Dokud se Bond drzi na zemi ujde to jak je ve vesmiru je to docela slusnej pruser bohuzel jak sem chvalil rezisera Gilberta a predchozi Bondovku ze se podarilo dokonale skloubit akci a vtipy a ta nadsazka byla tak akorat tak Moonraker se bohuzel vymknul a je to az moc velka taskarice i na Bondovku ta inspirace Star Wars vic nez patrna jeste mohl Bond zlikvidovat padoucha svetelnym mecem a byla by to dokonala parodie ten zaporak bohuzel neni tak kvalitni a i muj milacek jaws mne tu zklamal a to jak na konci vymekl bylo vubec docela trapny proste se tu tvurci snazili bejt az moc cool a dojeli na to jinak nechci tim rict ze by byl Moonraker spatnej ale na vic nez na prumer to v tomto pripade nestaci jsou tu kvalitni sceny jako bitka se samurajem spojena s devastaci muzea prastaryho skla uvodni song se opet povedl ale ta vesmirna bitva to jako sorry ale to byl moc velkej ulet i na mne a to uz je co rict(23.10.2012)

Film Moonraker obsahuje prvky dobrodružného, akčného aj sci-fi žánru, v ktorom sa hlavnej úlohy agenta 007 Jamesa Bonda zhostil Roger Moore. Bond opäť zachraňuje svet, ktorý chce zničiť veľmi bohatý zločinec pomocou plynu rozprášeného v atmosfére. Ten má vymiesť všetko ľudstvo na Zemi. Sám vyvíja vo svojom hviezdnom mestečku novú elitnú dokonalú rasu, ktorá po dobu pôsobenia plynu prežíva na obežnej dráhe vo vesmírnom komplexe. Moonraker je jeden z nejvýpravnejších a najúspešnejších bondovských filmov. Za technické triky a ohromujúce efekty sa Lewisovi Gilbertovi dostalo veľa chvály. Jedná sa o jeden z mojich najobľúbenejším filmov s Jamesom Bondom.(5.2.2015)

Jedenáctá bondovka, 007 ve vesmíru a pro mne převeliké zklamání, především z producenta Brocolliho, který očividně viděl Star Wars, díky nimž nechal vytvořit tuhle hodně divnou záležitost. Mrzí mě to z toho důvodu, že první polovina filmu evidentně funguje výborně, akce střídá akci, boj ve sklárně je více než dobrý, honička na člunech nemá chybu, ale jakmile se ocitneme ve vesmíru a začnou všude lítat lasery, fazery nebo co to je, tak to stěží rozdýchávám. A ta nadsázka a parodie už je taky trochu moc. Ve snaze brát to jako pokus a menší úlet stavím Moonraker na 7/10.(28.1.2007)

Bond č. 11 – Znovu originální úvodní titulky, které odstartují po vzdušné sekvenci a ve vzduchu/vesmíru se to ponese ještě několikrát. Takový podivný vesmírný úlet, slušel by se podtitul Star 007 Wars. Velmi nákladné bondovské dobrodružství reaguje na toho času velmi výnosnou vlnu sci-fi. Režie nedotažená do detailů, příběh je slabší, obsahující několik (možná nechtěně) sarkastických momentů – zatímco Bond se projíždí v gondole, jeho první postelová „oběť“ skončí ve spárech bojových psů, svou zbrklostí pak nervovým plynem odkrouhne dva chemiky. Choreografie soubojů je místy hodně úsměvná (třeba ta na lanovce), postavy padají na zem o vteřiny později, než něco bouchne. Hlavní záporák je nevýrazný. Ženské hrdinky naopak velmi přitažlivé. A nutno pochválit i výpravu a na svou dobu strhující efekty.(23.2.2014)

S Bondem Moorem přichází jedna špionážní pohádka co je tak nějak pořád na jedno brdo. Tahle je ve své první polovině poněkud zdlouhavě natahovaná s absencí akčních scén. Ty se dostaví ve vyší míře v druhé a poněkud přestřelené polovině. Moore po Connerym převzal štafetu s takovou příjemnou humornou nadsázkou, ale ze všech bondovek s ním, je tady humorný podtext seškrtán a vše je podáváno až překvapivě na vážno. Na svoji dobu film ukázal tehdejší technické vymoženosti filmu, které dnes působí až úsměvně. Plusem je tedy snaha posunout bondovskou sérii nějakým naprosto nečekaným a do té doby neviděným směrem. A to se podařilo. Ocitneme se až na orbitální dráze a pokoříme vesmírné hranice. Co se naopak nepodařilo je předhodit zajímavějšího záporáka, vyvolat větší zájem o děj a scénář postrádal v mnoha momentech soudnost. Pořád ale stylovější než bondovky s Connerym. 60%(4.3.2012)

• Lois Chiles

• - Přibližně ve 30. minuty utíká žena k lesu před dvěma psy. Během útěku má boty na vysokém podpadku, později v lese však běží s bílými teniskami. (Terva)

• - Když James Bond vyťukává kód ke vstupu do laboratoře, melodie kláves je stejná, jako "komunikační" sekvence z Blízkých setkání třetího druhu (1977). Kovbojská scéna je zase podbarvena melodií ze Sedmi statečných (1960). (jzvc)

• - Při honičce v Benátkách používá jeden z Draxových zabijáků samopal MP 40, který používala německá armáda za 2. světové války. (Axarus)