poster

Ostrov

 • Švédsko

  Island, The

 • Slovensko

  Ostrov

Drama / Romantický

Švédsko / Bulharsko, 2011, 95 min

Režie:

Kamen Kalev

Scénář:

Kamen Kalev
(další profese)
 • lena60
  ****

  Zajímavý kousek. Nejvíce snad tím, jak se s proměnou povahy hlavního hrdiny změnil žánr filmu (psychologické drama v odlehčenou komedii). A stačil k té proměně jeden odvážný skok z útesu do moře... - Bezprostředně po projekci byl v mých očích Ostrov filmem na odpis. S odstupem několika dní, během kterých si snímek v mé hlavě "sedl", zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdy.(10.2.2014)

 • sochoking
  ***

  Tento film je taký mysteriózny úlet, že keby sa tam objavil Steven Seagal v latexových slipoch a s pudlom na vodítku, tak by to bolo určite normálne.(25.7.2013)

 • Yalka
  ***

  Tři filmy v jednom. Postupně akcelerující úlet. Těžko hodnotit. Spoilery. Svého druhu varování, že vydat se na cestu sebepoznání může dopadnout všelijak. Že si tvůrci z diváků dělají nepokrytě srandu, zjistíte v poslední třetině, kdy se to celé utrhne z řetězu. Daneel pátrající po své identitě se dostane do stavu takové svobody a oproštění se od všeho o co se dřív snažil (prodělá něco jako auto brain-wash), že sebou stáhne i svoje blízké. /// Já moc nekoukám na nezávislou produkci, tak mě zarazilo, že dánský herec hraje bulharského sirotka, který má francouzskou přítelkyni, s níž komunikuje anglicky. Možná je to běžný, nevím :-) Bulharština s anglickými titulky má taky svoje kouzlo. Má to i vtipné a zábavné momenty (nápad použít Big Brothera je prostě zajímavý). Ústřední dvojice je navíc hrozně roztomilá (Thure Lindhart byl důvod, proč jsem se na tenhle film dívala), vizuálně je to celkově fajn. Doporučuju zkouknout film o filmu a přečíst tuhle recenzi.(9.10.2016)

 • Charlizee
  ***

  V každém z nás žije více osobností. V někom dvě, v někom i šedesát. Je umění každou z nich znát a porozumět jí. A ještě těžší to má naše okolí, naši blízcí - v tomto případě přítelkyně hlavního hrdiny. Příběh rozvíjí velmi zajímavé téma, vpřed ho posouvá spleť symbolů a je potřeba být v pozoru, aby divákovi nic neuteklo. Bohužel snímku schází to hlavní, co od tohoto typu filmu očekávám - atmosféra.(1.11.2014)

 • Vesecký
  **

  První půle mě bavila, protože jsem byl zvědavý, co z toho vyleze. Druhá půle, zhruba od chvíle, kdy zřejmě Irene ve snu porodila v křoví dítě, byl pro mne už nepochopitelná. Jistě, téma lásky s jejími peripetiemi je nevyčerpatelné, ale muselo to být právě tímto způsobem? Film byl z větší části natáčen na prakticky jediném bulharském ostrově Svatý Štefan naproti Sozopolu. Prostředí, které vybízelo filmaře jistě k natočení něčeho jediněčně zvláštního. Tohle byl skutečně zvláštní film, kartář na začátku filmu měl asi pravdu, Daneel byl schizofrenik. Nebo ne? Nebo jen měl tak živé sny? Když se dozvěděl, že bude mít se Sophií dítě, doufal jsem, že se ten film obrátí optimistickým směrem, ale Daneel zatím vlezl do idiotské soutěže jménem Big Brother a dělal tam - jako skutečný blázen - člověka vyšinutého, aby vzápětí po příchodu Sophie začal hluboce filozofovat... A nakonec vám skončí jako profesionální cyklista. Co tohle je za pel-mel? Neponimajem.(2.3.2017)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Bulharsku. (Terva)

 • - Muž věštící hlavnímu hrdinovi Daneelovi (Thure Lindhardt) z tarotových karet je mexický režisér Alejandro Jodorowsky. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace