Evidence

Thriller / Horor / Krimi / Mysteriózní

USA, 2013, 94 min

No, to vám teda řeknu, že ještě teď ve mně kolují dosti rozporuplné pocity. Nejsem žádným velkým fanouškem filmů, kde figuruje především ruční kamera, ale tady mi to jaksi sedlo. Detektivní zápletka nám do jisté míry nabídne i kousek originality, ale dá se tu najít i několik rušivých elementů. Tvůrce bych trochu pokáral za několik nezáživných pasáží, kdy jsem měl sto chutí pohnout s časomírou dopředu, ale zas na druhou stranu jsem se nechtěl ochudit o postupné poodhalování příběhu. Sice mě trochu štval fakt, že ty záběry z kamer a telefonů jsou dost často přerušovány (na můj vkus), ale zas na druhou stranu alespoň bylo o mírné napětí postaráno. Ani já jsem dopředu netušil, kdo bude další na řadě a postupná likvidace postav maniakem ve svářečské masce měla taky něco do sebe. Ovšem nejsem sice žádný odborník přes svářečky, ale ty scény s „odpadáváním – upalováním“ končetin byly trochu přitažené za vlasy, stejně jako finální odhalení závěrečné pointy. Jinak určitě potěšila přítomnost Radhy Mitchell, ale nějaký oslnivý výkon nepředvedla. Ona jí to ani její postava detektivky neumožnovala..( více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/evidence-2013.html )(29.1.2014)

Byl jsem spokojený s Osunsanmiho Čtvrtým druhem a jsem v rámci možností spokojený i s Evidencí. Ve skutečnosti jsou to hodně slabé čtyři hvězdy, ale nenechám to tady strhat, když už i hovadina jako The Tunnel má 60%. K filmu - jedná se FFko uchopené tak, že jacísi "sběratelé kostí" analyzují nahrávky z něčeho, co by se dalo nazvat "Nevadský masakr švajcem". Sice se ani náhodou nejedná o žádný gore festival, nahrávky jsou místy "poničené", takže o kameře se ani mluvit nedá, ale na druhou stranu se po krátkém začátku pořád něco děje, což se od klasického FF shitu překvapivě v dobrém liší. Je to 60% a jedna hvězda z trucu...(16.7.2013)

Evidence není zrovna mistrovské dílo, ale jedno mu musím uznat, bavil mě. Po celou dobu přiměřeně dlouhé a výborně vyvážené stopáže. V podstatě se tam pořád něco děje, alespoň v té FF části. Ta detektivní část byla skoro zbytečná, téměř nefunkční a hlavně nepřesvědčivá. Když se zaměřím na herce, je to tak půl na půl. Každou chvíli mě otravoval někdo jiný, takže rozmanitost je zde vždy přítomná. FF funguje podobně. Občas je tam tak moc kamer, že se příběh začne divně prolínat a když už máme přijít na nějaké menší rozuzlení, kamera přepne do nočního, otravného režimu. Všechno by to odpovídalo tak nějak na dvě hvězdy. Ale pak tu máme ještě onu pointu, která se snaží zamíchat kartami co to jen jde. Na mě to ale docela zapůsobilo, i když jsme tohle viděli už stokrát jen v jiném kabátku a pochybuji, že by tohle v reálném světě tak lehce prošlo, ale já za to hvězdičku přidám a určitě na Evidence budu vzpomínat spíš v tom dobrém. Ale ten plakát je taky docela děs.(20.8.2014)

• tron

Evidence patrí medzi filmy, ktoré sa v závere pokúšajú o šokujúci zvrat. Podľa mňa nevyšiel. Pôsobí skôr ako zvratok, než zvrat. Pripadal mi samoúčelný a zbytočný a v podstate nešokujúci, čo je u šokujúceho zvratu troška problém. Vycucaný z prsta počas obedňajšej prestávky. Lenže práve pocit, že na konci nás čaká Veľké Odhalenie, umožňuje pozabudnúť na to, že to začalo relatívne inteligentne (úvod z miesta činu a samotná zápletka pripomínajúca skvelú Identitu), no rozhodne to tak nepokračovalo. Po sviežom úvode sa to zvrhne v „klasiku“. Noc, opustené desivé miesto uprostred nebezpečnej púšte, hysterické výkriky, chaos, samoúčelné hádky, nesympatické kravy, tupí chalani. Prvé, čo postavy urobia po tom, čo zistia, že je kúsok od nich psychopatický vrah, je to, že sa začnú hádať o to, či si to majú nahrávať na kameru/mobil. No proste nádhera. Nepomáhajú ani nelogické rozhodnutia postáv. Tie veľakrát odporujú tomu, čo postavy pred chvíľkou povedali (autobusár vyhlási, že ísť v noci k zhavarovanému autobusu územím plným hadov by bolo nebezpečné aj bez naokolo sa potulujúceho vraha, no v nasledujúcej scéne už veselo hopsá k autobusu v spoločnosti bezbrannej blondínky a je úprimne prekvapený, keď na nich zaútočí vrah).(28.1.2017)

• JASON_X

Nomen omen - found footage Evidence z roku 2011 byla nudná hloupost, mohl jsem si tedy odvodit, že její jmenovkyně z roku 2013 bude nudná hloupost taktéž. A stalo se. Otravné kafrání dvou slepic postupně přeroste v otravné kafrání a ječení a zmatené pobíhání všech zúčastněných ve videonahrávce, kamera je opět většinou nekoukatelná, tvůrci si chvílemi pletli svářečku se silným laserem a navíc v závěru diváky čeká hodně laciné celkem předvídatelné rozuzlení. Ale přece jen to byl o něco málo pohlednější a smysluplnější film, než jeho starší jmenovec. Už díky té dějové linii z policejní stanice a ucelenějšímu scénáři. A Radha Mitchell vypadá velmi dobře. Ale znovu už nikdy, pryč s tím.(20.11.2013)