Číslo 5 žije 2

• slovenský

Číslo 5 žije II

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Vsadím se, že v hrané lidské filmové historii není žádný stejně charakterní a dramatický herec-robot, jako Johnny Pětka alias Číslo 5. Druhý díl není o nic horší, než první. Možná ještě v některých ohledech lepší, například atraktivnější prostředí velkoměsta nebo převedením hláškujícího Bena do hlavní role. Tenhle film dýchá tou nádhernou atmosférou rodinné pohody, úsměvnosti a zábavy, atmosférou, kterou se málokdy opravdu povede nastolit. Hlavní hrdina je i jako plechový chromovaný robot lidštější a vícerozměrnější, než většina ostatních postav filmového plátna. Jediná vada na kráse je podle mě závěrečná scéna, kdy Pětkovi nabídnou občanství. Něco takovýho totiž není možné ani v pohádce o Pinocchiovi, jakou tato SF komedie bezesporu je. Lidé si totiž na své lidství nenechají nikým sáhnout, ani nějakým klonem, který je kromě původu ryzím člověkem a už vůbec ne náhodně obživlou ocelovou rakví na pohyblivých pásech. Bohužel nenechají. Jinak je ale ten konec skutečně dojímavej a člověku se při něm minimálně sevře hrdlo. A to mu nemusí být ani pod deset let.(2.1.2007)

" I need a hero " ... Na tomto filmu jsem vyrostl, jako malej jsem si jej neustále pouštěl na VHSce, ikdyž jsem polovině věcem nerozumněl. Pro mě je to těžká nostalgie, za těžkých 5 hvězd.(11.11.2011)

• Malarkey

Podle mě to už není tak hezký a přítulný jako jednička. Možná to ale bude tím, že v mládí jsem na Číslo 5 koukal pořád a o druhém díle jsem vůbec nevěděl. Popravdě to milý bejt může, ale už mi to přišlo jako taková divná zpatlanina, teda co se příběhu týče.(9.11.2009)

Z nostalgie(2.10.2007)

Zatratit to nejde, protože Johny Pětka je Johny Pětka, co si budeme vykládat, a Ben Jahrvi je pořád Ben Jahrvi, takže humor nás hned tak neopustí, ale přece jen ta story je už poněkud dost slabší a hledání míru pro robotickou duši už vám nepřijde správně srdceryvné, ale mnohem pravděpodobněji jako kalkul...fórky s televizí už taky nejsou moc svěžího vzhledu, ale Bonnie Tyler to zase narovná na těch 60%.(23.5.2005)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu. (Terva)

• - V prvním díle filmové série ztvárnil Fisher Stevens postavu jménem Ben Jabituya. V tomto pokračování se však role jmenuje Ben Jahrvi. Důvod změny nebyl uveden. (Terva)

• - Bylo uvažováno i o třetím filmu s Číslem 5, ale producenti se báli, že bude prodělečný. (mi-ib)