poster

Husiti

 • anglický

  The Hussites

  (festivalový název)

Animovaný / Komedie / Historický

Česko, 2013, 85 min

Externí recenze k filmu (6)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Nemusíme se obracet na Palackého, Masaryka nebo Pekaře, abychom viděli plusy i mínusy nejnovějšího českého animáku. Je v něm hodně zajímavého, ale ty nejlepší nápady jsou rozmělněny." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) *

  "Přes podprůměrnost snad ve všech kategoriích byl pro mě ale výsledek stále akceptovatelný. Co ho však srazilo ještě níž, jsou teroristicky strašné písničky, kterých je nebezpečně mnoho a trhají uši. Ve dvou případech film dokonce částečně připomíná videoklip (protože tam jsou ty písničky celé a…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *

  "A na tomto místě musím bohužel konstatovat, že tvůrci filmu (zřejmě tedy především Pavel Koutský) mají zcela jiný smysl pro humor, než já." (více)

 • Indiefilm.cz (Jakub Jiřiště) ****

  "Ujasněný cíl podrobit historickou manipulaci přetěžké zkoušce se ovšem pod tímto povrchovým balastem naštěstí nevytratil. Proto Koutského snímek můžeme nakonec vnímat i jako vhodnou přípravu na jubilejní rok 2015, s nímž dorazí i jistě již připravovaný „nový“ a „zaručeně objektivní“ pohled na osud…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) **

  "Film Husiti si určitě najdou své diváky a své obdivovatele. Je to film, který přináší jedinečný pohled na krátké období naší historie a může o něj vzbudit zájem u mládeže. Přesto si myslím, že výtvarník a režisér Pavel Koutský dokáže svá nápady a výtvarný projev uplatnit lépe v krátkém filmu, se…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) **

  "Historizující ráz animované dílo ubíjí svou prkennou obecností. Dialogy tak doplácejí na bezpředmětné kvokání, styl řeči se neodchyluje ani nepracuje s poutavou komickou pointou. Mluví se, ale přitom o ničem, jenom se tím posunujeme k další události. Jan Hus je tak charakterizován neustálým…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace