Mrtvý muž

Mŕtvy muž

12 miliónov dolárov

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1999, 91 min

CITÁT - Moje máma vždycky říkávala : Synku z tebe jednou vyroste upřímnej chlap. Situace okolo výrobny piva a následné explozivní rozuzlení bylo parádní. Vše pěkně podbarvovala psycho hudba. Brečel jsem smíchy při scéně, kde se na ulici míjejí ta dvě policejní auta - zajímavá a úsměvná zápletka. CITÁT - Kolik může mít jedno takovýhle město poldů !!?? a opět tu figuroval parádní hudební doprovod a vtipné komentáře aktérů. Velká krajina, výbuchy, střelba, drsné záběry, pasti na medvědy, honičky a hledání jednoho chlápka, co okradl magnáta Skipra o několik milionů. To vše v jednom. O zábavu je postaráno a já se opravdu bavil. CITÁT - Tady v Harmony ( pop 808 ) se nic neděje. Billy ( James Belushi ) je lhář, srandista, zloděj, milovník a možná bude mít štěstí. CITÁT - Zasraní vesničani z mobilama !!!(19.2.2011)

Vynikající scenář s výborně zvládnutými dějovými zvraty - vyšší hodnocení hlavně za něj. Všichni se vybarvili jinak, než se původně jevili, ale nepůsobilo to nepřirozeně uměle - to je ta zmiňovaná zdařilost. Nenudil jsem se, rychle ubíhající thriller využívající osvědčené prostředky. Trochu upovídaný, však myslím záměrně a vcelku inteligentně ;-) Perfektní Timothy Dalton jako drsný šerif. Nečekejte velká sdělení, ale každopádně svižná zajímavá záležitost.(2.5.2015)

Niečo na spôsob polo-čierneho a polo-akčno satirického humoru s Jamesom Belushim ako kvalitným, charizmatickým vtipálkom. Od polovice filmu ale začína nepochopiteľná, ale ako to obvykle v podobných komédiach chodí menšia fraštička plná nečakaných zvratov a samých nelogických vsuviek. Samozrejme, nedá sa to brať príliš vážne, akurát sa zamýšľam nad toľkými klamstvami...(8.2.2013)

James Belushi je vostrej až na druhou stranu země koule. To ale nestačí k tomu, abychom mohli mluvit o výborném filmu. Obsahuje totiž naprosto standardní podmínky ve všech ohledech, každopádně nebýt hláškujícího Jamese, byli bychom na tom daleko hůř, takže v tomto případě můžeme mluvit o solidní pohodovce, která je akční, komediální a hlavně béčková. Tedy neurazí.(13.1.2013)

Ďalší nenápadný, ale nadmieru zábavný až crazyhumorný filmík s plejádou "hviezd nižšej svietivosti". James Belushi tu stvárňuje skrývajúceho sa mafiánskeho účtovníka, ktorý si pre seba "ulial" zopár melónikov a (ako sa názorne presvedčíme) nehodlá sa ich za žiadnu cenu vzdať. Kopa výborne zvládnutých prestreliek, vtipné dialógy a pár nezabudnuteľných scén (napr. šerif a jeho zúčtovanie s milenkou). LOW BUDGET ako má byť. (20.6.2005)(20.6.2005)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah ve městech Spanish Fork a Provo. (Terva)