Moto cestou necestou (TV seriál)

• Česko

Moto(s)poušť aneb Moto cestou necestou

Dokumentární

Česko, 2011–2015, 10 h 22 min (Minutáž: 21–40 min)

• Daewiik

Začátek krutý, vypadalo to hodně jako Ewan Mcgregor - na mašině kolem světa, jen o něco horší. Moderátoři hrůzní...Nemohla jsem si pomoct, ale Martin Zounar mi byl celou dobu k smíchu. Zezačátku, kdy řešili co si vzali za trika a - jak to vypadalo - ,,snažili" se řídit auta, to bylo strašné! Cituji: ,, Motorka je těžká jako prase, zkuste si ji stokrát zvedat v poušti ve vedru jako kráva" - Jak vidno, scénář nápaditý... Kecy, zbytečné kecy...(5.10.2011)

• zrx

50% Ale jen za ty obrázky Afriky :-) No musím říct, že motorky miluju a na takovou cestu bych se taky rád jednou vydal. Musí to být paráda a fakt asi makačka. Ale že by zrovna tahle skvadra se Zounarem a Noidem byly profíci, to se říct nedá. Oddělat spojku za těch pár km, to je mazec a docela mě dostal díl o cestě zpátky, ten je tak neuvěřitelně zkrácenej jen proto, že měl v háji spojku. Chápu že je to v Africe, ale pochybuju, že by se nedala spojka na BMW sehnat max za pár dnů, i kdyby jí měli posílat až z ČR. Tohle prostě nechápu, borci si to tam jedou užít, a zastaví je na jednu stranu taková "prkotina". Co mají dělat kluci co jezdí sami:-) A ještě je doprovázej 2 auta:-D se divím, že nevezou i karavan, aby se bylo kde vyspat. Hlavně že borci kalej, ale na ježdění nějak zapomínaj. Dobrej nápad napodobit anglický seriál, ale bohužel se to zrovna nepovedlo. Možná by to chtělo příště místo našich "celebrit" vzít opravdové jezdce a neřešit blbosti..(9.1.2012)

• MrGregor

Ubohá česká pseudokopie "Britského originálu"... snad všechno, co bylo na Mašinách kolem světa zajímavé, originální a vtipné je tu nudné, okopírované a únavné... navíc celkové zpracování, od kamery, přes zvuk po hlavní aktéry... Ewan a Charley mě určitým způsobem vtáhli do děje, získal jsem i určitou sympatii ohledně motorek, česká verze si mě svojí umělostí a sprostým vidláckým slangem rozhodně nezíská ... navíc Britové jeli "sami", kdežto naši čeští průkopníci se pyšní speciálními vozy na spodní prádlo a trika s límečky...(6.10.2011)

První dvě epizody mě nebavili, ale od třetí už to má dobrý šmrc. Asi spojení Liška-Revai tomu dává smysl. Jak tady ostatní hejtujou, že to nejsou motorkáři a jak na tom neumí, to je věc názoru, ale aspoň mají na to ty koule se na takovou cestu vydat. Ono to totiž není žádná prd*l, jak si mnozí můžou myslet. Já se náramně bavil. Ukázka cílů pro opravdové motocestovatele.(9.5.2019)

• slunicko2

Pořad vhodný snad pro motorkáře a zarputilé fanoušky zúčastněných herců. 1) Dobré jako video z dovolené. 2) Pokud se těšíte na informace o prostředí nebo dokonce zamyšlení nad životem, těšíte se marně. Pokusy o inteligentní komentáře jsou většinou neúspěšné. 3) Dílo ozvláštňují improvizované herecké etudy. 4) Viděl jsem a komentuji pouze sérii Kavkaz 2013.(18.7.2017)

• - V původním složení týmu byl Daniel Hůlka, který ale během příprav z projektu odstoupil kvůli zranění zad. Dalším členem, který se zúčastnil příprav a výuky jízdy na velkém cestovním enduru, byl skladatel a hudebník Petr Malásek, který v prvním díle projekt opustil kvůli riziku zranění. V době natáčení neměl žádné zkušenosti s jízdou mimo zpevněné komunikace, přesto však po 2 měsících zvítězil v amatérské navigační rallye v kategorii motocyklů do 800 ccm. (TomasTT)

• - Všichni účastníci jedli na zastávkách místní jídla, kdykoliv to bylo možné. Jedinou vyjímkou byl jeden z kameramanů, který spoléhal na vlastní konzervy. On jediný měl však prakticky po celou výpravu problémy s průjmy. (TomasTT)

• - Václav Noid Bárta jel celou cestu v jednom tričku a vezl si veškeré potřebné vybavení na motocyklu. Nikdo netušil, že si do auta schoval obrovský lodní vak plný věcí a oblečení, který ale za celou dobu ani neotevřel. (TomasTT)