• dr.horrible

Málokedy pri hodnotení uprednostňujem vyznenie pred obsahom. Ale toto sa mi vážne hnusilo; téma aj spracovanie na slabšie štyri, ale ten tupý záver, ktorý (ak som ho správne pochopil), ospravedlňuje čo sa celý film dialo, to je len úbohá trápna nazi propaganda a každému slaboduchému zmrdovi čo sa s ňou stotožňuje, prajem rovnaký osud. Napríklad keď Vám z rasových dôvodov zabijú ženu, a dcéru nechajú unikať smerom k ostnatému plotu.. Ach My vlastenci, čo sme sa o chod ani vznik krajiny nijak nezaslúžili, poďme zničiť prisťahovalecké zlo, vyvraždiť mu celú rodinu.. Toto môže kvitovať len chorý chudák(19.3.2014)

Myslím, že tu sa niekto celkom posnažil. Film má myšlienku aj posolstvo a je aj po hereckej a režisérskej stránke dosť kvalitne zvládnutý. Nefandím príliš kamere v štýle Blair witch, ale sem sa perfektne hodila. Nechýbalo napatie a ani hororové scény neboli hnané do extrému, len presne tak, ako mi to vyhovuje aby som sa v noci nebudila s krikom:) Znova nechápem prečo má na čsfd len 67%.(6.5.2015)

Nechápu proč sem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbal.Naprosto mě překvapil a dokonale mě vtáhnul do děje.Určitě tomu pomohla found footage kamera a hudební podkres.Musím říct,že mě film ani na chvíli nenudil,protože se tam prakticky pořád něco dělo.Nervydrásající exploitation,který určitš nenechá nikoho chladným a který dokazal naplno využít třesoucí se kameru ve svůj prospěch.Pro mě jednoznačně jedno z nejlepších found footage co jsem zatím viděl.Nějaké chybyčky by se našly ale na to sere pes.Na to,že je to Peckoverova prvotina je to parádní filmový zážitek a jen doufám,že tohle jméno neslyšíme naposledy.DOPORUČUJU(11.5.2015)

• uiu

Tak v prvé řadě to není horor, jak se tady píše. Definici hororu mám trochu jinde, takže to je napínavé drama. Banda dokumentaristů natáčí video o mexických uprchlících. Dostanou se do rukou šílených policajtů z imigračního, kteří na své stanici v poušti rádi Mexičany mučí, zabíjí a psychicky týrají. Donutí dokumentaristy, aby je při jejich práci natáčeli a přitom je vězní stejně jako Mexičany. A tak se banda pod taktovkou režiséra pokusí o útěk. Místy budete opravdu napnutí, možná se i bát, všechno zabíjí typický konec, který si neodpustí ani filmové klišé, kdy nejde nastartovat auto, aby po zneškodnění lumpa naskočilo jako zázrakem. Na čtyry hvězdy to rozhodně nemá. Tuctovka, kterou si znovu nikdy nepustím.(28.10.2011)

Skupinka mladíkov sa rozhodne natočiť študentský film o trhu s ilegálnymi prisťahovalcami do krajiny neobmedzených možností - U.S.A. Všetko ide hladko až do momentu keď sa dostanú do "rúk" skupinke vlastencov, ktorá má na tento problém svoj vlastný názor. Dokument sú ochotní dokončiť, avšak svojou vlastnou formou myšlienok. Filmári sa rázom dostávajú do pozície, keď začínajú bojovať nie len o život Mexičanov, ale aj o ten svoj vlastný. Herci, prostredie, kamera, zápletka, vraždy, logické chovanie (až na jednu malú výnimku) splnili všetky kvóty ratingu úrovne 4 hviezd. Pre mňa osobne milé prekvapenie, ktoré si zaslúži byť medzi mojimi obľúbenými filmami. Za zamyslenie ešte stojí úplný záver filmu kedy si zoberie slovo hlavný boss skupinky vlastencov. Zaujímal by ma názor samotného režiséra čo vlastne chcel týmto filmom povedať a k akému názoru sa prikláňa on sám. Vyznelo to totiž všelijako - aspoň pre mňa.(9.9.2012)

• - Tetovanie "mom" ktoré počas celého filmu môžeme vidieť Klausovi (Noah Segan) na ruke, je skutočne jeho. (metal.storm)