Reklama

Reklama

Sophia a Daneel, oba okolo třiceti, jsou zamilovaný a vášnivý pár žijíci v Paříži. Jednoho dne však Sophie přijde s překvapením – s cestou do Bulharska. Daneel to otevřeně odmítá, ale Sophie je neodbytná a přinutí ho nakonec k odjezdu. Když dorazí na místo, Sophie se dozví, že Daneel se tu narodil. Po několika hodinách strávených na zaplněné pláži ji Daneel zavede na téměř opuštěný ostrov kdesi v Černém moři. Nejen Daneel má svá tajemství a Sophie si chce to své uchovat co nejdéle. Téměř tropické teplo a několik zvláštních místních obyvatel brzy změní jejich vlastní chování a ostrov je donutí odhalit své skryté obavy, které pomalu, ale jistě zpochybňují jejich lásku. Aby se přes to všechno dostali, musí Sophie a Daneel vkročit do neznáma. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

lena60 

všechny recenze uživatele

Zajímavý kousek. Nejvíce snad tím, jak se s proměnou povahy hlavního hrdiny změnil žánr filmu (psychologické drama v odlehčenou komedii). A stačil k té proměně jeden odvážný skok z útesu do moře... - Bezprostředně po projekci byl v mých očích Ostrov filmem na odpis. S odstupem několika dní, během kterých si snímek v mé hlavě "sedl", zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdy. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Stopy vedou samozřejmě od Laetitie, která se ve filmu sprchuje, plave, ale hlavně nechápe, co ten její pošuk vyvádí. Začátek na ostrově je fajn, ale pak ty schízy začnou dost nudit. Když už čekáte, že se zase oba dva setkají, dostanou tvůrci nápad (a vy naopak přestanete mít ánung, jestli to Daneel udělal schválně, aby se vyhnul zodpovědnosti) a najednou jste ve Vile. Ten konec takový trochu hůře pochopitelný. I moře v Bulharsku může být fajn. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Všechno, co se odehrávalo na ostrově mě dost bavilo, asi kvůli té všudypřítomné zneklidňující atmosféře. Pořád jsem byla v napjatém očekávání nějakého dramatického rozuzlení. Ale ouha, ono nepřišlo! Co se dělo po odjezdu Daneela z ostrova byla jedna velká úleťárna, kterou tak trochu ještě na ostrově předznamenal chlámající se poskytovatel ubytování při noční sklizni rajčat. Ten svůj šílený řehot dávkoval s železnou pravidelností po každém moudru, jež z úst vypustil, takže jsem se ke konci „dobře míněných rad” už chechtala s ním. Mám neodbytný pocit, jako bych viděla dva filmy v jednom balení a nejsem si jistá, jestli z toho mám být nadšená nebo naopak zklamaná. Každopádně jde o zajímavý počin, který stojí za zhlédnutí. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nesympatická sebestředná Sophia a nepochopitelný Daneel v podivném psychologizujícím filmu. 1)  Balkánské intelektuálno a bezradná postkomunistická spiritualita si zde za švédské peníze podávají ruce ve snaze vytvořit asi něco nového. Pokusu se účastní mj. 33letá francouzská herečka a modelka Laetitia Casta (Sophia), 37letý dánský herec Thure Lindhardt (Daneel), bulharský režisér a štáb, další herci z různých zemí, švédský střihač, dánský střihač a další lidé třeba z Argentiny či z Chile._____ 2)  Nepochopil jsem, v čem spočívá vášnivost ve vztahu hlavní dvojice, o níž píše oficiální text distributora a posléze i uživatel Terva._____ 3)  Spoiler. Zvláště oceňuji vysokou intelektuální úroveň bulharských účastníků reality show Big Brother, kteří nejenže všichni bez potíží rozumí Daneelově angličtině, ale on je svými přednáškami dokonce fascinuje._____ 4)  Neměl jsem ani ponětí, že v Černém moři jsou také ostrovy. Ale je to tak. Našel jsem jich pět, z toho dva patří Bulharsku. Žádný z nich se ovšem nejmenuje Bolševik:) ()

Charlizee 

všechny recenze uživatele

V každém z nás žije více osobností. V někom dvě, v někom i šedesát. Je umění každou z nich znát a porozumět jí. A ještě těžší to má naše okolí, naši blízcí - v tomto případě přítelkyně hlavního hrdiny. Příběh rozvíjí velmi zajímavé téma, vpřed ho posouvá spleť symbolů a je potřeba být v pozoru, aby divákovi nic neuteklo. Bohužel snímku schází to hlavní, co od tohoto typu filmu očekávám - atmosféra. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Muž věštící hlavnímu hrdinovi Daneelovi (Thure Lindhardt) z tarotových karet je mexický režisér Alejandro Jodorowsky. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Bulharsku. (Terva)

Reklama

Reklama