Epizody(26)

Kri-kri

Šestá řada už je poněkud slabší. I když odmyslím naprosto zbytečný a vyloženě vycpávkový fantasy dvojdíl "Parallèlement votre", je tu plno dějových zvratů, které nedokážu pobrat. Tím zásadním je definitivní konec mezi Benediktou a Josém po dvacetiletém soužití. Benedikta ho podvede s mladým cucákem Tomem, načež José na to přijde, zbaví se mobilu a dokladů, auto shodí do řeky a zinscenuje svoji smrt. Několik týdnů jsou pak všichni přesvědčeni, že José zemřel, pouze Lola je udržuje v naději předtuchou, podle níž je naživu. Po delší době ho na Ostrově Lásky objeví Mikuláš poté, co tam přiletěl za těžce zraněnou Jeanne. José málem skoncoval se životem skokem z útesu, Mikuláš ho naštěstí zachránil. Silně mě nebavila neskutečně natahovaná zápletka s Audrey McAllisterovou, jež se sice zotavila ze střelby, kterou na ni zorganizovala Ingrid, ale pro změnu zas ztratila paměť, což je jak z té nejstupidnější telenovely. Její zápletka je vyřešena až v posledních dílech. Mikuláš je tu snad za ještě většího blba než dřív. To už je fakt nepochopitelné, jak bezmezně důvěřuje té bestii Ingrid a i když to ona nechala Audrey unést do bordelu v Caracasu a dvakrát se ji pokusila zabít, tak když ji pak pod nátlakem Jeanne, která se vše dozvěděla přivede za ostatními, všichni Ingrid děkují a málem by před ní i poklekli, že to ona "našla" Audrey. Pouze Olga se nesnížila ke glorifikaci "švýcarského sýra", jak ona Ingrid pojmenovává. Jedno z mála pozitiv této řady je příchod nové postavy v podobě mladé sympatické policistky Marie, která se seznámila s Mikulášem právě při pátrání po Josém. Helena začala pracovat v Peterově firmě a hned se do ní zabouchl Etienne, jeden z jeho zaměstnanců. Trochu mi vadí, že jej hraje Fabrice Josso, neboť v posledních dílech Heleny a jejich chlapců hrál bráchu Taxi, čímž se znemožnilo, aby se v budoucnu tato role vrátila. Naopak zajímavé je, že se na scéně objevuje Eric Fava, syn producenta Thomase Favy, s nímž měla Helenina parta dost problémů za dob studentských let. Na konci se dozvíme, že Peterův otec je ve skutečnosti Jean-Paul Lambert. Této řadě, která je prozatím druhou nejhorší uděluji velmi slabý průměr 3 * a 50%. ()