Je jaro 1809. Katharina žije v Bavorsku se svým manželem Franzem, který však pochází z Tyrolska. Na trhu v Augsburgu se chytne s francouzským vojákem a hádka skončí nešťastnou vojákovou smrtí. Mladý manželský pár se tak ocitá na útěku do Franzova rodného města v Tyrolsku. Již během jejich putování je zřejmé, že nálada v alpské krajině je na kritickém bodu. Tyrolsko je již roky okupované Bavorskem a Francií, což Katharině nezaručuje nejvřelejší přivítání a brzy jí začne chybět teplo a pohodlí jejího rodinného domu v Augsburgu. Po několika letech strávených daleko od domova se Franz rychle nakazí revolučními myšlenkami Andrease Hofera o nezávislosti Tyrolska. Hofer se stává vůdcem povstání a přesvědčí tyrolské zemědělce, aby se vzbouřili. Netrvá dlouho a Franz s jeho mladším bratrem narukují na vojnu a Katharina zůstane sama doma vysoko v horách. Poprvé je odkázaná jen sama na sebe a s bavorským původem prochází těžkými časy. A ty neskončí ani po Franzově vítězném návratu z vojny. (oficiální text distributora)

troufalka

Nevlídné dějiny podané vlídným způsobem. Část jadrné mluvy utrpělla strohými titulky. Inga Birkenfed mi velmi připomínala sličnou Veroniku Kubařovou. (Doslovný překlad názvu je Horská krev.) ()

montelie

Pozvolna se rozvíjí příběh bohaté, zhýčkané dívky z města přesazené do drsných Tyrolských Alp. Moc se mi to líbilo. ()