Stroje mistra Leonarda (TV seriál)

Doing Da Vinci

Da Vinci's Machines

Dokumentární / Reality-TV

USA, 2009, 10x43 min

Max Raphael (vyp.)

Konečně seriál, kde se testují snad úplně všechny stroje, co kdy slavný mistr da Vinci vynalezl. Je to mnohem lepší, než-li všechny jeho kdy namalované obrazy. Co ovšem považuji za značný přestupek v tomto seriálu, jest to, že se ubírá směrem k reality- TV. To považuji za vážný přestupek. Svým způsobem ba i dokonce neúcta k tak velkému géniovi, který všechny myslitelné vývojáře několikanásobně předběhl se svými vynálezy o několik staletí dřív. Tohle by nemělo být ve stylu ''American Chopper''. Jinak jsem i ochotný přelousknout, že se všechny stroje dělají s využitím moderního nářadí. Jelikož i tak to vytvořit dá strašnou fušku.(11.12.2011)

Seriál který nemá chybu. Mám rád podobné dokumenty , kde se zabývají " technologií " minulosti. Leonardovy výtvory předběhly dobu o pár staletí a já jsem rád že vidím že opravdu mohly v té době perfektně fungovat. Trochu kazí atmosféru fakt , že je tým až moc perfekcionistický a používají svářečky , vystužené ocelové pláty apodobně - dost to kazí " dobovou " atmosféru.. Hodnotím vysoko , což se u dokumentů nestává moc často. 5*(23.5.2012)