Těžká dřina (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2011, 25 min

Roman Buťa
  • gemkio_cz

Prima cool má velké plus za to, že na obrazovku sype poměrně dost kvalitních zahraničních seriálů (ještě větší plus, že některé i v orig. znění), ale vlastní tvorba to je opravdu krok špatným směrem.... V tomto případě se snaží kopírovat mnohem lepší originál Dirty Jobs... Díly jsou většinou nudné a to hlavně díky nevýraznému moderátorovi, na kterém je až moc vidět jak si chce získat přízeň diváků.(6.9.2012)

Tahle věc prostě zbytečně podléhá srovnávání... Chápu, že spoustě lidí to přijde jako další hloupej českej pokus o pořad Amerického formátu a že je to pro ně nemastné, neslané a je to taky pravda, ale pravda taky je, že v našich televizích se prohánějí jiné hovadiny, které normální člověk považuje za někdy i zločinně vysílané. Například Partička, Jsou hvězdy, které nehasnou, Hobby naší doby nebo senilně vaginální počin Pošty pro Tebe je dle mého názoru mnohem horší, než o co se tu tvůrci pořadu pokusili. Moderátor a hlavní protagonista pořadu Roman mi rozhodně nepřijde jako televizní ekvivalent análního čípku, jen prostě do kamery řekne co je potřeba a frčí. Pořad to byl zábavný, protože člověk alespoň viděl, jak normální lidé pracují a nemusí se koukat na nenormální výlevy rádoby reality show, kam se nacpe kdejakej cigoš, nebo nedej bože na novácké sitkomy, jež mučí oko diváka jako esesáci v koncentráku... Ale zpět. Pořad je to prostě pořád dobrý, na naše poměry řekl bych až nadstandartní, protože když už člověk srovnává, neměl by srovnávat s Americkým borcem Rowem (kterýžto pořad je také můj oblíbený), ale měl by jej srovnat s repertoárem té stoky pořadů, jimiž jsme denně a mnohdy i rádi s vypnutými mozky krmeni. PS:. Nemusím snad zdůrazňovat, že bych na 90% těchto prací neměl koule nebo žaludek... :-)(20.8.2013)

Všichni tento pořad srovnávají s Dirty Jobs, je to sice kopie, ale je na ní pěkné, že je z České republiky a mě osobně se to líbí v tom, že jsou tam i takové typické České práce jako sklář atd. Nemusím u tohoto pořadu poslouchat dabing, za kterým běží originální zvuk. A člověk se aspoň dozví, co vše se taky v ČR dělá, jako například kadibudky, na každé akci jsou a budou, aspoň teď vím co je to za humus.(28.12.2011)

• unclejack

S chuťou som sa zasmial ako Roman fachčí v kameňolome. Je úplne jasné, kde tvorcovia zobrali inšpiráciu, mali však smolu v tom, že v USA je tých ťažkých prác viac a očividne zaujímavejších. Okrem toho mi vadila aj doterná zvučka, ktorá brnká na nervy každému divákovi vyznávajúcemu kontinuitu programov.(7.11.2013)

• slatkac

Hodně ale hooooodně slabý odvar výborné Špinavé práce, které tenhle patvar nesahá ani po prsty na noze. Moderátor je tak trapný až to bolí a vzhledem k jeho věku bych očekával, že nebude mít otázky, na které by se spíš zeptalo 10 leté děcko než 24letý chlap. Když se budu chtít dívat na někoho jak se brodí po hlavu v ho....žumpě, tak se podívám na Špinavou práci nebo na romy pod barákem co kopou kanál.(19.3.2012)

• - V 10. dílu 3. série si Roman Buťa na práci v útulku přizval posilu. Byl jím jeden z diváků, kteří se zaregistrovali na internetových stránkách, který tak mohl okusit, co je to těžká dřina na vlastní kůži. (konvax)

• - Těžká dřina je formát volně inspirovaný pořadem Špinavá práce (od r. 2005), který má za sebou už sedm úspěšných sérií a celkem 154 epizod. (konvax)