Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Subjektiv

Lhát sám sobě může člověku řádně zkazit život. Podle Persony 4 dokonce i zkrátit. Své o tom zjistí Narukami Yu, jenž společně se svými přáteli objeví cestu do země za televizní obrazovkou. V tam-světě potkávají známé z toho svého, kteří pro komfort svůj a okolí nasazují sobě masku, předstírají býti jiným než jsou. Jenže ve světě za "vysílaným obrazem" se před skutečností neschováte. Buď přijmete a uznáte svoji pravou povahu nebo vás tato roztrhá na fidloprčičky frkodrťákem. Pardon, zhmotnělou perzónou se spoustou výstupků, výrůstků a podobných vymožeností. Ještě štěstí, že tam chodí i ten Yu s kámoši, aby za hlasitého pokřikování na sobělháře: "Tak uznej, že seš takovej, za to se nemusíš stydět," mydlí odmítanou perzónu svojí přijatou a tudíž ovládanou perzónou. +++++ Alenka z králičí nory a Zazrcadlova, bohužel vážnou konkurenci nezískala. Seriál složený z dílů jednotné struktury, schématu, nálady a celkového přístupu vůbec by to nezvládl ani tehdy, kdyby jeden z nich byl dobrý. Yu a spol. v každé epizodě nejdříve tápou, kdo nese zodpovědnost za tajemná zmizení do telezemě. Sledují tzv. Půlnoční TV, v níž se dozví, kdo další bude "vtažen". Pak onu osobu sledují, občas se s ní i baví. Nakonec se vydají ji zachránit, přičemž tato přijme svoje pravé já. Nakonec se nedozví téměř nic a tak další díl mohou na začátku opět tápat. +++++ Člověk by si myslel, že 20 minut na vylíčení člověka v obrazech způsobem, aby získal zřetelné obrysy, je tak tak, ale autoři soudili jinak. Oněch 20 minut raději věnují poradám "Co teda budeme dělat?", "Kdo by to jen mohl být?", "Vypadáme při tom sledování nenápadně?" a tak všelijak podobně. Neštěstí. Seriál vyprávějící o nutnosti porozumění sobě samému osekává duše na jeden, dva povahové rysy. V anime se s něčím takovým setkáváme běžně, ale v dílku, jež psýché tematizuje? Neštěstí. +++++ Nemyslete si, že mi hubu zavřou ty souboje bizarně oschopněných zhmotnění duše. Vždyť se na ně skoro nedá koukat. Rychlý střih a rozkmitanost celého obrazu se pokoušejí zakrýt, že peněz na poctivou animaci se nedostalo a musíme se spokojit s pár objekty, jejich vzájemným posouváním, zvětšováním či rotací. Výsledkem je nepřehlednost, která díky blikání různých výbojů a plamenů působí bolení hlavy. Viděny díly 1-9, konec.(5.12.2011)

Výborný seriál, který musí potěšit všechny fanoušky herní série. Velmi věrné zdrojovému materiálu s rychlým spádem. Jasných 5*. Subjektivně myslím, že hlupáci, kteří vidí 1/3 a hodnotí, by se měli jít bodnout.(11.8.2013)