Supertajná zbraň

Supertajná zbraň

Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 97 min

• RADX1

Chtěl jsem dát dokonce dvě hvězdičky v souvislosti že by to mohl být stále zajímavý film pro starší děti (12-15?) i bůhví jaké brutality tam moc není. Ale pak jsem si řekl, že nevím proč by měly řešit ty nesmysly a především tu nereálnou naivitu, plus styl který se už ani v té době moc nenosil - ještě skousnutelné na přelomu osmdesátých a devadesátých let, ale ne koncem devadesátých. Jednu hvězdičku za na tu dobu ucházející efekty (sic asi nákladné... viz rozpočet 16M USD).(20.11.2018)

• NinadeL

Velice špatná komiksovka, navíc s minimem Claire. Její tři scény a trojice kostýmů se nese v tomto duchu - hraje sexy sekretářku, jejíž předností jsou dlouhé nohy v černých silonkách - ale bohužel se příliš zastává svého šéfa, takže jeho novému parťákovi začne vyhrožovat (což v kalhotovém kostýmu vůbec nevyzní) - a proto se jí onen padouch postará o rychlou smrt při "nehodě" ve výtahu (a to už vůbec není sexy, protože má na sobě venkovní kabát). A padouchem je Judd Nelson, jehož jedinej snesitelnej film byl Otec rock'n'rollu: Příběh Alana Freeda, což není mnoho. Není o čem. Zbytek je vata.(18.8.2010)

Filmová 90. léta zaznamenala vedle jiného invazi černých superhrdinů (po komediálním METEOR MANOVI A BLANKMANOVI nastoupili velkoryseji orozpočtovaní temní frajeři SPAWN a BLADE) a basketbalových hráčů (Michael Jordan, Dennis Rodman). STEEL podle stejnojmenného komiksu od DC s Shaquilem O´Neillem v titulní roli se veze na obou vlnách. I já ho tu kdysi odstřelil jako naivní komiksovku pro děcka a tou taky je, nicméně je to dětská komiksovka příjemně svižně odvyprávěná a po akční stránce obratně těžící hubeňoučký šestnáctimilionový rozpočet (mezi námi to byl propadák jako když vyšije a u nás šel rovnou na video). Shaq je sice příšerný herec, který v civilu působí jako vytlemené retardované přerostlé dítě a v kostýmu se pak mimořádně tupě xichtí, ale má sympatickou parťačku a Judge Nelson je přesvědčivý hajzl. A ústřední hudební motiv si na sklonku dne ještě stále pobrukuju.(26.4.2009)

• PRobin

Naivně jsem si myslel, že totální dno televizní zábavy tkví v estrádách a zpívajících modelkách. A ono došlo i na sportovní herce! Shaquille O´Neil vypadá hustě když zavěsí basketový míč, ale v civilu v děsných trikách připomíná haranta stiženého gigantismem. Stále vobejdí po obrazovce, občas nečo zahučí a rozbije okno nebo telefon. Jo, je to velkej kluk. Holky po něm vejraj, ale on má ochrnutou parťačku se kterou si stále dávají prstové pusinky. Parťačka taky jako jediná stála za pohled. Jinak tu totiž máme ghetto, starou babku a místo Uncle Bense je tu Uncle Jim. A k té supertajné zbrani. Vysílá to nějaké paprsky nebo vlny. Ale klasicky je to trubka s paraplíčkem na konci. A supertajné to taky moc není - dá se to sestavit pomocí šroubováku a tuby lepidla z věcí, které se najdou na skládce. Shaq si k tomu vyrobí ocelové superbrnění se spousto vychytávek. Hlavně má obrovský kladivo, které jako kladivo nikdy nevyužije. Zato je v tom laser, magnet a zmiňované paraple. Souboje hrozné ( podseknutí nohou a kopanec do zadku). Hlášky strašné a pohled na O´Neila v podobě rytíře Lancelova více než žalostný ( takhle to dopadá, když se někdo pořád cpe špenátem). Celek krom toho působí stejně strašně jako řiťoidní břečky, které do nás cpe Walt Disney. Počínaje vtíravou melodií ( což je tupá vykrádačka Indiana Jonese mixnutá osmdesátkovými beaty) až po závěrečné výbuchy a blbosti. Další zprzněná komiksová předloha...(4.5.2013)

• nudlis

Tohle není nic pro milovníky komiksů a jejich filmových adaptací. Je to čistý béčko, ale zase to není takový sračka jako některý katastrofický a post-apo hnoje, který se tvářej daleko vážnějc. Na sobotní odpoledne, kdy člověk nemá co dělat, to není špatný. Jasně, příběh je naivní, technologie ve filmu taky, O´Neal je topornej. Ale pořád mi připadá, že film a jeho tvůrci neměli vysoký cíle a tak jim lze ledacos odpustit. A finální střílecí scéna je boží, tlemil jsem se jak blázen :-D Nejlepší je ozbrojenej invalidní vozejk s tryskovým pohonem :-DD "Ále néééé!", vykřikl padouch, než na něj spadlo hořící patro skladu :-DDD(8.8.2015)

• - Scénárista Kenneth Johnson vzal svůj skript mezi losangeleské děti, aby přispůsobil dialog současné mládeži. (Terva)

• - Film byl při rozpočtu 16 000 000 amerických dolarů považován za kasovní trhák, ale za první dva týdny promítání vydělal jen 1 700 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného komiksu (1993) Johna Henryho Ironse. (Terva)