Bond nijak nezakrývá, kým se v další mooreovské reinkarnaci stal - klaunem. Klaunem, kterému ujel vlak. Mladí se mu vysmívají, na jeho slabší kondici v závěru poukazuje i bondgirl. Bez dam, jimž bylo dříve dovoleno pouze nechat se agentem 007 povalit na postel, by Bond svou misi nedokončil. Právě za vědomí si vlastní dýchavičnosti jednu hvězdičku přidávám, ale bylo to stejně natěstno jako (SPOILER) závěrečná deaktivace bomby. 75% Zajímavé komentáře: berg.12, Desperado(12.3.2005)

Oldie, oldie, oldie. Na tohle už byl Roger setsakramentsky starý a je to na něm v mnoha chvílích vidět. Už samotný úvod ukazuje, že měl tento James zamířit do důchodu a spolu s ním i notně přestárlá Moneypenny. Přesto však Chobotnička není mizerným příspěvkem do série. Jen to není ono. Akce výrazně ubylo, hlášek se taky moc neurodilo a záporák se taky nijak zvlášť neprojevil.(2.2.2007)

Slušná bondovka, která je opět pořádně přitažená za vlasy (Moorovo přistání a nálsedné tankování u benzínky, nemá chybu :-)). Bondgirl je moc pěkná, záporák a jeho pomocníci nejsou vůbec špatní (hlavně ten s jojo cirkulárkou :-)), ale scénář mi přijde dost slabý na to, že film má dvě hodiny. Pro mě tři a půl.(31.12.2007)

Původně jsem chtěl dát čtyři za sílu Bondovy osobnosti, která tento film opět táhne a za pár skvělých hlášek (tvrdá měna, psaní sžíravých dopisů) a vtipných rekvizit (koňská prdel, krokodýl). Ale nedám a to z jednoho prostého důvodu. Tahle bondovka vůbec nemá spád (a není jediná). Krácení by jen prospělo. A bondovská píseň nestojí za nic.(20.11.2003)

Přiznám se, že mé hodnocení starých bondovek je spojeno s dětstvím, nostalgií a tak, tudíž je mírně neobjektivní. Moor není Connery, ale pobavit umí. Skvělá hudba, anglický suchý humor, který často pěkně zčerná, krásné ženy a ty exteriéry! Ach jo, alespoň jednou si zaplavat v Indii v bazénku mezi palmami, květinami, a tak...Jen nesmíte tyhle bondovky brát vážně - jsou to parodie! Stále si říkám, proč ze současného Bonda udělali Američani chladnou mlátičku bez vtipu a šarmu. Prostě řemeslně dokonalá, avšak nepřekvapivě akční béčka. Jo, nezávislost na Británii se i po letech dá vyjádřit různě...(30.12.2010)

• - Prvá bondovka s MGM logom na začiatku. (Mihail123)

• - Postava Penelope Smallbone bola pomenovaná podľa modelky, ktorá sa objavila v otváracích titulkoch bondovky Agent, ktorý ma miloval. (Mihail123)

• - Robert Rown sa tu objavil po prvý krát ako "M". (Mihail123)