Manborg

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Fantasy / Horor

Kanada, 2011, 60 min

Brian Wiacek
  • TERRORDROME

Tieto 80-tkovo štylizované vtákoviny ako Kung Fury či Commando Ninja mám rád, ale z Manborga vyšla iba farebná bordel nuda. Čo musím pochváliť je "výprava", teda kulisy vyzerajúce ako zo stavebnice Lego alebo Merkur a taktiež stop-motion animované príšerky, tie boli pekné. Inak ma film napriek hodinovej dĺžke a celkovému drajvu takmer vôbec nebavil. Hlavný robohrdina je proste iba DEBILKO, nič viac, nič menej a pozerať sa na neho a jeho počínanie je čistá tragédia. Ostatné postavy ako mudrujúci Číňan či namachrovaný tancujúci blonďák by mali byť paródiou na stereotypy akčných filmov, ale pôsobili kŕčovito a silene ako rytierska rukavica vtlačená do zadku. Ostane humor je tu celkovo hlavne trapasenie typu zamilovaný gumený satanáš s kyticou pre manga dievčinu. Čo je najhoršie, akcia je okrem občasného gore efektu nudná a nezaujímavo natočená. Naozaj som nečakal že to bude vo všetkej svojej nastavovanej šialenosti a farebne blúzniacom vizuále až tak o ničom improvizovaná amatérčina.(8.12.2019)

• coscarelli

Film hodnotit nebudem , lebo sa to u mna este neda (neskor ma dvanasty zm ysel donuti isto podporit fullkom) ale zatial myslenu sestku hadzem soundtracku a uletenosti. Autorom tlieskam, splnili si "sen",neberiem vazne (za chvillku kultova vec). O.S.T je ale fakt bezkonkurencny. Astron 6 pekne zamakal.Takisto pivo s ladom .(24.12.2017)

"It's not about the killing… It's about family." Punkovej film, co ukazuje, že i trash se dá dělat hodnotně. Manborg, Mina, Justice a #1 Man vs. hrabě Draculon a nacističtí cenobiti. Jo, je to přepálené, ale je to nehorázná prdel. Od příběhu a dialogů vzdávajícím hold sci-fi klasikám a béčkovým klišé, po explozivní akci a luxusní stylizaci, masky a claymation. Pokud se vám líbil Kung Fury, tohle je povinnost.(31.5.2016)

Naprostá šílenost která na poli jedný hodiny napáchá slušnej masakr. Parta klasicky osmdesátkově stereotypních hlavních hrdinů ve složení Manborg, kung-fu bijec, pankáč a jeho ségra versus solidně namaskovaný nacistický špepíci z Pekla. Dialogy jsou totálně ujetý a místama jsem se upřímně zasmál, ačkoliv jsem čekal nějakou trapnost. Astron 6 má retro styl v malíku takže pokud máte nakoukáno tak se budete bavit celejch 60 minut. Pokud ujíždíte na sračkách typu Atlas mraků tak se tomuhle vyhněte. Doporučuju na Bandcampu koupit soundtrack kterej je parádní.(22.5.2016)

• George Stobbart

Nie som si istý, či malo ísť o nejakú pamätnícku guilty pleasure pre fanúšikov cyborg akčákov z 80. – 90. rokov, ale mne to vôbec nesadlo a to mám viacero kúskov z toho obdobia v obľube. Trápny vojačik príde v boji o život, no následne je oživený a stane sa hustým kyborgom v budúcnosti. Nebavilo ma to; akcia slabá, dej samozrejme žiadny, humor sa mi zdal iba trápny, postavy aj bitky nezaujímavé a spracovanie v štýle kríženca sci-fi, rozprávky a bojovky tiež za moc nestálo.(10.4.2013)