Mrtvý muž

Mŕtvy muž

12 miliónov dolárov

Akční / Komedie / Thriller

USA, 1999, 91 min

James Belushi je vostrej až na druhou stranu země koule. To ale nestačí k tomu, abychom mohli mluvit o výborném filmu. Obsahuje totiž naprosto standardní podmínky ve všech ohledech, každopádně nebýt hláškujícího Jamese, byli bychom na tom daleko hůř, takže v tomto případě můžeme mluvit o solidní pohodovce, která je akční, komediální a hlavně béčková. Tedy neurazí.(13.1.2013)

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá ma dosť bavila, ťahala na 4*. Pri druhej polovici som už taký nadšený nebol, dokonca pri závere som sa už trošku nudil. Timothy Dalton vynikajúci, miestami ma dosť pobavil. Belushimu takéto role sedia, čiže tiež dobrý výkon. Keď mám film hodnotiť ako celok, dávam 3*.(2.9.2012)

Vynikající scenář s výborně zvládnutými dějovými zvraty - vyšší hodnocení hlavně za něj. Všichni se vybarvili jinak, než se původně jevili, ale nepůsobilo to nepřirozeně uměle - to je ta zmiňovaná zdařilost. Nenudil jsem se, rychle ubíhající thriller využívající osvědčené prostředky. Trochu upovídaný, však myslím záměrně a vcelku inteligentně ;-) Perfektní Timothy Dalton jako drsný šerif. Nečekejte velká sdělení, ale každopádně svižná zajímavá záležitost.(2.5.2015)

Niečo na spôsob polo-čierneho a polo-akčno satirického humoru s Jamesom Belushim ako kvalitným, charizmatickým vtipálkom. Od polovice filmu ale začína nepochopiteľná, ale ako to obvykle v podobných komédiach chodí menšia fraštička plná nečakaných zvratov a samých nelogických vsuviek. Samozrejme, nedá sa to brať príliš vážne, akurát sa zamýšľam nad toľkými klamstvami...(8.2.2013)

Konečně film, který opravdu zabaví a nemá hluchá místa. Pořád se něco děje a má to vtip. Škoda, že se takové filmy netočí častěji. Je vidět, že v devadesátých letech měli ještě čistou hlavu, smysl pro zábavu a pochopení pro diváka. James Belushi zde hraje fakt hezky, je to sympaťák, a je opravdu k "ne/uvěření". Hlavním plusem filmu je to, že je dost nepředvídatelný, překvapivý - proto ta zábava. "Etalon" dobrých thrillerů.(28.10.2010)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah ve městech Spanish Fork a Provo. (Terva)