá si však jedného aspoň predstavuje a na koniec sa z nej vykluje Kodakova priateľka z detsva. Tento zvrat bol nepekne predvídateľný.. Ďalej je tu tsundere vol.2 Sena, dokonalá vo všetkých smeroch a práve preto na ňu ostatné spolužiačky žiarlia, rada šliape po chlapcoch a čo nesmie chýbať je vášnivá hráčka galge. Hárem sa rozrastá o nadržanú a trochu aj psychicky narušenú Riku, samuraja Yukimuru a dve lolitky z ktorých je jedna mníška a druhá Kodakova sestra. Vie mi teraz niekto povedať či to môže byť ešte väčšie klišé? Odpoviem si sám, áno môže. Keď si založia klub a začnú s aktivitami(karaoke, výlet na pláž, hranie galge ktoré skôr pripomínalo SAO, otravné hádky medzi dvoma tsundere etc.) je toto anime už dávno stratené. Aby som len nekydal OP bol počúvatelný, animácie boli na dobrej úrovni, zahliadol som tam charaktery zo seriálu Oreimo, čo ma celkom potešilo, seriál bol v celku vtipný aj keď im snaha o sarkazmus teda totálne nevyšla a som opäť pri kydaní... Z tohto vyplýva že tie 2* sú pre tento seriál akurát, asi dám šancu aj druhej sezóne a budem zvedavý či sa to aspoň trochu napraví. ()

seth82

Takýto štýl sa mi zvyčajne nepáči, ale v tomto prípade som spravil výnimku. Neviem čím to je, možno tie postavy, hoci vôbec nie originále, prípadne niektoré pasáže situačného humoru (mobilné telefóny a ich "objav" ma vážne pobavil) - všetko to tvorilo aký-taký konzistentný celok, ktorý mi celkom imponoval. Od piatich hviezdičiek to má určite ďaleko a je bližšie k tým trom, ale rozhodol som sa pre štyri, pretože z komediálnych anime seriálov je to zatiaľ hádam to najlepšie, čo som doteraz videl. ()

Kontractor

Když nemáte kamarády a máte strach někoho oslovit a nebo Vás milně považují za delikventa není lepší řešení něž založit klub, který by Vám pomohl tyto lidi nalézt. Ovšem nic není tak jednoduché jak se zdálo, když se k Vám přidá školní kráska číslo 1 , kterou všichni nenávidí a nebo nový blonďatý student, kteho se všichni bojí a Vy se dokážete normálně bavit pouze s dívkou ze vzduchu, jíž jste si vytvořili, abyste se necítili sami. A tak se v letošním roce po druhé setkáváme s Burikiho mangou, poprvé to byla adaptace od firmy Shaft, díla Denpa Onna to Seishun Otoko, jenž vyvolala rozporuplnou vlnu reakcí, ovšem tomodachi, který je považován za jeden z posledních nezpracovaných klenotů otaku světa nás snad mile překvapí povedeným šíleným humorem... ()

Five By Five

K-on háremovka? A vlastne prečo nie... ^_^ Áno tento seriál je iba poskladaný z toho, čo už fungovalo niekde inde a je to obalené okolo veľmi jednoduchej zápletky, no keďže si ku tomu vybrali niekoľko z mojich najobľúbenejších seriálov - vypisovať to tu by bolo na dosť dlho - ja len s radosťou konštatujem, že to vyšlo... Nebavili ma iba dve časti venované počítačovým hrám (druhá a piata) - z dvanástich je to však celkom slušné skóre a preto naozaj zaslúžené 4* ()

Lettanea

Nečakal som od toho absolútne nič, len pár vtipov a to som aj dostal. Strašný, nevýrazný priemer. Postavy sú hlboko nevýrazné, jedine yozora je troška výraznejšia a odlišnejšia ale tú som neznášal zo všetkých najviac, kvôli jej správaní k Sene, to nebola sranda ale týranie... Pôvodne som chcel dať dve * ale tak dám tri... Kvôli Sene ;) ()

daGGos

Kodaka, Sena, Yozora a spol. sice nemají mnoho přátel, zato na nedostatek fanoušků si opravdu stěžovat nemohou. Tahle původem novelová série, která časem dostala i manga zpracování (a to hned dvojí, kromě originálu i maličko odlišnou sérii Plus, ve které kupříkladu klub nezakládá Yozora, nýbrž Sena), se na naše televize a monitory dostává za doprovodu chvalozpěvů od otaku komunity, kde je extrémně populární. Dokáže vysoká očekávání naplnit? To hodně záleží na úhlu pohledu. Anime oproti jeho předchůdcům rozhodně nic výrazného nechybí, hlavní postavy jsou pořád zajímavé a zábavné (a dvojnásob to platí u ústřední dívčí dvojice Yozora a Sena, kterým zdatně sekunduje ještě úžasně perverzní Rika) a komediální situace většinou fungují. Seriálové zpracování má navíc na triku studio Shaft, což samo o sobě slibuje kvalitní audiovizuální zážitek. Fanoušci by proto neměli mít problém přijmout anime za své. Na druhou stranu, těm, kteří ještě neměli tu čest narazit na něco s názvem Boku wa tomodachi ga sukunai a dle ohlasů by očekávali něco jako druhý návrat Ježíše, radím nenasazovat laťku zbytečně vysoko, mohli by se dočkat trpkého zklamání. Veškerá originalita totiž začíná a končí u poměrně unikátních charakterů ústředních postav, jinak se stále jedná o obyčejnou harémovku se všemi svými žánrovými neduhy a klišé (povinné díly v plavkách, návštěva karaoke a festivalu). Lepší ***. ()

ikilledjenny

Kodaka a Yozora si neumí najít kamarády a tak spolu vytvoří klub. Postupně se přidávají další děvčata. Typická harémovka s typickými scénami, nesmí chybět díl v bazénu, na pláži, na festivalu nebo karaoke večer. Přiznávám, že hádky mezi Yozorou a Senou jsou vtipné. Ale jinak mi dalo práci to dokoukat, nuuuuuda. ()

Palisander

Partia (hoci nie k sebe navzájom) milých dievčat a jeden hrôzostrašnými legendami opradený ale nad vecou chalanisko. Baby majú vcelku unikátne charaktery. Mäso a Obloha... to naozaj veľmi k sebe nepasuje. Zato Mäso s Oblohou... Jednoducho na zjedenie :-). ()

Ragefyre

Nadpriemerné Ecchi anime, s príjemnou hlavnou mužskou postavou. Kodaka je typický pohodár, do ktorého sú ako inak zamilované všetky hlavné ženské protagonistky, a on si to samozrejme neuvedomuje... Rivalita medzi hlavnými dievčatami sa začne pribúdajúcimi časťami opakovať, ale dá sa to v pohode vydržať, dúfal som že sa dočkám na konci aspoň pusy, ale snáď v druhej sérii. Nájde sa tam dosť podarených vtipov, kvôli ktorým sa to oplatí pozrieť, neskutočne ma bavil image Kodaku na škole, kde si každý myslí že je stelesnenie zla len preto, že na prvú hodinu prišiel neskoro x) ()