Gli esecutori

Street People

The Executors

Akční / Krimi / Drama

Itálie, 1976, 92 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $470,000(18.7.2010)

Tenhle film nepatří ke klasice žánru, ale je docela zajímavé vidět Rogera Moorea v jiné roli než v Bondovi a to ve filmu s daleko menším rozpočtem, než na který byl tento top herec asi zvyklej. Ve spojení s mladým Staceyem Keachem (společník Charley) je docela v pohodě ( i když do jeho role bych vybral, přece asi jen trochu vhodnějšího-uvěřitelného herce, který by měl ztvárňoval Siciliána), především vždy pohotový a vtipný Stacey si film ale užívá jak nikdo jiný, a to hned v několika komediálních úrovních. Kromě dobré režie a hudby od Bacalova (jemná ústřední píseň Lilia je jak z nějakého gialla), která tady celkově zlepšuje náladu filmu, film je dále dostatečně akční a napínavý v několika scénách, nezapomenutelné jsou tady především dvě odvážně natočené automobilové honičky, ta první se koná v ulicích San Francisca (ano opět, v toto kopcovitém městě se točily snad jen honičky), scéna která má poněkud komediální střih (takové malé odbočení u tohoto druhu filmu), nekonfliktní Stacey se tady ukázal i v nádherné komediální rovině (parádní zesměšnění, a taky chudák krásné auto, snad Lincoln nevím), ta druhá, se dvěma doléhajícími cisternami, se pak odehrává na silnici v kopcích, tato scéna už byla natvrdo akční, kde nechyběly ani nějaké ty výstřely s brokovnice. Scéna která člověku nedá si vzpomenout na první Spelbergův film "Duel". Tohle jsou asi nejlepší dva momenty z celého filmu. Celkově jde říci že "Street People" je nečekaně dobře a slušně natočené taliánské akční "poliziesco" noir gangsterské drama, které stojí za to vidět, i pokud zrovna nejste hardcore fanoušek tohoto žánru, film nám poskytuje výrazné akční scény které jsou skutečně dobře provedené, nějaké to potřebné napětí, nechybí samozřejmě ani násilí, které je dělané zcela bezpečně s velkým množstvím hitů, je tu dost krvavých vražd a slušně natočené automobilové honičky na pozadí celého, jinak trochu banálního (předvídatelného příběhu, celé je to pak i překvapivě humorné a zábavné v určitých scénách (tady mi to kupodivu vůbec nevadilo). A San Franciská čtvrt to už je jen třešnička na dortu, úžasné to město, přesně pro tento druh filmu. Slabiny: příběh, špatný výběr hlavní role, a ženské obsazení, které kromě vedlejší role Rosemarie Lindt, si tady člověk snad ani nevybaví.(15.1.2014)

Tento film má v hlavní roli toho typického Moora, jak ho známe i z jeho dřívějších filmů, takže ,,hlavně s humorem,,. On bez humoru nerad pohne a já speciálně ten jeho můžu kdykoli. Už od dětství (Persuaders!, The). Je to super film na odreagování a neméně dobrý je i Stacy Keach. 4/5(7.12.2014)