Assassin's Creed: Embers

Animovaný / Krátkometrážní

Kanada, 2011, 21 min

Jesper Kyd

Krátký film o Hidden Blade Made in Italy potřetí a poprvé příjemně. Lineage i Ascendance většinu času nudily, v Embers se ale hraje na emoce a z nezanedbatelné části i na nostalgii a to zrovna sem konečně pasuje. Vždyť jsem v Eziově kůži bojoval, běhal a skákal celé tři díly herní série a dát mu sbohem proto není nic lehkého. Scenáristicky to sice není žádná velká výhra, protože navázání na Asii moc smysl nedává, ale jsem rád, že jsem na rozdíl od herního Revelations dostal pro mistra Auditoreho alespoň nějaký konec. Smíření s vlastním osudem proto opatrně chválím, ale od loučení s dlouhodobě nejoblíbenější postavou celého Assassin's Creed bych zkrátka čekal víc.(27.7.2014)

A o tom konci jsem vůbec nevěděl.No nastala doba a musím říct,čekal jsem víc.Asi netřeba říkat,pro fans je to pieta jak dělo.Pro mě je Ezio doopravdy s jedním nejvíc emočních postav v herním byznysu a hlavně herně v té době to byla hra naprosto úchvatná,už díky scenériím Itálie,která musela nejednoho hráče dostat do kolen.Ale vrátím se k příběhu.Ezio jako dědek je stále ve formě a žije si poklidně na venkově.Bohužel animace docela nic moc,ještě horší střih,kde aspoň Jesper Kid jede svojí formu ve formě lehkých tónů.Poslední slova od mistra assasína jsou tím nejlepším.Jako jednohubka dobrá,ale dokázal bych si to trochu jinak představit.Requiescat in pace.70%(2.3.2015)

• Scaevola

Po technické stránce nemám s tímto dílkem problém. Složitější je to až s vlastním dějem: Je sice zajímavé, jak klidně nechali tvůrci velké jméno odejít, ale čekal jsem více akce a téměř už "kanonických" scének. A byť je čínský motiv v zásadě nosný, celek působí jako nudný prolog k něčemu dalšímu, co bohužel nepřichází (nepočítám-li kratičkou zmínku v AC III).(8.1.2015)

Řek bych že film můžou ocenit jen fanoušci slavné herní série. Embers zavírá závoru za ( již ) starým Eziem, který i na skoku svého života (zřejmě s novou kyčlí) je odhodlán stát za svým a odhodit ještě naposledy berle. Leckomu mohli poslední scény filmu vyhnat do očí slzy. Film má originální animaci, kterou sem ještě neviděl snad právě za to a za neočekávaný ukončení života Ezia a dobrý nápad Ubisoftu dávám plno. Requiescat in pace Ezio ... Forever(28.7.2013)

Tento film je pouze pro fanoušky herní série AC, nikomu jinému nic neřekne, ale věrné fanoušky, jako jsem já chytne za srdce. Ezio, který je starý a už se na moc nezmůže, působí úctyhodně, protože i přesto, že je starý a vyschlý, tak vytrénuje assassinku a dokonce porazí i Asijské vetřelce. Sice není tak obdivuhodný jako Altair, který na sklonku života ještě čile běhal po střechách, ale i tak je to dosti úctyhodný výkon. *SPOILER* A Eziova smrt je taková jakou si slavný assassin zasloužil. Zemřel v klidu a míru a co je nejdůležitější, tak to, že umřel neporažen. *SPOILER* Naprosto dokonalé a na konci jsem uronil slzu.(10.2.2014)

• - Assassinka Shao Jun sa objavila v hre „Assassin's Creed Chronicles: China“. (ZeroZhen)

• - Spoiler: Krátce po vydání snímku se rozproudily dohady, co bylo vlastně příčinou Eziovy smrti,  kdo byl onen záhadný florentský aristokrat, který si k němu přisedl pouze moment před jeho skonem, a zda měl prsty v jeho vraždě či ne. Zanedlouho poté vznikly tři zásadní teorie: Jedni se domnívají, že muž na lavičce nikdy ve skutečnosti nebyl a viděl ho pouze Ezio ve své mysli – muž měl symbolizovat odvěké nepřátele asasínů – templáře, konkrétně to, co by se z Ezia stalo, kdyby se nestal asasínem. Napovídá tomu i jizva na mužově rtu, podobná té Eziově, a jeho celková stavba obličeje. Ezio poté podle této teorie zemře na srdeční zástavu bez cizího přičinění. Druzí prosazují myšlenku, že muž na lavičce byl skutečný, byl templářem a Ezia otrávil rychle účinkujícím jedem v momentě, kdy se dotkl jeho ramene, což zapříčinilo jeho rychlý a náhlý skon. Tato skupina argumentuje tím, že pokud si snímek stopnete ve chvíli, kdy si muž přisedá k Eziovi, můžete na vnitřní straně jeho levé ruky spatřit vyšitý malý kříž – symbol templářů. Třetí teorie je založená též na předpokladu, že muž byl skutečný a byl templář, avšak od teorie druhé se liší způsobem Eziovy smrti. Tvrdí, že když muž na lavičce viděl, že Ezio tak jako tak umírá, zanechal svého plánu Ezia zavraždit jedem či čepelí a pouze mu popřál odvahu ve smrti, čímž prokázal soucit se svým nepřítelem a nechal jej zemřít pokojně. Tato skupina prohlašuje, že přestože jsou templáři odvěcí nepřátelé asasínů, nepoužívají kdovíjak barbarské metody a dělají pouze to, co považují za správné, k uskutečnění své vize. Proto podle nich dává smysl, že by s Eziem jeho vrah soucítil a upustil od svého záměru.Tak jako tak však Ubisoft nikdy nevydal oficiální vyjádření k tomuto tématu, tudíž na všech teoriích může být kousek pravdy. (Azurovydrak)

• - Odkaz na film, konkrétně na asasínku Shao Jun, se objeví ve hře "Assassin's Creed III". (TwoFace)