Reklama

Reklama

Petr Pan: Návrat do Země Nezemě

  • Česko Návrat do Země Nezemě (více)
Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný
USA / Kanada / Austrálie, 2002, 72 min

Obsahy(1)

Wendy s dcerou Jane a synem Dannym bydlí v Londýně sužovaném německými nálety. Je s nimi sama, protože manžel byl povolán do armády. Aby odvedla děti od neveselé reality, vypráví jim příběh o svém milovaném Peteru Panovi, chlapci, který odmítl vyrůst. Dvanáctiletou svéhlavou Jane, která nevěří na pohádky, takové nesmysly nezajímají. Brzy se ale i Jane ocitne v říši fantazie. Jednoho dne se zničehonic v jejím pokoji objeví kapitán Hook, který ji unese, protože si ji spletl s malou Wendy. Zachrání ji Peter Pan a ukáže jí celou Zemi Nezemi. Dívka se setká s vílou a dalšími známými postavičkami. Jane vypátrá, že piráti připravují na Petera Pana past. Pomoct mu může jedině ona sama, když začne věřit v kouzlo fantazie... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

otík 

všechny recenze uživatele

Pokračování animovaného snímku Petr Pan z roku 1953 natočené klasickou animací. Hrdinou se stává malá Jane (dcera Wendy z prvního dílu), která v době války v Anglii se v noci dostává do pohádky o Petru Panovi. Zde si musí prožít své poznání, znovu uvěřit na pohádková stvoření a proměnit se zase z velké nevěřící dívky v pohádky věřící dívenku. Klasická Disneyho pohádka pro děti, které studio natáčelo před 50 let. Pro malé děti příběh jako stvořený, pro dospěláky také přijatelné. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Takmer 50 rokov po najznámejšom filme o Petrovi Panovi je tu ďalšie výrazné animované dielo, ktoré však akoby uviazlo v tých časoch a divákovi neponúka nič lepšie, akurát ide v rovnakých šlapajach so scenárom, ktorý sa mi navyše v niektorých bodoch nezdal vhodný pri porovnaniach realita a sny a deti a dospelý. Úprimne som čakal krajšiu rozprávku s nejakým výraznejším posolstvom. Možno pre malé detičky to je, ale tie staršie pri tom asi ťažko udržíte, lebo dnes sú obklopené nezmyslami a nevhodnosťami a chcelo by to skôr niečo na vzor rozprávky Wall-E, dokonca to tromfli aj seriálové rozprávky ako What's with Andy?, či The kids from room 402, no najmä tie z 90. a 80. rokov si detské srdcia získali viac, toto bola len príjemná spomienka na staršie dielo. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že v porovnání s vymazlenou animací Shreků, Úžasňáků nebo Tintinů je Never Land chudým příbuzným, ale co do skutečné pohádkové atmosféry je pro mě Walt Disney nepřekonatelný, a to i v případě takovéhle prskavky, u které ani nestihnete zavřít víko. P.S: Zdálo se to jenom mně nebo je Zvoněnka fakt kočka? ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Originál samozřejmě zůstává o něco výše, ale přes rozpačitou válečnou linku musím Wendyině ratolesti v hodnocení nenápadně pomoct. I na ploše zjednodušené variace již jednou viděného totiž Nezemě dokonale okouzluje, v samém závěru neuvěřitelnou silou dojímá a v první řadě má ve svých službách záporáka z nejslavnějších. Kapitán Hook by se mohl jen labužnicky usmívat a stejně by šlo o parádní podívanou. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

V podstatě docela příjemná kreslená pohádka, určená hlavně malým divákům, která se dá s jistou dávkou nadhledu brát jako chronologický mezičlánek mezi definitivní verzí P.J.Hogana z roku 2003, a dobrým Spielbergovým pokusem o zakončení ságy v roce 1991. Dospělé může zaujmout, že se příběh odehrává v době náletů na Londýn během druhé světové války, což nám jistě připomene Narnii. Pak už je to většinou celkem infantilní, a nebude se vám to líbit. Navíc jde v podstatě o to samé, co prožíval Petr s Wendy, jen to teď prožívá s její dcerou. Ale celé je to až příliš bezpečné, aby se děti nebály, a kreslený Hook je ten vůbec nejneschopnější ze všech Hooků, co znám. Ovšem závěrečné setkání dospělé Wendy a malého Petra Pana (kdysi platonických milenců) má už zase něco do sebe! ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama