The 3 Rs

Krátkometrážní / Experimentální

Rakousko / USA, 2011, 1 min

David Lynch

Viennale je medzinárodný filmový festival, s takmer päťdesiat ročnou históriou. Prvý krát bol usporiadaný v roku 1960. Pravideľne sa koná v hlavnom meste Rakúska, vo Viedni. Jedná sa o prestižnú udalosť v rámci kinematografie. Premieta sa tam okolo tristo filmov, vrátane dokumentov a krátkometrážnych snímkov. Zúčastňujú sa ho odborníci v oblasti filmovej tvorby, rešpektované herecké osobnosti a známi režiséri. „The 3 Rs“ je oficiálnou zvučkou Vienale festivalu, ktorý sa konal v roku 2011. Najzaujímavejšie na tomto krátkom umeleckom diele je to, že ho má na svedomí sám veľký David Lynch. Čiže je to ponuré, psychedelické, hypnotické, bizarné. Made in Lynch. ***(18.6.2012)

The three Rs (as in the letter R) are the foundations of a basic skills-orientated education program within schools: Reading, wRiting and aRithmetic. Z komentářů na youtube: - school is teaching you about obvious, touchable things - it's putting the emphasis on how you say stuff, not what you say - correcting it or saying it's the other way around leaves you bewildered - shool kills your imagination and childness - you end up raping the Earth - despite the warnings you continue - flies buzzing is sound of your mortality, sound of time(2.10.2011)

• Marek1991

Ja by som súhlasil s pohľadom na tento film, že je jedno koľko skál má Pete, pretože všetko je zničené úderom kladiva, to mi celkom dáva zmysel alebo žeby to bolo šialené? To rozhodne celý film je, je to na psychiatriu, mne tieto hľadania zmyslov v nezmysloch akosi neľahodia, vedia síce často odlíšiť amatéra od odborníka, avšak musí to dávať nejaký zmysel, mne sa ho hľadať nechce, lebo ľuďom by sa mali prinášať zrozumiteľné diela, aby im niečo dali, nie iba pre určitú hŕstku ako tajný signál, keď už nie pre ten zmysel, tak aspoň pre tú kameru tomu hviezdu dám.(2.2.2013)

• korbitch22

Egocentrický vypatlaný pošuk pan Lynch,natočil další minutový důkaz toho,že by nebyl režisér ani kdyby ho posraly všechny můzy světa najednou,další idiotská nic neříkající sračka,s nulovu myšlenkou,hloubkou nebo snad pointou.Kdyby tohle natočil kdokoliv jinej,pošlou ho s výsměchem ke všem čertům,ale když to natočil pan Lynch,tak je to hnedka ´´kultovní´´ a ´´umělecké´´ dílo.Víš co,di do prdele Lynchy a všechny svoje dementní fanoušky si vem sebou,zavřete se do velkýho kino sálu,tam se sjiždějte,pouštějte si mazací hlavu a další tvoje píčoviny a my,normální lidé zatím do vzduchotechniky pošlem trochu iperitu,aby se tady na tý planetě dalo líp dejchat,tvoje dílo trvalo jednu minutu a nasralo mě na celý den,bravo,to umíš jen ty.(4.2.2012)

Ale jo, tohle má docela ujetou myšlenku, která vás navíc neotravuje tak dlouho. Jen minuta filmu, která je upoutávkou na vídeňský filmový festival. Proč ne? Je to ujeté, je to nesmyslné, je to Lynch. Nehledám v tom něco víc. Ta minuta mě ale nezabila. "Inland Empire" to zvládlo sto osmdesátkrát lépe.(24.3.2014)