poster

Moonraker

 • Velká Británie

  Moonraker

 • slovenský

  Moonraker

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 1979, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Foox
  **

  Už moc přehnané a v podstatě dost odfláknuté, velké nelogičnosti i nic moc hlášky mají za následek jednu z nejslabších bondovek. 50%(30.3.2015)

 • Marigold
  **

  Nazývejte mě konzervou a tradicionalistou, ale agent jejího veličenstva s povolením zabíjet nemá na oběžné dráze co pohledávat. Moonraker je ztělesněným zoufalstvým scénáristovým, dokud se drží na Zemi, je to slušná bondovka s několika výtečnými akcemi (honička na gondolách, souboj s kendistou v muzeu skla) a typickým moorovským sebeparodováním, která se sice po čase vleče jako kočka s přeraženým hřbetem, nicmémě snést se dá. Jakmile se 007 vydá ke hvězdám, stává se z toho čirá trapnost bez kapky nadhledu a s velmi nuceným humorem (Bondovy bonmoty ztrácí na kousavosti a parodické vsuvky na trefnosti). Závěrečnou bitvu po vzoru Star Wars jsem už vyloženě protrpěl s neodbytným pocitem, že tohle by možná obstálo jako béčková bondovská parodie, ale jako oficiální bondovka to spíš dělá ostudu než cokoli jiného. Moore prostě uměl Bonda o dvě třídy lépe a to samé v bledě modrém platí pro režiséra Gilberta...(31.10.2004)

 • Superpero
  ****

  Jako akční komedie výborné, protože jsem opravdu měl záchvaty smíchu, třeba když Jaws překousne lano od lanovky. Konec ve stylu Star Wars byl kapku nečekaný.(3.3.2005)

 • Skejpr
  **

  Bondovská série se dostala do stádia, když už byla přestřelená. Moonraker je to samé, co o 20 let později Dnes neumírej. Nevyvážený akční spektákl, Bondovské kouzlo se ale ztrácí...(3.9.2007)

 • Jeanne
  ***

  Můžu obdivovat odvahu vyrovnat se konkurenci Vetřelců, Star Wars apod. ze stejné doby, ale Bond jako sci-fi nebo bláznivá komedie (nesmrtelný záporák, šílená jízda po Benátkách na pruhované matraci...) prolínaná romantickými záběry (sledování krásky v prostředí benátských paláců a dvorků, scéna roztrhání dívky běžící po zahradách Vaux-le-Vicomte jako vystřižená ze Sněhurky...) mi prostě příliš nesedí.(3.8.2010)

 • - V jedné scéně při stavu beztíže je u Bonda (Roger Moore) vidět u pasu lanko, na kterém je zavěšený. (superbond007)

 • - Scéna, kdy 007 (Roger Moore) bojuje o padák ve volném pádu, posloužila jako inspirace pro misi Unexpected Turbulence ve hře "The Operative: No One Lives Forever" (2000) od Monolith Productions. (Snickors)

 • - V knižní předloze má Hugo Drax v plánu zničit pouze Londýn – ve filmu pak veškeré lidstvo. (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace