Journey to the West

Epizody(66)

Gig

Jako dítě jsem měl slabost na toho drzého opičáka. Triky byly mizivé, ale mělo to něco do sebe. Poté jsem viděl dvojfilm z devadesátých let. Byla to sranda. Ale nějak ten opičák nefungoval. Nebyltak drzý od pohledu. Snad to bylo tím, že nebyl ryšavý či blond. Tu jsem náhle objevil tuhletu lahůdku. Zatím jsem u pátého dílu a bavím se dokonale. ()

Kri-kri

Zatím nejnovější a také nejrozsáhlejší verze Cesty na západ. 66 dílů po 45 minutách je velmi slušný počin. Seriál obsahuje téměř všechny příběhy z románu, i když některé jsou až moc překombinované a tudíž obtížně rozpoznatelné, třeba hadí upírku jsem tu jaksi nenašel. Dramatizace se příliš nepovedla, příběhy mají velice rozvláčné mnohaminutové dialogy, čímž každý příběh většinou zabere dvě celé epizody, někdy i víc. Tak např. v zemi Černých kohoutů se už poražený démon 10 minut dohaduje s Bódhisattvou. Příběh z království žen se dokonce táhne přes tři díly, z toho nejvíc prostoru zabere boj s démonkou představující odpudivého škorpiona. Oproti tomu v zemi Pomalých kol ani zde není natočeno, jak Sun skoncoval s démony Jelení a Beraní sílou, po popravě Tygří sily, stejně jako u seriálu z r. 1986 příběh předčasně končí. Nějak nemůžu pobrat, že princezna Stydlivěnka démonův odchod obrečí, což je nevěrohodný závěr, zato pavoučice se tu docela povedly, vypadají dost nechutně a jak hýbaly nohama, tak to odporně mlaskalo. Čuník v řece s pavoučicemi je mimořádně vtipný a jak se proměnil v piraňu a hryzal je pod vodou.:) Zajímavé bylo, jak Sun proměněn v Tripitaku si v zemi Bi Qiu vyňal několik různobarevných srdcí. Démonka z Bezedné sluje v klášteře vraždila tak, že na mnicha poslala obrovské hejno krys a v mžiku z něj zbyla jen kostra. V této verzi byla velmi silná a neporazitelná, do boje proti ní se zapojil i dračí princ, i když to není takový sympaťák jako v původním seriálu. Ze všech dosud natočených hraných verzí je tento seriál zatím druhý nejpovedenější, hned po nepřekonatelné klasice z roku 1986 + 1999, proto uděluji slabé 4 *. 70% ()