Mrtvý muž

Mŕtvy muž

12 miliónov dolárov

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1999, 91 min

Ďalší nenápadný, ale nadmieru zábavný až crazyhumorný filmík s plejádou "hviezd nižšej svietivosti". James Belushi tu stvárňuje skrývajúceho sa mafiánskeho účtovníka, ktorý si pre seba "ulial" zopár melónikov a (ako sa názorne presvedčíme) nehodlá sa ich za žiadnu cenu vzdať. Kopa výborne zvládnutých prestreliek, vtipné dialógy a pár nezabudnuteľných scén (napr. šerif a jeho zúčtovanie s milenkou). LOW BUDGET ako má byť. (20.6.2005)(20.6.2005)

Konečně film, který opravdu zabaví a nemá hluchá místa. Pořád se něco děje a má to vtip. Škoda, že se takové filmy netočí častěji. Je vidět, že v devadesátých letech měli ještě čistou hlavu, smysl pro zábavu a pochopení pro diváka. James Belushi zde hraje fakt hezky, je to sympaťák, a je opravdu k "ne/uvěření". Hlavním plusem filmu je to, že je dost nepředvídatelný, překvapivý - proto ta zábava. "Etalon" dobrých thrillerů.(28.10.2010)

Nieže by išlo vyslovene o áčkový projekt, ale film má presne to, čo od výrazu "v produkcii Richarda Donnera a Joela Silvera" očakávate. Nezameniteľná deväťdesiatková atmosféra, kedy hlavný hrdina musel záporáka najprv slovne zotrieť a až potom po ňom skočiť (prípadne utiecť). Belushiho postava je ukecaná možno až príliš, ale v jeho podaní som to zhltol bez problémov. Vtipné, takmer non-stop akčné, presne ako to mám rád. Ako spomienka na časy SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ a POSLEDNEHO SKAUTA bravúrne...(29.7.2014)

Pár zastřelených, ulhaný Belushi snažící se trousit vtipné hlášky, rozzlobený personál vidlácké drogové laboratoře a penzionovaný agent jejího veličenstva jakožto strážce zákona (kyje a tesáku). Obstojný akčňák na jedno podívání a až všechno, co může vybouchnout, vybouchne, zapadá jeho DVD nosič navždy prach..(15.8.2011)

Pamätal som si, že je to dobrý film, ale nie, že až taká pecka. Je to taký mix akcie thrilleru a čiernej komédie, ktorý ide v stopách Tarantina alebo Ritchieho. Akurát sa tu menej hláškuje a viac sa strieľa. Film v ktorom Belushi celý čas kecá a ani jedno slovo nie je pravda, takže neprekvapí, že nakoniec vyjebe so všetkými, kto ho prišli zabiť a popritom ukradnúť jeho ukradnuté peniaze. Parta štyroch full retard zabijákov, miestni redneck magori, alebo chamtivý šerif v podaní bývalého Bonda. Nikto nie je tým kým sa zdá a tentoraz mi tých milión šokujúcich zvratov nevadilo, ale bola to zábavná súčasť hry. Nechápem, kde sa tento záblesk geniality v béčkarovi zobral, ale tentoraz mu všetko vyšlo. Vydarený scenár, množstvo zábavných postavičiek, sem tam nejaká hláška a hlavne kvalitné prestrelky a občas pôsobivý karambol auta pri naháňačke. Proste všetko do seba zaklaplo a výsledkom je parádne béčko aké v deväťdesiatkách vznikali ako na bežiacom páse. P.S: a aj pôvodný VHS dabing je fakt vydarený na rozdiel od toho DVD redabingu. 8/10.(26.12.2019)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah ve městech Spanish Fork a Provo. (Terva)