Slušný díl na kterém už konečně je vidět i slušná technická vyspělost a obrazová kvalite která přišla se začátkem osmdesátých let... čím Moonraker vybočuje je dost silné komediální ladění... a začíná být hodně vidět že je na tuhle roli už Rogwr Moore hodně starý. Sice ještě pořád zvládá bez větších problémů, ale rezervy už vidět docela jsou. Ještě že je tu Jaws se svou cute árijkou. 7/10(6.11.2008)

Obsah včetně závěru: Je unesen raketoplán, přepravovaný z USA do Británie. Bond začne pátrat nejprve v jeho výrobním továrním komplexu, kde žije i jeho výrobce. Poté pátrá v Benátkách (honičky na gondolách), kde najde laboratoř s jedem z orchideje. Tu vyveze výše zmíněný majitel ve skleněných kuličkách na utajenou vesmírnou stanici, archu, kam doveze také dvojice geneticky vynikajících lidí, a odtamtud chce její pomocí otrávit lidstvo a založit nový lidský rod. Bond s americkou agentkou se tam však dostanou také a s pomocí amerického vesmírného výsadku zvítězí. Klasický závěrečný sexík se tentokrát děje ve stavu beztíže.(11.12.2008)

Bond č. 11 – Znovu originální úvodní titulky, které odstartují po vzdušné sekvenci a ve vzduchu/vesmíru se to ponese ještě několikrát. Takový podivný vesmírný úlet, slušel by se podtitul Star 007 Wars. Velmi nákladné bondovské dobrodružství reaguje na toho času velmi výnosnou vlnu sci-fi. Režie nedotažená do detailů, příběh je slabší, obsahující několik (možná nechtěně) sarkastických momentů – zatímco Bond se projíždí v gondole, jeho první postelová „oběť“ skončí ve spárech bojových psů, svou zbrklostí pak nervovým plynem odkrouhne dva chemiky. Choreografie soubojů je místy hodně úsměvná (třeba ta na lanovce), postavy padají na zem o vteřiny později, než něco bouchne. Hlavní záporák je nevýrazný. Ženské hrdinky naopak velmi přitažlivé. A nutno pochválit i výpravu a na svou dobu strhující efekty.(23.2.2014)

Můžu obdivovat odvahu vyrovnat se konkurenci Vetřelců, Star Wars apod. ze stejné doby, ale Bond jako sci-fi nebo bláznivá komedie (nesmrtelný záporák, šílená jízda po Benátkách na pruhované matraci...) prolínaná romantickými záběry (sledování krásky v prostředí benátských paláců a dvorků, scéna roztrhání dívky běžící po zahradách Vaux-le-Vicomte jako vystřižená ze Sněhurky...) mi prostě příliš nesedí.(3.8.2010)

Snad pro svůj nadhled, sebeironii a jasně zřetelnou nevážnost má nejoblíbenější a dle mého skromného názoru nejlepší bondovka vůbec. Místy až popkulturní humor (vstupní kód do Draxovy chemické laboratoře v Benátkách vás nemůže nerozesmát), typově zajímavý záporák, povedená romantická vsuvka v hlavní roli se Zubem/Čelisti (ta jeho milá je prostě rozkošná) a i ta sci-fi zápletka není vůbec na škodu.(12.9.2010)

• Lois Chiles

• - Když James Bond vyťukává kód ke vstupu do laboratoře, melodie kláves je stejná, jako "komunikační" sekvence z Blízkých setkání třetího druhu (1977). Kovbojská scéna je zase podbarvena melodií ze Sedmi statečných (1960). (jzvc)

• - Kvůli scéně, v které se Bond (Roger Moore) a padouch ve volném pádu přetahují o jeden padák, musela dvojce kaskadérů vyskočit z letadla osmdesátkrát. (DominikV)

• - Richard Kiel, který si zopakoval roli Jawse po účinkování ve filmu Špion, který mě miloval (1977), pronesl v obou filmech jen jedinou větu, a to v závěru snímku Moonraker, kdy si připíjí se svou přítelkyní v podání Blanche Ravalec. (Lorge)