Epizody(26)

Jedinou náplní života Amana Jukitera bylo psát si deník do svého mobilního telefonu a povídat si se svými imaginárními kamarády v imaginárním světě. Kamarád, Bůh imaginárního světa, Deus Ex Machina, vymyslel novou hru, která Jukitera nenechá stranou ani v reálném světě. Nejprve se mu v mobilu začnou objevovat zápisky jeho vlastní budoucnosti, čehož vykutáleně využívá a hned poté se dozvídá, že není sám. Je dalších jedenáct a všichni jsou součástí hry na život a na smrt! Zabij je všechny a staň se novým Bohem! (Zíza)

Zíza

Nářez? Ne, běs. On je charakter, který by měl zemřít jako první - já se na toho usoplenýho sraba prostě nedokážu dívat! A co teprve jeho "přítelkyně"? Juno je postrach. Jedna její osobnost je vraždící maniak a rozhodně to není nic, co bych obdivovala nebo na co bych chtěla koukat. Druhá její osobnost je typická pipka, co ťuťuňuňu a já se tak stydím a tady máš obentó a pro tebe cokoliv a já tě tak lavískuju a nikdo jiný tu pro tebe není kromě mě... tenhle kus charakteru je pro chlapi, co potřebujou vládnout světu a chtějí mít po boku typickou japonskou ženu z představ minulého století. A přitom si myslím, že Jukiteru by takovou roli zastával mnohem lépe... A pak je tu ještě ten kus Juny, který mám ráda - nevraždí jak smyslů zbavená, nemluví tím svým cukrkadlovým hláskem na Jukitera, ale rozumně spolupracuje s někým dalším (ne s Jukiterem). Bohužel takových chvílí je pomálu. Nápad zajímavý, ale má na můj vkus až moc postav s charaktery, které prostě nemůžu vystát. Já bych chtěla "silného" hlavního hrdinu. Místo toho mám počůránka a psychopatku. Ne a tahle kombinace mě nebaví. A proto tak nějak mám ráda z celého anime jen dvě postavy Urjú Minene a toho policajta, co ji furt "chytá". Slabé 2*. Nic mi to nedalo, možná tak pálení žáhy... V manze možná lepší, ale přesto má nechuť k postavám se nezměnila. ()

Subjektiv

Není to zdaleka poprvé a téměř jistě ani naposled, co se n-tice účastníků pustila do vzájemného vyvražďování organizovaného vyšší mocí. Nedávno skončilo Higashi no Eden, o malinko hlouběji v historii najdeme Battle Royale, a to se omezuji jen na Japonsko. Na konci bývá odměna pro vítěze a na začátku zvláštní dárek. V Mirai nikki se nebudeme vztahovat k obojkům z Battle Royale, ovšem připodobnění k telefonům z Higashi no Eden není úplně od věci. Východní ráj poskytoval peníze, okamžitý přístup k veškerým službám, které se za daný obnos daly pořídit, a konečně přehled o výdajích protivníka. Telefony, či přesněji deníky dvanácti účástníkům Mirai Nikki poskytují předpověď budoucnosti, předpověď nejistou, neboť může kdykoliv změněna rozhodnutím protivníka. +++++ HnE i MN tak přirozeně tíhnou do žánru thrilleru, z kterého ovšem HnE co chvíli chytře vystupuje, zatímco MN tak činí méně často a o poznání pitoměji. Zápletka HnE totiž nespočívala ve hloupém vzájemném vraždění. Chytrost však Mirai Nikki mohl projevit skrze uživatele deníků, neboť konflikt se podobá složité šachové partii, kterou spolu hrají telepaté. Plány v plánech jiných plánů, jak řekl klasik. Právě ve chvílích střetů založených na inteligenci dosahuje Mirai Nikki svých vrcholů. Není jich málo a není jich moc. +++++ Pravda i tady se najdou hnidy. Máme hlavního hrdinu a jemu a především právě jemu jsou posíláni do cesty všichni zbylí účastníci hry. Jakoby existovali jen pro něj a zhmotňovali se až ve chvíli, kdy ti již poznaní stihli z větší části zemřít. Nikdy tak nejedná ve stejný okamžik více než odhadem pět hráčů. Fakt, že se záhy utvoří ústřední dvojice také napětí nepřidá, neboť divák usoudí (SPOILER), že právě oni si to mezi sebou musí rozdat ve finále. A tak se i stane. (KONEC SPOILERU). +++++ Nevyčítal bych však seriálu, že skladba ústřední dvojice je jaká je. Chápu, že divák se nerad identifikuje s osobou, která je bojácná, slabá, má ústa plná humanity, ale je ráda, když ji někdo ochrání před nebezpečím, třebas vykucháním člověka a pak ono vykuchání odsoudí jako čin vraždícího šílence (kterým skutečně je), slibuje, že všechno napraví a nakonec mu všechno projde. Identifikovat se s tímto je odporné a nepříjemné, ale v určitém slova smyslu jsou dnešní lidé právě takoví, akorát že ono "kuchání" se děje kdesi daleko a přeci jen moc mu zabránit, asi obyčejný Jukiteru nemá. Těžko říci, zda jde o náhodu (dost možná ano, neb Jukiteru není zcela konzistentní), kritiku pokryteckého humanismu, pravdoláskařství, jak se dnes s oblibou říká nebo naopak okázalé lhostejnosti a pohodlné sebezaslepenosti. Ač není Mirai Nikki filosofickým veledílem a v mnohém se jedná o počin docela pitomý, soudím, že o určitou reflexi tímto směrem by se divák měl pokusit. +++++ Zbylí hráči až na vzácné výjimky nejsou příliš zajímavými patrony, případně dostávají minimální prostor. Oblíbit jsem si tak zvládl pouze číslo 4, trošičku i 9, 11. Z nehráčských za zmínku stojí pouze Akise Aru. Zbylé nedostatky jen telegraficky: závěr překombinovaný, nedůvěryhodný; pocit, že se během hry mění pravidla (představte si tento podraz např. v Death Note); náhlé a extrémní proměny Jukiterua, které i přes možnost výše naznačeného výkladu působí nevěrohodně. Slabé ***. () (méně) (více)

xxmartinxx

Neustále přemýšlím o tom, jestli je neskutečná patetičnost protagonisty kladem, nebo záporem. Každopádně bych ocenil lepší interakce postav, které se k sobě navzájem chovají jakoby úplně nahodile, stejně jako by výrazně pomohlo metodičtější využití vlastního námětu. ()

Jeoffrey

O tom, že je "Juki" nejhorší akční hrdina za posledních 100 let už se tady toho napsalo relativně dost, takže to tu rozebírat nebudu. Za sebe musím říct, že Mirai Nikki bylo jedno z mých prvních anime, když jsem se k anime kdysi vrátil a i když mělo opravdu hodně nedostatků, strašně rád na něj vzpomínám. Hlavně na Juno. Tahle postava je dokonalost sama. Roztomilejší než většina ostatních anime charakterů, oddaná, laskavá a milá a zároveň děsivější než Zaraki Kenpachi s Hisokou dohromady. Mě osobně Juno neskutečně bavila a já si jí opravdu moc oblíbil a kdybych se někdy dostal do nějakého těžkého průšvihu, kde by mi šlo o život, tak o výběru partnera do týmu mám jasno, jenom bych se asi musel přejmenovat na "Jukiho"... Nebyla to ale jenom Juno koho jsem si oblíbil, ale třeba i taková Minene byla prostě perfektní děvče a její momenty s Nishijimou brali mé romantické srdíčko opravdu útokem. Zkrátka jsem dostal vše co potřebuji, charaktery, které ve mě budou vzbuzovat silné emoce, originální,ale jednoduchý a srozumitelný příběh, spoustu akce, trochu té zábavy, pěknou hudbu a slušnou animaci. Jistě má to své nedostatky a viděl jsem, že už zde byly rozebrány, ale já hodnotím subjektivně a pro mě tohle byla prostě paráda... 9,5/10 ()

Carol Pifková

Fajn mám za sebou prvé tri časti a strašne mi to pripomína Deadman Wonderland. A i veľmi podobné pocity mám. Tak ako pri Deadman Wonderland tak aj pri Mirai Nikki sa mi akosi zle pozerá na hlavného hrdinu. Je mi nesympatický a tak isto je to s hlavnou dievčenskou postavou, ktorá mi je sympatická i keď táto v Mirai Nikki o trošku menej. Tak si vravím, či neoľutujem to, že som si vybrala práve tento seriál keď má 26 častí. Ak ma to nebude naďalej baviť, dopozerať to do konca bude pre mňa trápenie. To ako nemyslia vážne s tou cenzúrou! Tak teraz som fakt nasratá! Oni to fakt myslia vážne, bože buzeranti! Už ma to začína srať presne ako Deadman Wonderland a strácam chuť to pozerať....... Takže som už za polovicou seriálu a pocity z neho mám stále tie isté. Ešteže tá Yuno je taká divná... aspoň kvôli nej to dopozerám lebo je ako z "cvokhausu". Tak ako 25. časť tak tá Murmur či jak sa to volala, tak to bol fakt hrozne hrozný trapas. Otras. Som rada, že to mám konečne za sebou. Ale priznávam, že Yuno bola perfektná postava, a v mojich očiach celý ten príbeh hnala dopredu. Zato Yukki je urevaný kretén, čo to hrá potom na drsného a aj tak sa chuj potom rozreve. Mňa len tak neoblafne! Hajzlík jeden. ()

Hem.m

Místní honorace opovrhuje tímto seriálem a místní nehonorace, ho zase vyzdvihuje, takže jsem se donutil i já a koukl jsem na tento seriál.. (PS: Pokud nemáte rádi hloupé komentáře, přeskočte na část „A teď vážně“) Autor vymýšlí: Mirai Nikki.. Přechytračím diváka a dám do seriálu spoustu hovadin, abych vypadalo jako že složitě. (Jsem úžasný) Udělám tak špatnou psychologii postav, že divák to nepochápe.. (Jsem úžasný) Vytvořím jednu úžasnou postavu, která táhne celý seriál, mezitím tu postavu budu prznit, abych ji divákovi znechutil, ještě ji dám do kupy s někým blbcem, kterého nazvu Yukki, nebo tak nějak, ale hlavně, abych k ní dal spoustu nesmyslů, aby se pak divák divil, jak se tak mohla zachovat, když ani psychopat by se tak nezachoval. (Jsem úžasný, takhle zachráním celý svět) Většinu dílů udělám tak pomalu nedívatelné, protože jsem úžasný.. Konec nejvíc zabiju. (Jsem úžasný) A teď vážně: Opravdu mě naštvalo, jak se postavy chovají, sice někdy byly hezky vykreslené, ale ty které tam byly déle, na tom byly o dost hůř. Dále se mi nelíbil konec, kterým se autor snaží udělat nevím co, prostě mi připadalo, že to posral.. Znovu musím upozornit, nemám rád děti v seriálech a filmech.. Téma bylo sice zajímavé (pořád mi to připadalo jako slabý odvar Death Note, nevím proč), ale prostě nedotáhlé, seriál ze sebe mohl vyždímat o dost víc, bohužel jako obvykle se na to.. ..vy víte co.. Abych pořád jen nepomlouval, pár postav se mi opravdu dost líbilo, ale to je asi celé a hudba nic moc, hele.. Takže dávám, no nejsem si jist, chvílemi je seriál na čtyři hvězdy, občas mě zase připadá jako odapad, někdy průměrně, někdy na dvě hvězdy, dám tři.. ()

TomX2

Mirai Nikki nie je skvelé anime. A vlastne ani bohvie ako dobré. Záporné stránky tu prevládajú nad tými kladnými a dospelého diváka to bude skôr dožierať ako baviť. Lenže tentoraz je to jeden z nemnoho prípadov, kedy dávam mojim vlastným pocitom než objektivite a bezúčelnej filozofii (inak by to bolo len za dva). Toto anime je totižto jedno z tých, ktoré ma zatiahli do japonskej kultúry a za to mu impozantne vďačím. V tejto dobe už síce nemám čo len najmenšiu chuť sa na to pozrieť znovu (pár krát som sa o to pokúšal, no už mi to veľmi nebolo po chuti), no stále k tomu mám akúsi autoritu. Určité veci mám stále vryté v pamäti a v žiadnom prípade by som ich z nej nechcel dostať preč. Obzvlášť túto perfektná skladbu: https://www.youtube.com/watch?v=FpSu77yl5W0 ()

SonGokussj

Chvílemi se mi anime líbí, poté se z pohledu od okna kouknu na monitor a zjistím, že mě na tom štve víc věcí, než těší. Mirai Nikki, příběh o šanci být bohem v tomto bídném světě. Hlavní hrdina Yukki, křehký klučina, ufňukaný a pištící skřet, poslat ho do Mordoru, tak všichni pláchnou a Sauron zešílí... Kluk, který odmítá sex s půvabnou dívkou, která po něm šílí. Kluk, který chce zachránit každého, i když na něj minutu zpětně stříleli z pistole, vrhali sekery, chtěli uříznout hlavu, nebo ho nechat vybuchout. Má neuvěřitelné ochranářské sklony. Vůči sobě. Je to posera největšího kalibru. Jeho společnice zas psycho největšího kalibru, mnozí vrahové by se měli co učit. "Cokoli se dá vyřešit zabitím někoho jiného." Další postavy jsou nevýrazné. || Mám za to, že manga je o dost lepší (případ Naruta / Bakumana / Claymore), proto jsem se začetl do pár kapitol a jsem rád, že Mirai Nikki dovede něco nabídnout. Ne mnoho, každopádně něco ano. Manze bych dal tak ***, anime je zpracováno příšerně... Proto hvězdy dvě. Opening je velmi pěkná a návyková záležitost. Protože vím, jak to dopadne (manga), dovedu si představit, jak to zkazí. Pokud se mýlím, hodnocení změním. Prozatím 35% || Po 16. episodě se přestávám koukat, je to ufňukané, přehnané, nelogické a ... Velmi slabé. 35% ()

Sokka_

Jukiterovi bych dal facku. Nebo dvě, pls. Přestože se každým dílem stupňovala moje chtíč dát mu pár koňarů, tak se zárověň i stupňovala originalita. A mě to každým dílem bavilo víc a víc. Námět je prostě bezva! Jedno z nejlepších anime vůbec :) „If today is the worst day ever – tomorrow has to be better." -Ikusaba Marco ()

Hees

Mirai nikki je vo svojej podstate do klbka zviazané napätie, ktoré postupne graduje. Najlepšie sú samozrejme situácie keď v istom momente sa so spojencov stávajú nepriatelia a za pár sekúnd môže byť všetko inak. Nebezpečenstvo číha všade a napätie nikdy neustáva. Samozrejme veľa ľudí môže nemať rado hlavného hrdinu. Som zvedavý koľko ľudí sa ocitlo v situácii keď to boli buď zabijem alebo umriem. Ťažko povedať kto je zbabelec kto svoj život len zahodí von oknom a je mu jedno čo sa stane s jeho milovanými potom. Niekto chce predsa žiť za každú cenu. Samozrejme toto anime nemôže poskytnúť všetko a ukázať pravú podstatu prečo žiť keď to ešte nikto nepochopil. Nemôže pojednávať o všetkom keď ide hlavne o napätie a povedzme si jasne o vývoj hlavnej postavy prípadne hlavných postáv. Vývoj tam je a ten je dôležitý. Treba povedať, že niekto radšej zoberie to zlé a hľadá dokonalosť radšej aby zobral s toho dobrého všetko čo sa dá. ()

Tsukikage

V realitě je to, že nejsilnější, nejchytřejší (nejlépe od obou trochu), popřípadě s největším štěstím a zdravým rozumem, vyhraje. Ve filmu je to, že ten s největším srdcem, hrdinstvím, popřípadě s přáteli, vyhraje. Ale mirai nikki nám zde předkládá úplně nový originální pohled. Myslím si, že by to určitě zabralo i v realitě nebo ve filmu. Od teď pokud bych se ocitl v šíleném deathmachi budu postupovat stejně jako hlavní hrdina mirai nikki. Budu ten nejslabší, neboť nejslabší zvítězí. Budu ten nejhloupější, neboť ten nejhloupější zvítězí. Budu ten nejuřvanější a nejvyděšenější, neboť ti také zvítězí. Bez šance, bez záchrany, bez plánu budu padat do jedné pasti za druhou a místo plánu na únik budu brečet, čekat, otálet a nepochopeně zírat do prázdna. Nebudu se umět o sebe postarat, ale přesto se budu snažit zachránit ostatní, kteří mě chtějí zabít. Mojí tajnou skrytou zbraní, před kterou se budou všichni třást, mojí tajnou schopností bude naivita. Jelikož nedokážu být hlavním hrdinou, kterého si budou všichni vážit, budu se muset třást a naříkat. Nic jiného bych přece dělat nemohl. A když nastane ten den, kdy mi bude okolí usilovat o život, zůstanu tam, kde mě všichni mohou najít, zůstanu na ráně, abych všem usnadnil pátrání, neboť proč bych jim znepříjemňoval život. Klíčem k úspěchu jsou tyto vlastnosti, tyto přednosti, které mě činí tak odlišným od všech ostatních, ty mě jednou v takovémto boji zachrání. ()

Saraph

Tohle anime jsem zařadil mezi své top z několika důvodů. Především se jedná o originální nápad a už to něco znamená pro výslednou kvalitu. Zároveň jsem dost maniak přes různé sci-fi sny jako je cestování časem, teleport. atd. Mirai Nikki je v podstatě o denících, které vám předpoví budoucnost, ale když se nad tím zamyslíte, je to do jisté míry také time travel. Kolik z vás už snad někdy přemýšlelo nad tím, že by pomocí stroje času natipovali správná čísla do loterie, či něco podobného? Dále jsem si dost oblíbil hlavní hrdinku Yuno. Může se to zdát šílené, ale trocha krve tomu neuškodila, ba naopak. ()

skretik

zacalo to na 5* a skoncilo to takto... niekde uprostred sa to zlomilo a zacalo ma to desne otravovat a nudit a dufala som v rychly koniec... a koniec v nedohladne... ()

-Victor-

Mirai Nikki neboli Future Diary nás zavede k osudům věčného outsidera Amana Yukiteru. Yuki nekomunikuje se svými spolužáky, ale zato si vše vynahrazuje tím, že si vede deník ve svém telefonu. Popisuje v něm vše, co se okolo děje... Yuki žije spokojeně ve svém vnitřním světě a občas si dokonce povídá s bytostí Deus Ex. Yuki si myslí, že Deus je pouze výplodem jeho fantasie, nicméně Deus Ex mu jednoho dne nabídne zajímavou hru. Yuki přijímá, ale zdaleka neví, jaké to bude mít následky... Deus Ex Machina určil 12 vyvolených, kteří se utkají v boji na život a na smrt a vítěz bere doslova vše - stane se totiž Bohem, Pánem času. Každý z vyvolených má svůj vlastní unikátní deník, který je svým způsobem schopný předvídat budoucnost či plánovat co nejlépe strategii pro odstranění ostatních. Yukiteru má jediné štěstí, že se na jeho stranu přidá dívka Gasai Yuno - též jedna ze soutěžících. Yuno je totiž yandere. Nedělá ji problémy jak rozdávat zamilované pohledy na Yukiho, tak chladnokrevně zavraždit kohokoliv, kdo by mu chtěl ublížit. Koho ze všech nejvíce Yuno nesnáší, jsou ostatní dívky... Pro ilustraci budeme Yuno citovat: Yuki, ty přece nepotřebuješ žádné kamarády. Máš přece mě... Během cesty k vítězství se uzavírají aliance a nikdo si nemůže být jistý svou převahou ve hře. Nakonec nutno říci, že Amano Yukiteru je naprosto nesympatická postava a nebýt Yuno, příběh by už zbytek nezachránil. Na seriál by se prostě kvůli Yukimu nedalo dívat. Ale psst, Yuno to neříkejte. | Předchozí text platí přibližně do 12. epizody. Anime se určitě vyplatí dodívat až do konce. Nakonec mi byl i Yuki sympatický :). ()

Arkanoid

Hodnotenie častí: 8 60 % 1 - 4, 6, 10, 13 - 16 80% 5, 7, 9, 11, 12, 17 - 26 100% Spoilery. Hra s vysokými stávkami. Môžete zomrieť alebo sa stať bohom. Všetko alebo nič. Nič viac, nič menej. Hlavný hrdina otaku si musí uvedomiť, že svoj život musí uchopiť do vlastných rúk. Hlavný hrdina Mirrai Nikki je niečo ako Phillip J. Fry vo Futurama - nie je to najprepracovanejšia, ani najzábavnejšia postava, ale vďaka svojmu kladnému charakteru, naivite a progrese postavy je najvhodnejším charakterom pre hlavnú postavu v Mirrai Nikki. Neustále zmeny budúcnosti bavia a sú zdrojom napätia. 12 vyvolených ľudí má v mobile denník budúcnosti. Žeby nejaká metafora na závislých ľudí, ktorí sú otrokmi technológií viac, ako žijú svoj život? Aj keď postavy dosť často menia svoje rozhodnutia, dá sa to odpustiť, keďže sú kvalitne napísané a dej stále baví. Jednotlivé časti sa dajú rozdeliť na epické a menej epické, ktoré epickým pripravujú pôdu. V prvých častiach by to vylepšila scéna o morálke s učiteľom, Yukim a Yuno, dodala by tomu zvrátenejší ráz. 5. Konečne úplný prerod z pasívneho pozorovateľa na aktívneho hrdinu. 10. Časť, kde si postavy trochu oddýchnu, ale vážne len trochu, lebo rafinovaná manipulácia ostatné ohrozenia na ne číhajú na každom kroku. 18. - 22. Z Yukiho sa stal chlap s jediným cieľom. Chladnokrvné rafinované plány sú pretkané brutalitou a smutnými úmrtiami postáv, ktoré sú motiváciou pre vlastníkov denníkov. Premyslené hry sa nehrajú len na zemi, ale aj v sídle boha časopriestoru. Šlape to každou minútou a každou zákrutou dejovej linky. ()

HArna

Mirai nikki není rozhodně tak špatný, jak jsem očekával nebo jak jsem slyšel od svých známých který mají nakoukaných stovky anime. Já jsem v podstatě začátečník, ale ta premisa filmu mě příjde dobrá a vlastě tak nějak funguje dokonce. Největším problémem není Yuno Gasai, protože ta se logicky chová tak, jak by asi měla. Problém je ten uřvaný slaboch Jukiteru, který značně podkopává celý seriál a nebavilo se mě na něho koukat, poslouchat ho nebo mu dokonce fandit. Už v počátku jsem mu přál smrt, ale ta samozřejmně nepříjde, takže na nás čeká ta špatná varianta. Vydržet to sním do samého konce, což bolí, hodně bolí! ()

seth82

Mne sa to celkom páčilo, po všetkých tých sladkých seriáloch, ktoré som nedávno prešiel, mi toto padlo ako balzam na dušu. Dostatok násilia a celkom zaujímavý dej, celkom slušný hudobný doprovod a dostatok času venovaného hlavným postavám - to všetko ma prinútilo ohodnotiť to štvoricou hviezdičiek. Škoda toho "cliffhanger" záveru a absencie humoru, v každom prípade tento seriál patrí medzi to lepšie, čo som v poslednej dobe z Anime videl. ()

Rufete

Oblíbené postavy: Yuno Gasai, Minene Uryū (The Ninth), Aru Akise, Muru Muru, Yukiteru Amano, Tsubaki Kasugano (The Sixth), Masumi Nishijima. ()

Terezinka198

Když se konečně "dokopete" k tomuto seriálu, tak máte obavy. Dosáhne to svých ovací? Nebo to bude průměr? Já se přidávám na pozitivnější stranu. Sice hlavní hrdina pro mě není hrdina, takže jsem ho ze svého hodnocení úplně vypustila, protože tak neschopnou postavu jsem dlouhou dobu neviděla, ale hravě ho zastiňují ostatní postavy. Ano, právě na Yuno Gasai (a taky Akise Aru, na kterého jsem taky nedala dopustit.. a podívejme se, jak dopadl *sarkastický smích a povzdech* Proč je tomu tak vždycky...) jsem před lety narazila poprvé. "Nevinná" dívka, která vám všem pomotá hlavu svým roztomilým kukučem a úsměvem. Co se skrývá za tím bezstarostným úsměvem? Rozebírat její motivy a psychologii, to bych tady byla do půlnoci (na druhou stranu mi tohle anime udrželo pozornost do 3. do rána, takže toliko asi k příběhu). Kdybych chtěla, kritizuji, kde můžu, ale neudělám to, protože Mirai Nikki je pro mě jakýsi symbol thrillerů/horrorů, něco, čemu jsem se podvědomě vyhýbala, protože jsem se bála, že budu zklamána. Ale nelituji. Byla to jízda a já si užila se vším všudy. ()