Návrat do Země Nezemě

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA / Kanada / Austrálie, 2002, 72 min

J.M. Barrie (divadelní hra), Temple Mathews

Joel McNeely

Pokračování animovaného snímku Petr Pan z roku 1953 natočené klasickou animací. Hrdinou se stává malá Jane (dcera Wendy z prvního dílu), která v době války v Anglii se v noci dostává do pohádky o Petru Panovi. Zde si musí prožít své poznání, znovu uvěřit na pohádková stvoření a proměnit se zase z velké nevěřící dívky v pohádky věřící dívenku. Klasická Disneyho pohádka pro děti, které studio natáčelo před 50 let. Pro malé děti příběh jako stvořený, pro dospěláky také přijatelné.(8.8.2015)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $48,430,258Tržby Celosvetovo $109,862,682║ Taký neškodný priemer, ktorý nič nedá ale ani nejak neublíži a našťastie rýchlo ubehne. /55%/(12.2.2010)

• gouryella

Studiu Disney asi v poslední době dochází nápady - konkurovat s tímto ubohým animovaným filmečkem počítačově tvořeným dílům Pixaru se opravdu nedá.(19.9.2003)

Originál samozřejmě zůstává o něco výše, ale přes rozpačitou válečnou linku musím Wendyině ratolesti v hodnocení nenápadně pomoct. I na ploše zjednodušené variace již jednou viděného totiž Nezemě dokonale okouzluje, v samém závěru neuvěřitelnou silou dojímá a v první řadě má ve svých službách záporáka z nejslavnějších. Kapitán Hook by se mohl jen labužnicky usmívat a stejně by šlo o parádní podívanou.(8.3.2014)

Smíííí! Víte, co to znamená??? Že bude tuhá zima?? :o) Kdo neviděl, nepochopí. Spíše i když jste viděli, tak nepochopíte.. Mě stačí ke smíchu málo :) Příjemná pohádka, s milýma písničkama.(3.4.2009)

V podstatě docela příjemná kreslená pohádka, určená hlavně malým divákům, která se dá s jistou dávkou nadhledu brát jako chronologický mezičlánek mezi definitivní verzí P.J.Hogana z roku 2003, a dobrým Spielbergovým pokusem o zakončení ságy v roce 1991. Dospělé může zaujmout, že se příběh odehrává v době náletů na Londýn během druhé světové války, což nám jistě připomene Narnii. Pak už je to většinou celkem infantilní, a nebude se vám to líbit. Navíc jde v podstatě o to samé, co prožíval Petr s Wendy, jen to teď prožívá s její dcerou. Ale celé je to až příliš bezpečné, aby se děti nebály, a kreslený Hook je ten vůbec nejneschopnější ze všech Hooků, co znám. Ovšem závěrečné setkání dospělé Wendy a malého Petra Pana (kdysi platonických milenců) má už zase něco do sebe!(12.7.2007)

• Ded@M@tes

Disneyho Petr Pan, na můj vkus až s dětinským vzhledem, ale pořád v nějaké stálé kvalitě. O nějaký srdce rvoucí zážitek nejde. ( Hodnocení: 4/10 )(19.3.2013)

Samozřejmě, že v porovnání s vymazlenou animací Shreků, Úžasňáků nebo Tintinů je Never Land chudým příbuzným, ale co do skutečné pohádkové atmosféry je pro mě Walt Disney nepřekonatelný, a to i v případě takovéhle prskavky, u které ani nestihnete zavřít víko. P.S: Zdálo se to jenom mně nebo je Zvoněnka fakt kočka?(5.1.2013)

• Marek1991

Takmer 50 rokov po najznámejšom filme o Petrovi Panovi je tu ďalšie výrazné animované dielo, ktoré však akoby uviazlo v tých časoch a divákovi neponúka nič lepšie, akurát ide v rovnakých šlapajach so scenárom, ktorý sa mi navyše v niektorých bodoch nezdal vhodný pri porovnaniach realita a sny a deti a dospelý. Úprimne som čakal krajšiu rozprávku s nejakým výraznejším posolstvom. Možno pre malé detičky to je, ale tie staršie pri tom asi ťažko udržíte, lebo dnes sú obklopené nezmyslami a nevhodnosťami a chcelo by to skôr niečo na vzor rozprávky Wall-E, dokonca to tromfli aj seriálové rozprávky ako What's with Andy?, či The kids from room 402, no najmä tie z 90. a 80. rokov si detské srdcia získali viac, toto bola len príjemná spomienka na staršie dielo.(31.5.2013)

Typické volné pokračování klasické disneyovky. Animace je možná horší (no, když si uvědomím, že v té době už byl svět okouzlen "Shrekem" nebo dílky od Pixaru, mohli se tvůrci vážně víc snažit), písničky infantilnější, ale jako malým dětem se nám to stejně líbilo, ne :)?(28.10.2012)

Už hodně dlouho jsem to neviděl, ale kdysi se mi to velice líbilo. A protože jsem byl tehdy ještě v dětských letech, tak účel film splnil velmi dobře, a jsem si jist, že ani dnes bych s hodnocením pod 3* nešel. 48% je velmi nízké hodnocení, na to, jak silný tento film v jistých scénách je.(8.3.2008)

Podarené pokračovanie iba priemerného prvého filmu. Aj ked príbehy o Petrovi Panovi považujem za jedny z najhorších v rozprávkovom svete. Ale od animáku som čakal horšie, takže trochu prekvapil, aj so svojím uceleným príbehom. Hodnotenie: 60%(4.7.2013)

• Han22

Pro malý caparty možná fajn.(18.2.2010)

Jakou cenu má hodnotit scénář a předvídatelnost děje, když se jedná o pohádku s naivně dokonalým námětem - navždy zůstat dítětem! Příjemná animace a chytlavé písničky na hodinu vystačí. Jen nechápu, jak může mít takhle krátký animák tak dlouhé titulky (7 minut!).(19.11.2013)

Kraťoučký film o Hookovi a Petru Panovi. 1. díl jsem neviděl, ale tenhle je dost srandovní. Naposledy jsem film viděl asi před 6 lety, ale vím, že vždycky to pro mě byl zážitek, ale dnes už na to samozřejmě nekoukám, tím chci říct, že film je opravdu určen pro malé děti.(22.3.2015)

Setkání Wendy s Petrem mě rozbrečelo. Těžko říct, zda se jedná o zbytek hormonů, nebo se ze mě stala regulérní cíťa. Hezké pokračování. Ne že ne. 3,5*(11.1.2020)

Je to příjemná a pohodová podívaná na kterou se dá koukat.(16.1.2020)

petra pana a alenku v říši divů jsem měla vždycky nejradši právě díky vymyšleným světům..nechápu tady ty komentáře,že to pořád srovnávají s Pixarem nebo moderní animací..tohle je prostě druhý díl staré animace,která je uplně jedno,že je stárá,pořád je krásná..jo asi jsem pořád dítě,mě se to líbí...(3.5.2015)