Summer Holiday

Hudební / Romantický

Velká Británie, 1963, 107 min

Summer Holiday bol jedným z povolených filmov, ktorými filmová distribúcia riedila more domácich a ostblockových filmov v kinách. V danej dobe sme to vedeli náležito oceniť a vidieť Cliffa Richarda po The Young Ones aj v ďalšom filme sme považovali za malý zázrak. Ale už vtedy som si uvedomil, že filmy so spevákmi sú predovšetkým o hudbe a hľadať v nich niečo hlbšie, trvalejšie je nezmysel. A populárnej hudby je vo filme dosť, takže nemusím hviezdičkami šetriť.(9.12.2018)

Stylový letní muzikál, který byste ale sotva napasovali do jiné doby nebo místa. Nápad s doubledeckerem není vůbec špatný, škoda jen že je tak vidět rozdíl mezi záběry dělanými v ateliéru (vnitřek autobusu) a v exteriéru, kdy se tvůrci ani nepokusili zastřít, že se červený autobus před kamerou ve skutečnosti žádné přestavby nedočkal. Mnohem veselejší, bezstarostnější a uvolněnější Starci na chmelu po anglicku a bez politického podtextu. Dokážete-li přivřít oči nad naivním ztvárněním "rodilých Jugoslávců", budete spokojeni. A hit Summer Holiday vám bude dlouho bzučet v hlavě...(11.7.2012)

bola to láska na prvý pohľad. čo sa týka filmu aj Cliffa Richarda. úžasné pesničky, vtipné scénky, milý príbeh. čo viac môžete od muzikálu chcieť?(24.8.2006)

Kéž by všechny "letní filmy" vypadaly takhle, to by ten svět byl hned o něco krásnějším místem. Především první polovina je parádní, skvěle mi sedli i Les Shadows "and their guitars". K filmu jsem si našel cestu díky Cliffovi, resp. singlu Summer Holiday, a přestože jsem tu písničku měl oblíbenou dlouho předtím, než jsem film viděl, tak musim uznat, že sem sedne parádně a prostě sem patří - vůbec z celýho filmu sálá taková ta šedesátková radost, pohoda, volnost... I ostatní písničky jsou skvělý, taneční čísla taky, Cliff je takovej ten správnej hezounek... Jen by mě zajímalo, proč do hlavní dívčí role obsadili takovou nesympatickou prasnici - sice neni hezká, zato ale neumí ani zpívat. Kdyby tam dali jakoukoliov jinou holku, která se ve filmu objeví, udělali by líp (např. kteroukoli z tý ústřední dívčí trojice), a třeba by ty duety s Cliffem za něco stály i z tý zpěvaččiny části. Jen tu jugoslávskou epizodku si tvůrci mohli odpustit, to nemělo s nadázkou nic společnýho, to bylo jenom blbý. WTF moments: Scéna se svatebním naháněním Cliffa tatarsky vzhlížejícíma domorodcema po jugoslávsku, až podežřele moc připomínající svatbu Listera s GELFkou v Polymofrovi II. Každopádně, silný 3*.(10.2.2015)

Ani nie tak letny film, ako skor letny muzikal, z filmu vladne pohoda, letna slnkom preziarena atmosfera, herci spievali vyborne, uvolnenost. Cliff Richard ma tymto myslim svoj najlepsi film : 71 %(14.3.2017)