poster

Summer Holiday

Hudební / Romantický

Velká Británie, 1963, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • nascendi
  ***

  Summer Holiday bol jedným z povolených filmov, ktorými filmová distribúcia riedila more domácich a ostblockových filmov v kinách. V danej dobe sme to vedeli náležito oceniť a vidieť Cliffa Richarda po The Young Ones aj v ďalšom filme sme považovali za malý zázrak. Ale už vtedy som si uvedomil, že filmy so spevákmi sú predovšetkým o hudbe a hľadať v nich niečo hlbšie, trvalejšie je nezmysel. A populárnej hudby je vo filme dosť, takže nemusím hviezdičkami šetriť.(9.12.2018)

 • dopitak
  ****

  Stylový letní muzikál, který byste ale sotva napasovali do jiné doby nebo místa. Nápad s doubledeckerem není vůbec špatný, škoda jen že je tak vidět rozdíl mezi záběry dělanými v ateliéru (vnitřek autobusu) a v exteriéru, kdy se tvůrci ani nepokusili zastřít, že se červený autobus před kamerou ve skutečnosti žádné přestavby nedočkal. Mnohem veselejší, bezstarostnější a uvolněnější Starci na chmelu po anglicku a bez politického podtextu. Dokážete-li přivřít oči nad naivním ztvárněním "rodilých Jugoslávců", budete spokojeni. A hit Summer Holiday vám bude dlouho bzučet v hlavě...(11.7.2012)

 • carly
  *****

  bola to láska na prvý pohľad. čo sa týka filmu aj Cliffa Richarda. úžasné pesničky, vtipné scénky, milý príbeh. čo viac môžete od muzikálu chcieť?(24.8.2006)

 • Helmutek
  ***

  Kéž by všechny "letní filmy" vypadaly takhle, to by ten svět byl hned o něco krásnějším místem. Především první polovina je parádní, skvěle mi sedli i Les Shadows "and their guitars". K filmu jsem si našel cestu díky Cliffovi, resp. singlu Summer Holiday, a přestože jsem tu písničku měl oblíbenou dlouho předtím, než jsem film viděl, tak musim uznat, že sem sedne parádně a prostě sem patří - vůbec z celýho filmu sálá taková ta šedesátková radost, pohoda, volnost... I ostatní písničky jsou skvělý, taneční čísla taky, Cliff je takovej ten správnej hezounek... Jen by mě zajímalo, proč do hlavní dívčí role obsadili takovou nesympatickou prasnici - sice neni hezká, zato ale neumí ani zpívat. Kdyby tam dali jakoukoliov jinou holku, která se ve filmu objeví, udělali by líp (např. kteroukoli z tý ústřední dívčí trojice), a třeba by ty duety s Cliffem za něco stály i z tý zpěvaččiny části. Jen tu jugoslávskou epizodku si tvůrci mohli odpustit, to nemělo s nadázkou nic společnýho, to bylo jenom blbý. WTF moments: Scéna se svatebním naháněním Cliffa tatarsky vzhlížejícíma domorodcema po jugoslávsku, až podežřele moc připomínající svatbu Listera s GELFkou v Polymofrovi II. Každopádně, silný 3*.(10.2.2015)

 • Martin741
  ****

  Ani nie tak letny film, ako skor letny muzikal, z filmu vladne pohoda, letna slnkom preziarena atmosfera, herci spievali vyborne, uvolnenost. Cliff Richard ma tymto myslim svoj najlepsi film : 71 %(14.3.2017)