Bill má niekde ukrytých dvanásť miliónov dolárov a pred sebou malý problém – peniaze v skutočnosti patria chicagskej mafii. Mafiánsky účtovník Bill „The Mouth“ Manucci pred časom pripravil chicagskú mafiu o dvanásť miliónov dolárov a ušiel sa skryť na vidiek s presvedčením, že ho tam mafia nenájde. Jedného dňa sa však nemysliteľné stane skutočnosťou a je jasné, že mafiáni chcú svoje prachy späť. Samozrejme, Bill sa peňazí, o ktorých je skalopevne presvedčený, že patria jemu, nechce vzdať. Keďže vopred dostal varovanie, že ho navštívia muži tajuplného mafiánskeho bossa Skippera, manželku Debru pošle do bezpečia. Hoci ho mafiáni chytia, podarí sa mu ujsť, ale v pätách má aj majiteľa drogového laboratória, ktoré sa mu podarilo v rámci úteku zničiť. A ako do rovnice zapadá miestny šerif Dex Drier? (oficiální text distributora)

Hapretor

Konečně film, který opravdu zabaví a nemá hluchá místa. Pořád se něco děje a má to vtip. Škoda, že se takové filmy netočí častěji. Je vidět, že v devadesátých letech měli ještě čistou hlavu, smysl pro zábavu a pochopení pro diváka. James Belushi zde hraje fakt hezky, je to sympaťák, a je opravdu k "ne/uvěření". Hlavním plusem filmu je to, že je dost nepředvídatelný, překvapivý - proto ta zábava. "Etalon" dobrých thrillerů. ()

MikO_NR_1909

Niečo na spôsob polo-čierneho a polo-akčno satirického humoru s Jamesom Belushim ako kvalitným, charizmatickým vtipálkom. Od polovice filmu ale začína nepochopiteľná, ale ako to obvykle v podobných komédiach chodí menšia fraštička plná nečakaných zvratov a samých nelogických vsuviek. Samozrejme, nedá sa to brať príliš vážne, akurát sa zamýšľam nad toľkými klamstvami... ()

Gilmour93

Pár zastřelených, ulhaný Belushi snažící se trousit vtipné hlášky, rozzlobený personál vidlácké drogové laboratoře a penzionovaný agent jejího veličenstva jakožto strážce zákona (kyje a tesáku). Obstojný akčňák na jedno podívání a až všechno, co může vybouchnout, vybouchne, zapadá jeho DVD nosič navždy prach.. ()

A.Beech

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá ma dosť bavila, ťahala na 4*. Pri druhej polovici som už taký nadšený nebol, dokonca pri závere som sa už trošku nudil. Timothy Dalton vynikajúci, miestami ma dosť pobavil. Belushimu takéto role sedia, čiže tiež dobrý výkon. Keď mám film hodnotiť ako celok, dávam 3*. ()

Malarkey

James Belushi je vostrej až na druhou stranu země koule. To ale nestačí k tomu, abychom mohli mluvit o výborném filmu. Obsahuje totiž naprosto standardní podmínky ve všech ohledech, každopádně nebýt hláškujícího Jamese, byli bychom na tom daleko hůř, takže v tomto případě můžeme mluvit o solidní pohodovce, která je akční, komediální a hlavně béčková. Tedy neurazí. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Utah ve městech Spanish Fork a Provo. (Terva)