Patrick

Austrálie, 1978, 115 min

Everett De Roche

Donald McAlpine

Brian May, Goblin

Hodně přesné hodnocení těchto 69%. Sám jsem dospěl ke stejnému číslu, které je v mé stupnici těsně na hranici čtyř hvězd. Kdyby film nebyl tak dlouhý, určitě bych tu jednu přihodil, protože začátek a první polovina jsou velmi dobré s jednou či dvěma skvělými lekačkami, no postupně už divák začíná vyhlížet závěr, který už je dost nemastný neslaný. Film má překvapivě dost slušnou atmosféru, takže kdo by neměl co sjet, tak klidně s chutí do Patricka. 69%(29.7.2013)

Ale jo celkem to šlo, Patrick je odpornej hajzl a má u sebe pěknou babu a navíc ovládá telekinezi, problém je že je v komatu, ale to je úplně jedno. Takový dnes již klišový příběh, který je ale rozhodně zajímavý a nejzajímavější na něm je hudba Briana Maye, která je geniální. Bohužel ale film postrádá větší drajv a je strašně roztahaný, proto dávám jen ty 3*, ale špatné to není.(22.10.2011)

To takhle přijedete na festival, natěšení na kulturní zážitek, uklidnění, že vám nikdo nebude žvýkat u pusy popcorn nebo svítit mobilem do očí. Jdete na horor z roku 1978. V sále se zhasne, houstne atmosféra a najednou... publikum se začne bezdůvodně tlemit a už nepřestane. Já se omlouvám, nechci se nikoho dotknout, ale to jsou lidi opravdu tak dementní, že čekají od 40 let starého hororu nějaké speciální efekty, litry dokonalé krve a já nevím co všechno ještě? Patrick je průměrný horor, který ale obsahuje nejeden skvělý hororový moment a na svou dobu je prostě dobrý. Je tam samozřejmě spousta úsměvných momentů, ale dyť je to prostě film z roku 1978! Nejvíc mne po filmu dostal jeden divák, který povídá partnerce: "Tohle prostě bylo strašný, Hitchcock točil v tý době taky horory a jaký panečku! Tohle byla proti tomu fakt komedie." Tak já nevím, ale třeba takový Ptáci mi připadají dnes mnohem "komediálnější" než Patrick. Holt Richard Franklin není ale Alfred Hitchcock a pro festivalové rádoby intoušky není dostatečně cool.(29.7.2010)

Nejprve jsem viděl předělávku (ne remake) z roku 2013, která mě (právem) nadchla, a tak měl u mě "starý" Patrick hodně ztíženou startovací pozici. Ale pochybuju, že bych hodnotil jinak a můj zážitek z něj byl intenzivnější, kdybych novou verzi neviděl. O horroru ani sci-fi samozřejmě nemůže být řeč, dejme tomu mysteriózní thriller... no, slabší odvar mysteriózního thrilleru. A místy i slušná komedie, třeba Patrickův závěrečný posmrtný reflex je fakt hlína. Atmosférou mi film místy připomínal (stejně jako darkrobykovi) Medusa Touch, ale záživností za ním daleko zaostává. Třetí hvězda tak leda za zajímavý námět a Patrickův vytřeštěný xicht.(31.1.2017)

Zaráží mě, že tu (ani na IMDB) není uveden žánr "komedie". Pokud tento film byl skutečně myšlen vážně, pak jde o EPIC FAIL astronomických rozměrů, ale já si fakt myslím, že jde o velice zdařilou hororovou komedii s mile absurdní zápletkou (spolu s Tuckerem & Dalem a Čtyřmi lvy nejvtipnější film 45. MFF KV)(11.7.2010)