Holka na vdávání (TV film)

Komedie

Československo, 1972, 30 min

• Aky

Promarněná příležitost. Skvělé herecké obsazení, snad to mohlo na papíře být napsané i lépe , než to ve výsledku vypadá, protože režie je strašidelná.(30.10.2011)

"Já nevím, maminko, proč jsi mi tenkrát u oltáře říkala ano?! Proč?? Jak jsme si mohli krásně žít! Já moh' dneska honit inzerátama vdovy!!!" Sovák si tady nejspíš vzal mustr na pozdější roli Viga v Arabele, soudě tak dle jeho apartního účesu. Tahle komedie je každopádně koukatelná jen díky němu a samozřejmě mistru Záhorskému.(29.2.2016)

Skvělý Sovák, velice slušný Záhorský a zbytek bída. Scénář není kdoví co, ovšem i kdyby ho psal sám Macourek ve vrcholné formě, katastrofální režie by jeho snahu rozmetala. Ovšem to neplatí pro Sovákovy hlášky. Ty jsou parádní, přesně jako z jeho nejlepších komedií.(26.3.2018)

• D.Moore

Obě hvězdy patří Jiřímu Sovákovi a Bohuši Záhorskému. Nebýt jich, nenašel bych na Holce na vdávání asi nic alespoň trochu dobrého. Laciný, nenápaditý a především nevtipný televizní brak.(3.6.2012)

• Marthos

Vysloveně průměrná televizní komedie, ve které ovšem excelují Jiří Sovák s Bohušem Záhorským. Nenadchne, ale ani neurazí.(22.3.2017)