10 hodín 55 minút

Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2011, 16 min

Režie:

Robert Puchert

Aj dnes existujú rytieri. Každý z nás totiž bojuje proti svoju veternému mlynu, napriek tomu, že niektorí vedia, že svoj boj nevyhrajú. Ján - hlavný hrdina filmu "10 hodín 55 minút" - je jedným z tých, ktorý svoj boj proti obrovi nevzdávajú. Napriek tomu, že trpí smrteľným ochorením - Wilsonovou chorobou - rozhodol sa zvíťaziť nad ňou láskou. Aj keby mal za ňou cestovať 10 hodín a 55 minút... Krátky dokument mladého slovenského režiséra Roberta Pucherta neupozorňuje len na vážne Wilsonove ochorenie, ale najmä na fakt, že láska sa môže rodiť všade a kedykoľvek, dokonca môže liečiť. Film "10 hodín 55 minút" bol realizovaný vďaka podpore verejnosti, ktorá ho mohla finančne podporiť prostredníctvom unikátneho študentského internetového projektu www.podporto.sk. Ide o prvý film na území Slovenska, ktorý vznikol vďaka tzv. crowdfundingu. Film je zadarmo k zhliadnutiu tu. (oficiální text distributora)

ecceHOMMO

Pohľad na Jána trpiaceho Wilsonovou chorobou, ktorý spolu so svojou láskou vyprávajú obyčajné strasti života, podané niekedy vtipne, niekedy smutne. ()

• Film získal v roku 2012 čestné uznanie na 9. festivale filmov o trvalo udržateľnom rozvoji TUR Ostrava. (Raccoon.city)