Bill má niekde ukrytých dvanásť miliónov dolárov a pred sebou malý problém – peniaze v skutočnosti patria chicagskej mafii. Mafiánsky účtovník Bill „The Mouth“ Manucci pred časom pripravil chicagskú mafiu o dvanásť miliónov dolárov a ušiel sa skryť na vidiek s presvedčením, že ho tam mafia nenájde. Jedného dňa sa však nemysliteľné stane skutočnosťou a je jasné, že mafiáni chcú svoje prachy späť. Samozrejme, Bill sa peňazí, o ktorých je skalopevne presvedčený, že patria jemu, nechce vzdať. Keďže vopred dostal varovanie, že ho navštívia muži tajuplného mafiánskeho bossa Skippera, manželku Debru pošle do bezpečia. Hoci ho mafiáni chytia, podarí sa mu ujsť, ale v pätách má aj majiteľa drogového laboratória, ktoré sa mu podarilo v rámci úteku zničiť. A ako do rovnice zapadá miestny šerif Dex Drier? (oficiální text distributora)

Malarkey

James Belushi je vostrej až na druhou stranu země koule. To ale nestačí k tomu, abychom mohli mluvit o výborném filmu. Obsahuje totiž naprosto standardní podmínky ve všech ohledech, každopádně nebýt hláškujícího Jamese, byli bychom na tom daleko hůř, takže v tomto případě můžeme mluvit o solidní pohodovce, která je akční, komediální a hlavně béčková. Tedy neurazí. ()

Gilmour93

Pár zastřelených, ulhaný Belushi snažící se trousit vtipné hlášky, rozzlobený personál vidlácké drogové laboratoře a penzionovaný agent jejího veličenstva jakožto strážce zákona (kyje a tesáku). Obstojný akčňák na jedno podívání a až všechno, co může vybouchnout, vybouchne, zapadá jeho DVD nosič navždy prach.. ()

pepo

Slušné B-čko produkované Richardom Donnerom a Joelom Silverom. Belushi občas lezie na nervy a strašne vidieť, že na to neboli prachy ale je to fajn prekombinované, svižné a hlavne krátke. 6/10 ()

klerik

Nieže by išlo vyslovene o áčkový projekt, ale film má presne to, čo od výrazu "v produkcii Richarda Donnera a Joela Silvera" očakávate. Nezameniteľná deväťdesiatková atmosféra, kedy hlavný hrdina musel záporáka najprv slovne zotrieť a až potom po ňom skočiť (prípadne utiecť). Belushiho postava je ukecaná možno až príliš, ale v jeho podaní som to zhltol bez problémov. Vtipné, takmer non-stop akčné, presne ako to mám rád. Ako spomienka na časy SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ a POSLEDNEHO SKAUTA bravúrne... ()

anderson

Ďalší nenápadný, ale nadmieru zábavný až crazyhumorný filmík s plejádou "hviezd nižšej svietivosti". James Belushi tu stvárňuje skrývajúceho sa mafiánskeho účtovníka, ktorý si pre seba "ulial" zopár melónikov a (ako sa názorne presvedčíme) nehodlá sa ich za žiadnu cenu vzdať. Kopa výborne zvládnutých prestreliek, vtipné dialógy a pár nezabudnuteľných scén (napr. šerif a jeho zúčtovanie s milenkou). LOW BUDGET ako má byť. (20.6.2005) ()

Lacike

Pamätal som si, že je to dobrý film, ale nie, že až taká pecka. Je to taký mix akcie thrilleru a čiernej komédie, ktorý ide v stopách Tarantina alebo Ritchieho. Akurát sa tu menej hláškuje a viac sa strieľa. Film v ktorom Belushi celý čas kecá a ani jedno slovo nie je pravda, takže neprekvapí, že nakoniec vyjebe so všetkými, kto ho prišli zabiť a popritom ukradnúť jeho ukradnuté peniaze. Parta štyroch full retard zabijákov, miestni redneck magori, alebo chamtivý šerif v podaní bývalého Bonda. Nikto nie je tým kým sa zdá a tentoraz mi tých milión šokujúcich zvratov nevadilo, ale bola to zábavná súčasť hry. Nechápem, kde sa tento záblesk geniality v béčkarovi zobral, ale tentoraz mu všetko vyšlo. Vydarený scenár, množstvo zábavných postavičiek, sem tam nejaká hláška a hlavne kvalitné prestrelky a občas pôsobivý karambol auta pri naháňačke. Proste všetko do seba zaklaplo a výsledkom je parádne béčko aké v deväťdesiatkách vznikali ako na bežiacom páse. P.S: a aj pôvodný VHS dabing je fakt vydarený na rozdiel od toho DVD redabingu. 8/10. ()

Terva

CITÁT - Moje máma vždycky říkávala : Synku z tebe jednou vyroste upřímnej chlap. Situace okolo výrobny piva a následné explozivní rozuzlení bylo parádní. Vše pěkně podbarvovala psycho hudba. Brečel jsem smíchy při scéně, kde se na ulici míjejí ta dvě policejní auta - zajímavá a úsměvná zápletka. CITÁT - Kolik může mít jedno takovýhle město poldů !!?? a opět tu figuroval parádní hudební doprovod a vtipné komentáře aktérů. Velká krajina, výbuchy, střelba, drsné záběry, pasti na medvědy, honičky a hledání jednoho chlápka, co okradl magnáta Skipra o několik milionů. To vše v jednom. O zábavu je postaráno a já se opravdu bavil. CITÁT - Tady v Harmony ( pop 808 ) se nic neděje. Billy ( James Belushi ) je lhář, srandista, zloděj, milovník a možná bude mít štěstí. CITÁT - Zasraní vesničani z mobilama !!! ()

MikO_NR_1909

Niečo na spôsob polo-čierneho a polo-akčno satirického humoru s Jamesom Belushim ako kvalitným, charizmatickým vtipálkom. Od polovice filmu ale začína nepochopiteľná, ale ako to obvykle v podobných komédiach chodí menšia fraštička plná nečakaných zvratov a samých nelogických vsuviek. Samozrejme, nedá sa to brať príliš vážne, akurát sa zamýšľam nad toľkými klamstvami... ()

vegetol.mp

Skvěle natočenej akční film, jehož režisér má na víc, než jen točit pokračování úspěšných filmů, které jdou rovnou na video. ()

Dexter1

Také béčková tarantinovka, v ktorej Belushi hláškuje ako o život. Netreba od toho očakávať žiadne zázraky, ale keď si hneď z úvodu uvedomíte, čo sledujete, tak sa potom slušne zabavíte. A treba uznať, že tie hlášky fakt stoja za to a asi aj preto som mierne nadhodnotil celý tento kúsok. ()

bourec

Obtloustlý Belushi,protivnej Dalton,několik ne zrovna skvělejch akčních scén,a děj,kterej vymyslel pětiletej kluk,což by nevadilo,kdyby film měl alespoň koule.40%. ()

Juto

Film, ktorý kombinuje akciu s komédiou, ktorá nefunguje dobre. Režisér Louis Morneau sa neúspešne pokúša napodobniť štýl Guya Ritchieho zápletkou s mnohými zvratmi a zradou. Film však pobaví, ale s nezábavnými postavami je úplne predvídateľný. 5/10 ()

A.Beech

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá ma dosť bavila, ťahala na 4*. Pri druhej polovici som už taký nadšený nebol, dokonca pri závere som sa už trošku nudil. Timothy Dalton vynikajúci, miestami ma dosť pobavil. Belushimu takéto role sedia, čiže tiež dobrý výkon. Keď mám film hodnotiť ako celok, dávam 3*. ()

Hapretor

Konečně film, který opravdu zabaví a nemá hluchá místa. Pořád se něco děje a má to vtip. Škoda, že se takové filmy netočí častěji. Je vidět, že v devadesátých letech měli ještě čistou hlavu, smysl pro zábavu a pochopení pro diváka. James Belushi zde hraje fakt hezky, je to sympaťák, a je opravdu k "ne/uvěření". Hlavním plusem filmu je to, že je dost nepředvídatelný, překvapivý - proto ta zábava. "Etalon" dobrých thrillerů. ()

dakarin

Vynikající scenář s výborně zvládnutými dějovými zvraty - vyšší hodnocení hlavně za něj. Všichni se vybarvili jinak, než se původně jevili, ale nepůsobilo to nepřirozeně uměle - to je ta zmiňovaná zdařilost. Nenudil jsem se, rychle ubíhající thriller využívající osvědčené prostředky. Trochu upovídaný, však myslím záměrně a vcelku inteligentně ;-) Perfektní Timothy Dalton jako drsný šerif. Nečekejte velká sdělení, ale každopádně svižná zajímavá záležitost. ()