"Něco zlomeného?" - "Jen srdce mého krejčího." V pořadí 11 bondovka a čvrtá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. "Kde je Drax?" - "Musel letět." Záporák znovu nemastný a neslaný, ale naštěstí je tu ocelový zoubek, který se zamiluje do copaté blondýnky. "Myslím, že je na čase, abychom se spojili... Co říkáte? - "Mohlo by to být příjemné." Bondgirl Goodheadová - Lois Chiles celkem pěkná a hrála obstojně. Scéna saniťák v bilbordu nebo lanovka super, scéna vesmírná přestřelka děs. Ne, že by to bylo špatně natočené, ale podle mého názoru to k 007 nepatří. "Vezmi mě ještě jednou kolem světa." - "Proč ne?" - 70%.(25.12.2017)

CITÁT - Bond. James Bond........... Scénář : Christopher Wood. Kamera : Jean Tournier. Film byl nominován za vizuální efekty na Oscara. Hudba : John Barry - ve filmu zazní - Shirley Bassey - Moonraker http://www.youtube.com/watch?v=c7EUmYnCzCA CHYBA VE FILMU - Asi okolo 30 minuty utíká jedna žena k lesu před dvěma psy. Žena má boty na vysokém podpadku. Když pak běží lesem už má jakési tenisky bílé barvy. CITÁT - Doufám, že vaše přítomnost je náhodná. Nesnáším špehování..........(30.4.2011)

• Terminus

Jedenáctá bondovka nechvalně proslula komickou laserovou přestřelkou ve vesmíru, která snad měla Bonda skamarádit s Hvězdnými válkami. Film sice disponuje základním stavebním materiálem pro kvalitní bondovku (honička v benátských vodních kanálech, dostatečně megalomanský záporák, bitka na visuté lanovce), avšak každé z potenciálních lákadel absolutně degraduje jednak ledabylým zasazením do děje, a také do očí bijící mizernou realizací (seskok z řetězů, po nichž Bond a Dr. Goodhead-ová sjíždějí lano). Na scénáři není vedle zmíněných dílčích nápadů zhola NIC - od počáteční krádeže vesmírné lodě (odkud vzali ostatní?), přes nápad s domněle vyhynulou chryzantémou až po spolupráci Bonda a Zuba (Jaws), který ho až do jedné Bondovy narážky chtěl zabít už od minulého dílu (Špion, který mě miloval - též režíroval Lewis Gilbert). Ne, Christophera Wooda - scenáristu filmu - opravdu nezachrání zhola nic. Proti tomuhle scénáři je cedník spolehlivou nádobou na vodu.(18.12.2004)

Vizuálně nesmírně přitažlivá bondovka, kde je jasně patrný impuls "forma nad obsahem". Tedy scénáristicky pořád to samé dokola, ale Bond si pomalu začíná uvědomovat sám sebe - tedy svou důležitost v popkulturní mašinérii a lpí na tradičních věcech, které si fandové oblíbili, plus rozjíždí nové. Nechybí silný úvodní song, hláškující Moore, tentokráte se přidává i zajímavá hudební kompozice (Barry) a okázale nasnímané scenérie Korsiky, luxusních hotelů, drahých automobilů. To šílené extempore ve vesmíru raději neřešit, to jsou jen dozvuky Star Wars.(8.5.2014)

Tímhle filmem vrcholí éra bondovské sebeparodie. Někomu se to může zdát až příliš za mezí únosnosti, ale tvůrci mohli jít mnohem dál a z Bonda udělat maňasa neschopného vystřelit, takže buďme rádi za tohle. Jinak se jedná o zábavný snímek s dynamickým spádem. Má však jednu vadu. Až příliš se podobá předchozí bondovce (Agent, který mě miloval), jen místo podvodního města je tu orbitální základna. Na druhou stranu opět je tu šílenec toužící vyhladit lidstvo a vyšlechtit si lepší rasu, opět je bondgirl agentkou cizího státu (tentokrát však ne ruskou, ale americkou), máme tu opět Jawse a dokonce i závěrečná scéna, kdy je Bond přichycen in flagranti, je až nepříjemně podobná té z předchozího filmu. Nicméně stále se jedná o dobrou zábavu a jednu z těch lepších bondovek.(22.8.2005)

• Lois Maxwell

• - Při honičce v Benátkách používá jeden z Draxových zabijáků samopal MP 40, který používala německá armáda za 2. světové války. (Axarus)

• - Přibližně ve 30. minuty utíká žena k lesu před dvěma psy. Během útěku má boty na vysokém podpadku, později v lese však běží s bílými teniskami. (Terva)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. června 1979 v Londýně. (Varan)