Holka na vdávání (TV film)

Komedie

Československo, 1972, 30 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

• Aky

Promarněná příležitost. Skvělé herecké obsazení, snad to mohlo na papíře být napsané i lépe , než to ve výsledku vypadá, protože režie je strašidelná.(30.10.2011)

• D.Moore

Obě hvězdy patří Jiřímu Sovákovi a Bohuši Záhorskému. Nebýt jich, nenašel bych na Holce na vdávání asi nic alespoň trochu dobrého. Laciný, nenápaditý a především nevtipný televizní brak.(3.6.2012)

• Marthos

Vysloveně průměrná televizní komedie, ve které ovšem excelují Jiří Sovák s Bohušem Záhorským. Nenadchne, ale ani neurazí.(22.3.2017)

"Já nevím, maminko, proč jsi mi tenkrát u oltáře říkala ano?! Proč?? Jak jsme si mohli krásně žít! Já moh' dneska honit inzerátama vdovy!!!" Sovák si tady nejspíš vzal mustr na pozdější roli Viga v Arabele, soudě tak dle jeho apartního účesu. Tahle komedie je každopádně koukatelná jen díky němu a samozřejmě mistru Záhorskému.(29.2.2016)

Skvělý Sovák, velice slušný Záhorský a zbytek bída. Scénář není kdoví co, ovšem i kdyby ho psal sám Macourek ve vrcholné formě, katastrofální režie by jeho snahu rozmetala. Ovšem to neplatí pro Sovákovy hlášky. Ty jsou parádní, přesně jako z jeho nejlepších komedií.(26.3.2018)

O co slabší scénář Jiřího MELÍŠKA, o to vtipnější dialogy-tady v první půlce-tipoval bych že je měl na svědomí Sovák.(1.7.2012)

Skvělé hlášky Sováka jakožto dominantního otce co chce provdat svou dceru, ale také děda Záhorský neměl chybu.(16.7.2015)

Jiří Sovák se rozhodne vzít provdání své dcery do vlastních rukou a nehodlá nic ponechat náhodě. Plán na opití potenciálního ženicha se mu ale trochu vymkne z rukou. Nejvíc zaujala hned úvodní scéna s nákupem alkoholu...(29.4.2018)

Tohle byla prakticky one-man show. Jiří Sovák tu naprosto exceluje. Ale zdárně mu sekunduje i B. Záhorský. Scénář je poměrně slabší, ale díky obsazení je z něj vytřískáno snad i to co tam není.(21.5.2016)

• Pitryx

No, že by to byla kdovíjaká psina. Dvaciáš panu Sovákovi za opilce, a to je tak zhruba vše. Nemělo to konec, ale zase to bylo milosrdně krátké.(14.8.2017)